tak si skus bajk co vazi 12kg a uvidis :)
27.03.2016 - 21:52:22
01
Mal som 13 kilovu 29:) xc tak viem porovnať.
27.03.2016 - 22:02:42
00
Presne tak, srat na nejake to kilecko na viac, hlavne treba jazdit. Mam pocit ze tu na fore sa to coraz castejsie prehana s tym gramarenim. Pre 99% ludi to je pritom uplne bezpredmetne, alebo uz ludia tak zblbli, ze si fakt myslia ze pocitia rozdiel medzi 380g a 450g pedalmi ku prikladu :D Kupuj tak, aby si bol spokojny a aby ta bavilo na tom jazdit, a nie aby si si tu honil e-ftaka na jeho vahe ;)
28.03.2016 - 00:58:35
02
Vaha je urcite dolezita.....niekto to ma pomalicky za drogu....a tolko to aj stoji....) Treba jazdit a ak je moznost tunit pri vymene komponentov....ak je dobry zaklad. Mal som ht do 12kg....teraz full niekde nad 14...a nemam pocit ze to nejak pocitujem. Zrejme to bude zmenou na full...netusim...len sa ucim....)
28.03.2016 - 07:02:25
00
dymONE napísal:
Presne tak, srat na nejake to kilecko na viac, hlavne treba jazdit. Mam pocit ze tu na fore sa to coraz castejsie prehana s tym gramarenim. Pre 99% ludi to je pritom uplne bezpredmetne, alebo uz ludia tak zblbli, ze si fakt myslia ze pocitia rozdiel medzi 380g a 450g pedalmi ku prikladu :D Kupuj tak, aby si bol spokojny a aby ta bavilo na tom jazdit, a nie aby si si tu honil e-ftaka na jeho vahe ;)


hovori ten co ma 160tkovy full pod12 kilo :lol:
28.03.2016 - 08:33:13
00
Moj 14,5 kg ocelovy streetbike som povazoval za lahky. Teraz mam XC cca 11(ked ratam aj vybavu), ale rozdiel v slapani robi geo, nie vaha. Kde vidim nejake opodstatnenie co najnizsej vahy - tak cim lahsi bike pre zenu, tym lepsie a aj to kvoli manipulacii a nie slapaniu. Samozrejme tiez poznam aj takeho, pre koho je 6 skrutiek na kotuci zbytocne vela a stacia 3 poriadne utiahnute ...
28.03.2016 - 10:18:38
00
IMHO urcite full, hlavne koli pozitku z jazdy a setrnosti k pohybovemu aparatu (v skratke, menej vibracii = menej unavy). Pri cenovke 1500E a celoodpruzenom biku je polemika o vahe asi kusok zbytocna, obzvlast ked pri tvojej vyske je rozumne poskulovat aj po 29" na 110/120mm, ktore su celkovo v tejto cene azsie alebo 27,5" na 120/130mm. Za mna jednoznacne overeny CANYON NERVE 6.0 https://www.canyon.com/sk/mtb/nerve/nerve-al-6-0.html - v tej cene tazko kupis novy a lepsie ohodeny bike.
28.03.2016 - 11:24:21
00
kvakob napísal:
na fulle budes menej unaveny ,prejdes viac a budes mat z toho "lepsi" pocit....teraz to napisem hrubo HT sa podla mna pre vacsinu ludi vobec nehodi na rekreacnu jazdu ...to mensie percento to rado tazsie ,alebo ma uz proste najazdene a ma HT pre ten iny pocit....

Jj hlavne na fulle za 1500€ prejde viac ako na HT... Ked sa bude hojdat pri kazdom zabere 10km po hrebeni. Nehovoriac o servise navyse s tlmicom a loziskami.

Karbonove HT s bezdusakmi filtruje nerovnosti uplne spickovo, nevidim ani 1% dovodov, preco by som mal ist do fullu. A ked full, tak podobna geometria ako mala vacsina na Cape Epic, lenze to je uz uplne ina cenova hladina.

Skratka treba dobre si zvazit, co jazdim/budem jazdit a podla toho vybrat.
28.03.2016 - 11:35:10
01
Na viac zábavy FS ale určite nie pod 2000 eur, a na viac jazdenia HT, Canyon je určite dobrý výber.
28.03.2016 - 15:04:11
00
Sesulak napísal:
Jj hlavne na fulle za 1500€ prejde viac ako na HT... Ked sa bude hojdat pri kazdom zabere 10km po hrebeni. Nehovoriac o servise navyse s tlmicom a loziskami.

Karbonove HT s bezdusakmi filtruje nerovnosti uplne spickovo, nevidim ani 1% dovodov, preco by som mal ist do fullu. A ked full, tak podobna geometria ako mala vacsina na Cape Epic, lenze to je uz uplne ina cenova hladina.

Skratka treba dobre si zvazit, co jazdim/budem jazdit a podla toho vybrat.


Neviem na akom odpade si jazdil, ale je mnozstvo celoodpruzenych bicyklov ktore pri kruteni pedalmi v sede nepohupuju. Presiel som z HT na full pred viac ako 2rokmi a je to bikovanie uplne o niecom inom. A naco bude rekreantovi nejaky maratonsky special? Ovela viac si uzije tazsi teren s pohodlnejsim a civilnejsim bikom...
28.03.2016 - 16:27:18
04
MageZ , pekne napísané. Nie je o čom :)
28.03.2016 - 20:07:42
00
Sesulak napísal:
Jj hlavne na fulle za 1500€ prejde viac ako na HT... Ked sa bude hojdat pri kazdom zabere 10km po hrebeni. Nehovoriac o servise navyse s tlmicom a loziskami.

Karbonove HT s bezdusakmi filtruje nerovnosti uplne spickovo, nevidim ani 1% dovodov, preco by som mal ist do fullu. A ked full, tak podobna geometria ako mala vacsina na Cape Epic, lenze to je uz uplne ina cenova hladina.

Skratka treba dobre si zvazit, co jazdim/budem jazdit a podla toho vybrat.


Som si uplne isty ze ked hovoris o "filtrovani nerovnosti" nema to nic spolocne as tym co si pod tym predtavuju vsetcio ostatni. Akekolvek HT bude vzdy kostitras ktory stale kope do zadku a filtrovat nerovnosti jednoducho nemoze lebo nema zadnu stavbu ktora je na to potrebna.
28.03.2016 - 20:30:00
01
Isto full! Pred dvoma rokmi som kupoval aj ja bajk a kupil som bohužial HT. A teraz keď chodime čim ďalej väčši teren vo vyššich rychlostiach tak pociťujem že by sa mi ten full hodil. Tak teraz šetrim na spectral al 8.0 už som v polke cesty :) len mam to na houby že som študent a peniaze sa mi ťažko zháňaju. Preto ak maš peniaze do ht by som už neišiel. Lenže je pravda že chodim 75%les a 25%cesta ( väčšinov len presun do lesa).
29.03.2016 - 20:50:52
01
Mno ak riešime nejaký trail bike do tých 1500, tak sem tiež prihodím

http://www.btwin.com/en/mountain-bikes/all-mountain-bikes/18823-rockrider-740-full-suspension-mountain-bike.html
(výbava mi príde porovnateľná s Nerve, vieš si ho vyskúšať hneď a jediné, čo sa nikomu nebude páčiť je, že je to značka, ktorú nik nepozná a preto je hneď zlé :D )
29.03.2016 - 21:01:45
00
Mne sa nepaci cely a nie kvoli znacke
29.03.2016 - 21:07:55
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Pevné a hardtail)
keyboard_arrow_up