Ale treba rozlisovat ci siel intenzivny vyjazd alebo len na pohodu...to je to hlavne a podla toho davat cukry. To je cela veda...
04.04.2016 - 22:08:25
04
bady007 napísal:
to patrik_s:
tazko zhadzovat z tukovych zasob, ked telu dodavas lahko dostupnu energiu zo sacharidov a cukrov... ak chces pouzit tukove zasoby ako zdroj energie, musis /ako tu uz ktosi napisal/ obmedzit sacharidy... osobne si myslim, ze po skonceni jazdy sa uz nepotrebujes dobijat sacharidmi, uz si po vykone... ani do auta nema zmysel liat benzin, ked si ho uz zaparkoval... osobne by som doplnil pitny rezim asi minerálkou samozrejme nesladenou a najneskôr dve-tri hodky pred spanim kvalitne bielkoviny bez zbytocneho zivocisneho tuku...
...mimochodom, je tu o tom tema - nutricna ketoza...


Dakujem za nazor, ale dovolim si nesuhlasit. Je to tak ako pise Imroman pod Vami. Ked idem na vyjazd, tak sa snazim makat. Ak by som telu nedaval rychlu energiu v podobe jednoduchych cukrov, nebralo by si energiu z tukovych zasob, ale doslo by k degradovaniu svalstva - a tomu chcem pitim "iontaku" zabranit. Myslim, ze viem co by som mal jest/pit pred/pocas vyjazdu a co jest a pit po vyjazde, ktory skonci povedzme o 16:00. Potrebujem poradit co by som mal/nemal jest/pit po vyjazde, ktory konci tak dve hodiny predtym ako idem spat :-) Necakam tu nejake 100% navody ako od profesionalneho "kondicneho" trenera, ale ako sa hovori, kazda rada dobra. Dakujem za vase rady a nazory :-)
05.04.2016 - 08:35:35
00
whitemamut napísal:
Prečo prosím piškóty ? :'(


Po narocnom treningu alebo dlhom vyjade, kedy zasoby glykogenusu v tele su uz nizke, potrebujem doplnit co najrychlejsie sacharidy a nastartovat proces regeneracie. V piskotach je az 75g sacharidov (na 100g), co mi pride ako dobry zdroj rychleho cukru. Vsetky tie regeneracne a potreningove napoje mi nerobia dobre na travenie, takze preto piskoty :)
05.04.2016 - 09:06:38
00
patrik_s napísal:
Dakujem za nazor, ale dovolim si nesuhlasit. Je to tak ako pise Imroman pod Vami. Ked idem na vyjazd, tak sa snazim makat. Ak by som telu nedaval rychlu energiu v podobe jednoduchych cukrov, nebralo by si energiu z tukovych zasob, ale doslo by k degradovaniu svalstva - a tomu chcem pitim "iontaku" zabranit. Myslim, ze viem co by som mal jest/pit pred/pocas vyjazdu a co jest a pit po vyjazde, ktory skonci povedzme o 16:00. Potrebujem poradit co by som mal/nemal jest/pit po vyjazde, ktory konci tak dve hodiny predtym ako idem spat :-) Necakam tu nejake 100% navody ako od profesionalneho "kondicneho" trenera, ale ako sa hovori, kazda rada dobra. Dakujem za vase rady a nazory :-)


za 2h spat je dost nanič, daj tomu aspon 3h, s tým že hned po výjazdu regenerák, tak za hodku normálne jedlo (pečivo, tuniak, kura, syr, aspon 90% sunka, zelenina, vajíčka, cestovina, ryža atd.), at máš este tak 2h pred spaním, tesne pred spaním možeš dat, ak by si cítil hlad, banan (tiež dobry na regeneraciu)
05.04.2016 - 09:28:22
00
...vsetci mate pravdu... ale nik nezohladnuje jeden fakt na ktory sa patrik pytal... a to je odburanie tuku....
- na regeneraciu tkaniva telo potrebuje najma bielkoviny. Je to priorita tela, regenerovat sa. Ubytok svalovej hmoty nastane vtedy, ak telu nedodate potrebne mnozstvo bielkovin, vtedy pouzije vlastnu hmotu na regeneraciu tkaniva. Pokial strava obsahuje cca 1 az 1,5g bielkoviny na kilogram hmotnosti / mysli sa hmotnost, ktoru by clovek mal vazit, teda 150kilovy chlap obezny, vysoky 185cm by mal vazit cca 90kg/, nie je dovod k ubytku svalovej hmoty. Nadbytok bielkovin zase moze sposobit premenu bielkovin na glykogen a nasledne na tuk /ak sa glykogen nebude pouzivat pohybom ako palivo
- osobne si myslim, ze po vykone, pokial sa rano neocakava dalsi napor na palivo, to s prijmom cukrov prehanat netreba. A na noc uz vobec nie. Moze ich doplnat rano a priebezne pocas dna... ale zase... telo ma zasobu cukru v podobe glykogenu, takisto v peceni... pokial tieto zasoby budu bohate, niet dovodu pre telo pouzit ako palivo tukovu zasobu...

Kazdy mame iny organizmus, patrik, skus obmedzit sacharidy a cukry, dodrzuj prijem bielkovin a podaj spravu po mesiaci... o ubytku tuku a o vykonoch.
05.04.2016 - 14:56:52
01
4volty napísal:
Po narocnom treningu alebo dlhom vyjade, kedy zasoby glykogenusu v tele su uz nizke, potrebujem doplnit co najrychlejsie sacharidy a nastartovat proces regeneracie. V piskotach je az 75g sacharidov (na 100g), co mi pride ako dobry zdroj rychleho cukru. Vsetky tie regeneracne a potreningove napoje mi nerobia dobre na travenie, takze preto piskoty :)


Až na to, že piškoty sú repný cukor a biela múka :-) no bomba výživa.
05.04.2016 - 15:12:28
01
patrik_s napísal:
Dakujem za nazor, ale dovolim si nesuhlasit. Je to tak ako pise Imroman pod Vami. Ked idem na vyjazd, tak sa snazim makat. Ak by som telu nedaval rychlu energiu v podobe jednoduchych cukrov, nebralo by si energiu z tukovych zasob, ale doslo by k degradovaniu svalstva - a tomu chcem pitim "iontaku" zabranit. Myslim, ze viem co by som mal jest/pit pred/pocas vyjazdu a co jest a pit po vyjazde, ktory skonci povedzme o 16:00. Potrebujem poradit co by som mal/nemal jest/pit po vyjazde, ktory konci tak dve hodiny predtym ako idem spat :-) Necakam tu nejake 100% navody ako od profesionalneho "kondicneho" trenera, ale ako sa hovori, kazda rada dobra. Dakujem za vase rady a nazory :-)


Ok, tak jednoducho ako by som to spravil ja kedze vseobecne nazory nechces :) Hned ako pridem a dal som si naozaj do tela tak si spravim daky regener, ci uz original alebo mozes miesat protein a gainer napr - pri spravnom pomere to vydrzi dlho kedze bielkovin netreba vela, staci aby to dokopy malo cca 25 g na 100g. Miesam to od oka :) Potom sa osprchujem, umyjem bike atd co trva tak 30 min. Ak nie je co, kludne si dam nejaky mix vlociek s jogurtom, orechami, hrozienkami atd...moznosti je nekonecne vela ako si to namiesat, kludne si do toho nalamem aj horku cokoladu - dochutit mozem aj medom. Vlocky su na vecer fajn a telo ich bude dlhsiue travit vdaka vlaknine. Ak by ma chytil pred spanim hlad, dal by som si orechy, tvrdy syr alebo aj kludne pohar mlieka...

Takze napr, takto :) Pchat sa uplne pred spanim nie je moc dobre a zle sa potom spi, na druhej strane ani ist hladny nie je ideal. Ak naozaj jazdis a aspon trochu dodrziavas zasady v stravovani tak vaha sa postupne bude posuvat spravnym smerom...Hlavne ziadne somariny ako CKD a Paleo veci ktore su super mozno ak jazdis na pohodu 20 km/h po rovine. Ak chces jazdit rychlo a dobre regenerovat potrebujes cukry...bohuzial :D
05.04.2016 - 19:54:34
02
zalezi, co je jeho priorita, ci podavat vykony, alebo chudnut /aj ked sa neda vylucit oboje/. Mimochodom, princip "blbej" paleo je zase len ketoza... aj ked.. mam vyhrady voci zivocisnym tukom...
05.04.2016 - 20:30:08
00
Tak mozem pridat svoje skusenosti:
- ked pocas cyklistiky nejem / jem malo tak mozem bicyklovat kolko chcem, neschudnem skoro nic, potom to clovek podvedome dojeda a dojeda
- tak isto ked po navrate domov nic nezjem
- v tomto rezime sa strasne pomaly zlepsujem
- pri intenzivnych vykonoch spalujem tuk efektivnejsie ako pri dlhych aerobnych jazdach. Akonahle na jar zacnem jazdit okolo a nad ANP tak to funguje ako liposukcia
- teda treba si brat so sebou na jazdu jedlo ktore pokryje aspon 1/3 energetickeho vydaja. T.j. aspon 1 blbu horalku na 1 hodinu jazdy. Tiez sa treba najest ked pridem domov

- kedze uz budem mat 44 tak to neberte vseobecne, mozno u mladsich jedincov to bude fungovat inak


Naposledy upravil ehvie dňa 06.04.2016 - 09:55:23, celkovo upravené 1 krát.

06.04.2016 - 09:34:40
00
mne sa zda, ze med spomaluje vykon. alebo je to tym, ze med zevraj zcasti dezinfikuje?
med sa asi ma davat ako regenerant po vykone, myslim si.
velmi zavisi aj od toxickeho zanesenia kazdeho tela, s tym je spojena aj funkcnost travenia atd.
ak mi nieco nechuti, mam to nasilu zjest, psychicka pohoda v minuse,, aj toto spravi svoje.
no nezjest take vyprazane kura, rezen, no to je strasne, takto sa trapit. :)
06.04.2016 - 09:54:06
00
Treba ale spomenúť, že pri náročných aktivitách ako jazda na ANP spôsobuje dodatočné spaľovanie tukov aj po výkone v kľude.
06.04.2016 - 12:23:51
02
pudingy, kompoty, jogurty, to sa hadam moze. ja anp nejazdim, ale davat do seba, to mozem, zaroven to tiez treba.
07.04.2016 - 07:37:25
00
keyboard_arrow_up