... no ale zase keď to je ušľachtilá pleseň?
25.04.2016 - 12:00:55
02
Ja si myslim ze v jeho pripade to ale asi bola kombinacia este niecoho, nie len vlhkosti. Mozno vymenil nespravne tesnenie a poskodene bolo niektore ine? Mozno tie co vymenil boli zle alebo nieco poskodil pri vymene? Mozno tam po vymene dal moc dotky?

Lebo z toho co on opisuje musel ten objem narast celkom vela. Mne spravidla za celu sezonu+zimnu pauzu nanucla tolko vlhkosti, ze dosticky na jar suchali ale pakou sa este dalo trochu hybat.
25.04.2016 - 12:01:31
00
taka blba otazka....skade to cuca vodu..ked je cely system uzavrety?
25.04.2016 - 12:48:30
00
Tuna http://www.fuchs-oil.cz/index.php/automotive/brzdova-kapalina.html pisu, ze "Malé množství vlhkosti může být absorbováno skrz pryžová těsnění a hadice (ve skutečnosti skrz každý materiál kromě kovu a skla)" :?: .. starsie Avidy mali na packach dierku, tak keby nabralo privela vlhkosti, tak tade pretecie, tie taperbore neviem, asi su uplne uzavrene :?:
25.04.2016 - 12:58:01
00
A este celkom zaujimavy clanocek http://www.countrycross.sk/clanky/948-divoky-a-zvlastny-svet-brzdovych-kvapalin
25.04.2016 - 13:19:10
00
Ahojte, ja mám Avid Juicy Three a predná páčka pri stlačení asi tak do tretiny nemá žiadny účinok... Asi to budú tie tesnenia, ako som sa dočítal predtým... Neporadíte nejaké nové brzdy, alebo budú aj v kamennom servise mať tie tesnenia?
25.04.2016 - 17:10:59
00
A potom brzdia normalne ? Mas zjazdene dosticky , alebo nie, su nove ? Ak plati ano + ano , tak vymenit dosticky, alebo doplnit kvapalinu. Tesnenia na to su.
25.04.2016 - 17:46:46
00
No práveže som bike kupoval v septembri a pri 187/65 sú doštičky ako nové... Vlastne ja brzdím viac zadnou... Ale bol som na technickom zjazde blízko Rače a keď som zišiel dolu, tak jednoducho sa toto stalo... Ale čítal som, že tie Avidy naozaj za moc nestoja, čo sa týka servisu... Oplatí sa opravu? Ak by sa v budúcnosti nič podobné nestalo, tak jednoznačne áno, bohužiaľ sa toho obávam a preto zvažujem nejaké Shimano brzdy... Čo myslíte?
25.04.2016 - 18:11:09
00
No trochu cítim, že už nebrzdia tak, ako predtým...
25.04.2016 - 18:12:28
00
Hmm, neviem ti v tomto poradit takto od klavesnice. Jazdil som Juicy 7 aj stary model 3ky, ziaden problemy som nemal, potom Avid Code, tam sa casom napucalo tesnenie v packe, ale inak bez problemov, a 7 rokov jazdim prvu verziu Elixir CR Mag. Bez vymeny tesneni. Nejake drobne muchy to ma, ked sa tam dostane vzduchova bublina. Jedine Avidy co mali problem (s tesneniami), na ktore nadavalo vela ludi, boli dake CR alebo R verzie. Naopak , kedysi som zaznamenal u ludi spustu problemov so Shimano brzdami /tie mali naopak take problemy, ktore Avid ani nikdy nemal - namatkou praskajuce piestiky/. Ale zo skusenosti uz viem, ze niektore veci, ktore ja za problem nepovazujem u niekoho vyvolava dojem , ze brzda je nepouzitelna. Asi mas v prasiatku malinku vzduchovu bublinu, tipoval by som. Ak teda ti netecie brzda ani na packe, ani na prasati. Tak to postaci proste odvzdusnit, mozno preplachnut celu brzdu a dat novu kvapalinu.
Inak modelov brzd je tolko, hlavne u Shimana, ze delit brzdy na dobre a zle podla znacky je kontraproduktivne. Shimano malo a ma aj brzdy, ktore su top, ale spusta modelov (hlavne lacnejsich) stoja za staru backoru. Ja osobne napriklad radsej, nez sa mi brzda trochu zavdusni /s tym sa jazdit da/, nez aby mi praskol piestik :)
26.04.2016 - 09:24:39
02
Máš pravdu, rozhodol som sa, že vo štvrtok to dám do servisu a aj mi vytiekla kvapalina z teleskopickej sedlovky, tak nech to už spravia naporiadok. Ďakujem za radu.
26.04.2016 - 14:28:38
00
Ferisko napísal:
Ja si myslim ze v jeho pripade to ale asi bola kombinacia este niecoho, nie len vlhkosti. Mozno vymenil nespravne tesnenie a poskodene bolo niektore ine? Mozno tie co vymenil boli zle alebo nieco poskodil pri vymene? Mozno tam po vymene dal moc dotky?

Lebo z toho co on opisuje musel ten objem narast celkom vela. Mne spravidla za celu sezonu+zimnu pauzu nanucla tolko vlhkosti, ze dosticky na jar suchali ale pakou sa este dalo trochu hybat.

Tesnenia na prasati boli menené v servise, ale asi rok predtým. A "pena" sa spravila na páčke, na prasati neboli žiadne znaky vytečenia. Pivnica je v bytovke, pol metra pod zemou. Neviem posúdiť % vlhkosť v pivnici (predná brzda bola v 100% stave), ale predovšetkým podľa mňa musel byť zavzdušnený systém (spomínaný problém Avidov) čo možno s drobnou vlhkosťou "privarilo" doštičky ku kotúču. Žiaľ iná možnosť než skladovať bajk v pivnici nebola.
28.04.2016 - 22:38:34
00
Avid elixir 1 ... vypustil som kvapalinu a teraz ju tam neviem dostat naspat... skusam tak tak aj tak a nic ? viete niekto neako poradit?
02.05.2016 - 17:34:42
00
Comby napísal:
Dám to sem, aj keď Elixiry R nejdem servisovať, ale som ich vyhodil do koša. Zadná sa po 3 rokoch začala zavzdušňovať, vymenil som tesnenia na strneni. Teraz vo februári bajk bol v pivnici a pozerám: kotúče "privarené" k doskám, strmeň som z kotúča musel uvoľniť veľkou silou, na páke okolo nastavovacieho krúžka kopec "peny". Musela tam vytiecť brzdovka alebo čo. 5 rokov po kúpe. Už viem prečo značka Avid skončila...

Naozaj si ich vyhodil? Škoda. Mám totiž jeden pár a na zadnej je prasknutý piestik, povedali mi, že je to zbytočné v servise opravovať, na druhej strane je mi to ľúto vyhodiť, keď by mohli fungovať ako nejaké záložné, prípadne niekomu môžu poslúžiť.
02.05.2016 - 18:41:50
00
El_Fuego27 potrebuješ zistiť, kde sa to zapchalo, či v páke alebo v strmeni. Odpoj hadicu, a potom sa zameraj na nepriechodný diel.
03.05.2016 - 05:42:44
01
keyboard_arrow_up