Takze tuto temu zakladam za ucelom vymeny informacii ohladne tohto produktu, a ciastocne ako aj pomoc kedze tuto sedlovku jazdi zatial malo ludi a ani na forach o nej nie je zas tolko napisaneho (myslim skusenosti z praxe).
Tato sedlovka je teda vseobecne vychvalovana. Pri vahe 585g - lever verzia (vlastne vazenie) je so zdvihom cez 12cm asi najlepsou volbou. V jej prospech hovori aj cena (150 € lever, 190 € remote verzia) ktora je nizsia ako u jopliny. Taktiez nema ziadny vakel od vyroby ako joplina. Info o nej najdete aj tu: http://dolekop.com/clanek/1426-kind-shock-cobra-i-900-r-dlouhodoby-test , a test nemecneko biku tu: http://content.delius-klasing.de/interfaces/payment/?id=3849

Ale k vlastnym skusenostiam aby nebolo tolko vychvalovania. Zacnem tym zlym. Po vybaleni namontovani a odskusani som bol nadseny - na dalsi den pred vyjazdom som si vsak vsimol asi 3cm dlhy, pomerne siroky a hlboky skrabanec na vnutornej nohe (az cez anodizaciu). Povedal som si kaslat na to aj ked je to cudne teda ked este nebola ani vonku, dal som jej sancu. Po vyjazde (pocas ktoreho som ju pouzil asi 3x) som si vsimol ze ryha je ovela dlhsia vacsia a pribudla dalsia, pricom ryhy ktore nezodrali este anodizaciu prebiehaju celou dlzkou piestu. Sedlovku som teda zhodil a idem ju vyreklamovat (fotky).
No ale aj k praktickym skusenostiam. Mam lever verziu - packa je pomerne jednoducha, celokovova, da sa nasadit na rajdy bez potreby demotaze radenia, na fukciu vsak treba trosku vacsiu silu takze treba ju viac utiahnut (pozor na karbonove rajdy, ktore btw mam). Sedlovka na osahanie pomerne kvalitne vyrobena, nevyzera ako ziadny smejd. Co sa tyka chodu da sa nastavit rychlost vracania (rebound). V najrychlejsom sa vracia pomerne svizne pricom pri maxime sa ozve doklepnutim o doraz. Stlacenie uz nejde tak hladko - kto si predstavuje stlacenie packy a klesnutie vlastnou vahou je na omyle - normalne treba dost zatlacit ak nie niekedy sa aj pohupat aby zisla dole - ked sa rozbehne uz to ide v pohode. Niekomu moze vadit ze zamok ma kalsicky zuby a teda milimetrove nastavovanie uhlov ako pri Thomsone nehrozi - mne to vsak nevadilo. Vahovy rozdiel som vsak pocitil ihned - oproti thomsone ma o 330g viac, komfort vsak teraz isiel na prve miesto. Este snad jeden postreh - presiel som z thomsony (ktora je dost tuha) a dost ma prekvapil pocit akejsi makkosti (poddajnoti) sedlovky v ohybe, ktory je vsak dany systemom do seba zasunutych trubiek. Normalne som mal pocit ako keby som sa pri jazde do kopca ovela viac hupal na biku (a tlmicom to rozhodne nebolo) - da sa na to vsak pomerne rychlo zvyknut takze tiez by som to nebral cisto ako negativum.

Sorry za dlhy post ale snad aspon niekomu pomoze a oceni vsetky info.

+ a samozrejme pridavam fotky mojej sedlovky co pojde na reklamaciu

Prílohy:

KS1.jpg
KS1.jpg 125.57 KiB thumb_up0thumb_down

KS2.jpg
KS2.jpg 112.52 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil jorge_sk dňa 17.05.2009 - 20:38:37, celkovo upravené 1 krát.

16.05.2009 - 22:38:14
00
v pondelok mi ma dorazit ks i900 bez remotu, krpata 75 mm verzia.
ze sa nezasuva vzdy uuplne bez pohupnutia som pocul, skusal som tento mesiac jeden kus osobne na vlastnom biku na vystave na gardasee kde ju v jednom stanku mali na biku a isla uplne lahko..tak nefiem..
napisem po vlastnom vyskusani novej...
a ten skrabanec..bol tam uz na zaciatku..alebo vznikol pri zasuvani tebou ked si ju doma skusal?
ja by som poslal sedlovku rovno spat a ziadal novu...tam niet co opravovat...zober si ze mas novu vidlu a po kazdom zasunuti je z nej novy a novy "žofré" :?:
17.05.2009 - 09:58:04
00
Samozrejem ze budem ziadat vymenu, neni o com. Ano sedlovka sa sama skrabe pri zasuvani a vysuvani. Cize po par vyskusaniach sa sama "vylepsila". Po precitani nejakych for som dosiel na to ze niesom sam kto ma tento problem, takze dufam ze nova to uz robit nebude. Dalej som sa docital ze kolko ludi tolko chodov tej sedlovky, takze uplne zavisi od toho aky dostanes kus kedze kvalitativna kontrola na taiwane asi stoji za prd. To tazsie zasuvanie ale nie je az taky problem, na to sa da zvyknut - podla mna sa casom aj tak este rozchodi.
17.05.2009 - 13:12:11
00
Hmm,už som špekuloval,že ju objednám,ale teraz som troška zostal na vážkach či radšej nezobrať Gravity droper.Ešte by ma zaujímalo či sa dá nastviť v hociakom bode,alebo len max.a min. vysunutie.
17.05.2009 - 19:50:36
00
ako som uz pisal funkcia je rovnaka ako u posuvnej stolicky - maximum, minimum a ziadne pevne nastavene body medzitym. Stlacis packu a drzis zatial co ju vahou zosuvas dole, v akomkolvek bode mozes zastavit a pustit packu a tam aj zostane. Rovnako pri vysuvani pokial drzis packu ide hore, ked pustis zastavi. Cize ju mozes posunut kdekolvek medzi minimom a maximom teda plnych cca 122mm. Pokial ti dostatocne trci sedlovka z ramu nemas problem - zasunies ju tam tak aby pri maximalnom vysunuti si mal idelny XC posed (teda aby nechodila vyssie). Este udaje ktore mozu pomoct - celkova dlzka od konca po stred zamku je 39cm, minimalne zasunutie do ramu je 12cm.
17.05.2009 - 20:22:11
00
no takze sedlovka ma za sebou prvu skusku...jeden vyjazd - behala hore dole asi 100 x
skrabance ziadne...plynuly chod..netreba sa ani nejak pohupovat na nej...funguje ako kanc. stolicka...hore ide jak po masle netreba vobec sediet na biku a "nastartovat" ju hupanim, dole ide vahou tela..
tak dufam ze jej to zostane...
to jorge:posli ju spat a pytaj novu...bol to nejaky shitny kus...ale sedlovka vyzera byt gut..

Prílohy:

kindschock i900.jpg
kindschock i900.jpg 18.3 KiB thumb_up0thumb_down

20.05.2009 - 21:41:41
00
Trosku to tu ozivim. Po reklamovani sedlovky som sa asi po 2-3 tyzdnoch dockal zasielky od dodavatela tychto sedloviek pre rebelbike Wiener Bikeparts. Po otvoreni skatule na mna kukala sedlovka nie taka aka mala byt - bez remote packy.. Po naslednych dohodach som sa dozvedel ze teda ju mam pouzivata potom to vratim ked odjde ta co ma - datum dodavky bol stanoveny na polku juna. Po nejakej dobe cakania a trpezlivosti som sa dozvedel ze sedlovka by mala dojst 16.8. :!: Takze ak boh da moznbo bude po 3 mesiacoch od povodnej dodavky riadne chodiaca sedlovka mna. Ale zacinam o tom pochybovat.

Sedlovka ktoru mi dali zatial - rovnaky model ale bez remote chodila lespie ako povodna. Ale po nejakej dobe co ju jazdim sa po poslednom vyjazde aj na tejto objavili rovnake skrabance. Je mi to na tejto jedno kedze im ju potom vratim ale uz neverim ze aj nova sedlovka ostane neposkodena. Prebrovsoval som dost for a tento problem ma mnho ludi. "Detaily" ako nesutale povolovanie zamku tu uz neriesim. Niekde som sa docital a asi tomu zacinam verit ze to samoskrabanie vychadza zo zle navrhnutej konstrukcie - proste tu sedlovku skarbu valcekove loziska ktore su v zadnej casti viac namahane.

Uz fakt prestavam mat s tymto trpezlivost. S najvacsou pravdepodobnostou si dam vratit peniaze a odporucam aj ostatnym drzat ruky dalej od tohto taipejskeho smejdu.
17.07.2009 - 11:52:16
00
Trosku to tu ozivim. Po reklamovani sedlovky som sa asi po 2-3 tyzdnoch dockal zasielky od dodavatela tychto sedloviek pre rebelbike Wiener Bikeparts. Po otvoreni skatule na mna kukala sedlovka nie taka aka mala byt - bez remote packy.. Po naslednych dohodach som sa dozvedel ze teda ju mam pouzivata potom to vratim ked odjde ta co ma - datum dodavky bol stanoveny na polku juna. Po nejakej dobe cakania a trpezlivosti som sa dozvedel ze sedlovka by mala dojst 16.8. :!: Takze ak boh da moznbo bude po 3 mesiacoch od povodnej dodavky riadne chodiaca sedlovka mna. Ale zacinam o tom pochybovat.

Sedlovka ktoru mi dali zatial - rovnaky model ale bez remote chodila lespie ako povodna. Ale po nejakej dobe co ju jazdim sa po poslednom vyjazde aj na tejto objavili rovnake skrabance. Je mi to na tejto jedno kedze im ju potom vratim ale uz neverim ze aj nova sedlovka ostane neposkodena. Prebrovsoval som dost for a tento problem ma mnho ludi. "Detaily" ako nesutale povolovanie zamku tu uz neriesim. Niekde som sa docital a asi tomu zacinam verit ze to samoskrabanie vychadza zo zle navrhnutej konstrukcie - proste tu sedlovku skarbu valcekove loziska ktore su v zadnej casti viac namahane.

Uz fakt prestavam mat s tymto trpezlivost. S najvacsou pravdepodobnostou si dam vratit peniaze a odporucam aj ostatnym drzat ruky dalej od tohto taipejskeho smejdu.


tak prave si mi usporil €100 :)
dakujem za tvoje skusenosti. rozmyslal som nad tou sedlovkou na mojho fritzza a naozaj v recenziach obstala velmi dobre. ale ako vidim nie vsetko co sa blisti je zlato...

takze ostavam pri klasickej sedlovke a radsej pekne manualne ju budem aj nadalej davat hore a dole...
17.07.2009 - 13:41:54
00
Som rad ze aspon niekomu je to na osoh :wink: . Keby si rozmyslal tak moznosti je uz viacej - nova Joplina bude mat 100mm zdvihu - ale myslim ze v Europe je zatial nezohnatelna, Specialized Command je vraj super ale samostatne sa u nas tiez zatial nepredava a cena je uplne prehnana. Som zvedavy ako bude vyzerat produkt od Syntace - ma mat az 20cm vysuvanie ale najskor to bude v predaji na buduci rok - a cena predpokladam bude tiez primerana znacke...
17.07.2009 - 14:07:56
00
Ejha,tuším som dobre spravil,že som dal najprv prednosť novému sedlu,v kútiku duše som mal také šimranie,že s reklamáciou tej sedlovky by mohla byť oštara :twisted:
17.07.2009 - 17:53:59
00
nik dalsi nema skusenosti s touto sedlovkou? zacinam o nej rozmyslat ale ked maju byt stale tak nespolahlive (poskriabatelne) tak to nie je prave spravna investicia..
23.12.2010 - 21:07:50
00
warzone ma(l) tuto sedlovku a este niekto, ale neviem si spomenut :D
23.12.2010 - 21:14:02
00
skúsenosti má už vela ludí :)
ja pol roka a bez problémov, škrabance vyriešil model 2010
komponenty/teleskopicka-sedlovka-ano-ci-nie-t22577.html?hilit=teleskopicka%20sedlovka

hlavná nevýhoda je 530g
23.12.2010 - 21:15:36
00
vaha ma netrapi ani trochu (nastastie) :)
23.12.2010 - 21:47:49
00
Zdravím, chcem sa spýtať nástupcom tejto sedlovky je Dropzone? :)
20.03.2016 - 21:19:00
00
keyboard_arrow_up