No vcera mi v nemenovanom servise povedali infromacie ktorym sa mi akosi nechce verit. A to konkretne ze ked sa nemenila 4 roky kvapalina v AVID-coh tak by to uz nemenil lebo tesnenia su uz pravdepodobne rozozrate. A vymena tesneni je drahsia ako nova brzda.

- Za prve nechapem aky je rozdiel co sa tyka zivotnosti tesneni ked tam ja stara brz. kvapalina resp. ked sa meni dajme tomu rocne.
- Za druhe sada tesneni na avid-acke prasa stoji do 10e. Podla manualu by som si na to trugfol kludne aj doma.


Vie mi niekto potvrdit resp. vyvratit ci uvazujem spravne?
22.04.2016 - 07:26:26
00
keď sa na to cítiš, urob si sám, tesnenia sú ale aj v páke.... pripomínam okuliare na oči a rukavice na ruky brzdovka je toxické svinstvo.
22.04.2016 - 08:38:12
02
1460: vtipna pripoviedka od servisu :D, ako moze vyzrat tesnenia kvapalina, ktora je na to urcena (ja som jazdil s jednou kvapalinou 6 rokov) .. co moze byt problem su zanesene piestiky a spinava kvapalina a obvykly problem byvaju mierne napucane tesnenia v packe (problem DOTky vs guma). To sa prejavuje zvacsa nevracanim sa packy (sila pruziny nestaci). Kvapalinu urcite raz rocne menit nemusis. Inak a mas s tymi Avidmi problem ? Ake su to presne ?
22.04.2016 - 08:42:50
00
hej viem. s tesneniami do paky je to cenovo ale horsie...videl som len v komplet servisnej sade na paku a ta stoji okolo 20e
22.04.2016 - 08:44:23
00
Ito: praveze ani nemam problem. Su to AVID elixir 5 (2012). A som bol presveceni o tom ze kym nebudem mat pocit ze uz to nebrzdi ako ma tak sa ich (az na vymenu dosticiek) nebudem venovat. Az servisak ma tak trosku zarazil tym ze ked sa nemeni kvapalina tak sa vyzere tesnenie.
22.04.2016 - 08:47:58
00
S prasiatkom to moze byt ale podobne, imho rovno menit aj piestiky. Ak s brzdou nemas problem, neriesil by som to :)

edit: aha :D .. ale prd vyzerie .. DOTka casom degraduje, ale len tak, ze nacuciava vodu, takze sa znizuje bod vrenia, ale ked nemas auto, to riesit netreba.
22.04.2016 - 08:49:21
01
Ja mám v Avidoch tiež už 4 roky tú istú brzdovú kvapalinu. Zatiaľ som iba raz odvzdušňoval pri prvej výmene doštičiek. Ak to brzdí dobre, tak by som ju nemenil. V uzavretom systéme podľa mňa veľa vzdušnej vlhkosti neprijme, žeby bolo riziko jej uvedenia do varu pri nejakom šialenom brzdení.

Ak by som sa rozhodol kvapalinu vymeniť, tak by som brzdy v žiadnom prípade nerozoberal, iba by som starú kvapalinu vytlačil novou. No a čo, že v tej novej budú zamiešané nepatrné zbytky starej! Nebudem predsa kvôli tomu zbytočne meniť tesnenia, ktoré tesnia.
22.04.2016 - 08:57:03
00
Nazdar hosi ... Mam problem s tymi sk..venymi avidami ... Tentokrat ma zaseklo v lese. Zadne koleso zostalo zaseknute. Vytiahol som platnicky vybral s dosiel domov bez zadnej brzdy kebo ked som to roztiahol robilo to stale to iste. Brzdy boli zavzdusnene tak som to siel dnes urobit a nastal dalsi problem. Kvapalinu som sa rozhodol vymenit celu tak som vytiahol staru novou to trocha precistil od spiny. Teraz mam problem natiahnut tam novu DOTku. Na jednej strane striekacka aj na druhej nestlacis striekacku ani keby co bolo. Uvolnil som hadicku prefukol vsetko ide namontujem striekacka na packu stlacam nic. V com by mohol byt problem? Som z toho na nervy.
23.04.2016 - 10:02:21
00
Zaseklo znamená že si mal vzduch v kvapaline a teplom sa uvoľnil až ti to zasekol. Preto je v návode tá časť s poodtlakom v striekačke.

A podľa návodu máš tlačiť kvapalinu do strmeňa...
23.04.2016 - 11:24:01
00
Dám to sem, aj keď Elixiry R nejdem servisovať, ale som ich vyhodil do koša. Zadná sa po 3 rokoch začala zavzdušňovať, vymenil som tesnenia na strneni. Teraz vo februári bajk bol v pivnici a pozerám: kotúče "privarené" k doskám, strmeň som z kotúča musel uvoľniť veľkou silou, na páke okolo nastavovacieho krúžka kopec "peny". Musela tam vytiecť brzdovka alebo čo. 5 rokov po kúpe. Už viem prečo značka Avid skončila...
23.04.2016 - 23:25:44
00
Aký mate nazor na Sram DB5? je to taka nahrada za Avid ale vraj lepšia.. mne sa začala teraz zavzdušňovať po 6 a pol mesiaci..
24.04.2016 - 10:00:32
00
čo som mal možnosť skúšať, solídne brzdy, nad ktorými tak trošku poškulujem ako jednopiestovou verziou guideov... Ale nikdy som ich nejazdil dlhodobo
24.04.2016 - 10:24:58
00
1460 napísal:
Ito: praveze ani nemam problem. Su to AVID elixir 5 (2012). A som bol presveceni o tom ze kym nebudem mat pocit ze uz to nebrzdi ako ma tak sa ich (az na vymenu dosticiek) nebudem venovat. Az servisak ma tak trosku zarazil tym ze ked sa nemeni kvapalina tak sa vyzere tesnenie.


Ja som teraz v po troch dal menit v Elixiroch 7 kvapalinu. Ani nie tak koli kvapaline, ale potreboval som na zadnej hadicu vymenit, tak som nechal aj prednu preplachnut. Brzdy po vymene funguju a problem nie je.

A to ta stara dotka co tam bola mala uz celkom dost. Dve jari po sebe som z tych brzd odpustal trochu dotky, lebo jak sa nacucala vlhkosti cez zimu tak pritlacila platnicky ku kotucom. :lol:

Takze aby som to zhrnul, asi nie je na skodu tu DOTku pravidelne menit, ale ked to par rokov nespravis, nis sa nestane. Aj (moje) auto ma predpisanu prvu vymenu az po troch rokoch a potom kazde dva. A aj to skor len koli bodu varu ako pisal LTO.
25.04.2016 - 11:35:13
00
Inak to je celkom zaujimava informacia .. ja totiz bajk v pivnici neskladujem, je v normalnych podmienkach. DOTka pri absorbovani vlhkosti nabera objem, v pivnici, kde moze byt dost znacna vlhkost (vacsia ako vonku) taketo skladovani narobi Avidom zjave velky problem, kedze tie taperbore packy maju velmi maly priestor na vyrovnavanie objemu. Guide presli na povodny system, ako mali prve Avid brzdy, kde je vyrazne viac miesta v nadrzke. No a ked napucana kvapalina uz nema kam piestik tlacit (samozrejme takto zatlacene dosticky na kotuc korozivne s vlhkostou sa pekne zlepia dohromady), tak prerazi tesnenia a tym tie brzdy vlastne znici. Voda je previt, ked sa zacne tlacit von... Shimano ma olej, tak tam sa moze v pivnici skladovat :lol:. Mne z tohto vyplyva jednoznacna vec ... neskladovat bajk vo vlhkej pivnici. Brzdy, to je len jedna vec, dalsie su pneumatiky, loziska, spoje po celom bajku vratane niplov, atd.
25.04.2016 - 11:47:47
00
videl som bike, ktory za jednu zimu v pivnici cely oplesnel - pneu, sedlo, gripy...a Avid Elixir 3 brzda zacala tiect pri prasati :D
25.04.2016 - 11:51:18
00
keyboard_arrow_up