Ale tam robia takí ľudia , čo by mali mať aspoň šajnu o tom a keď nemajú , tak je na to internet a keď sa na UA hranici dokážu hrabať 10 minút v aute , nieje žiadny problém na nete za minútu nájsť či to je čiernota , alebo nie :-) od toho sú tam , aj keď je pravda , že je toho strašne veľa , čo sem chodí poštou a všetko sa ustrážiť nedá , ale takúto veľkú krabicu skontrolujem. A pri sume 500 ečiek sa už aj tak platí dph a clo tak sa určite dáva do colného konania a tam už by sa také mohlo odhaliť, či je to fake alebo originál.
30.04.2016 - 09:05:45
00
Z Japonska som si pred pár rokmi kupoval novú RX vidlu. Odosielateľa som požiadal aby na krabicu napísal, že obsah má hodnotu 20e. Colná kontrola to kontrolovala, pretože som o tom mal na krabici doklad. Keď na obale našli akú to má hodnotu, na obsah kašľali. Ak sa to stále robí takto, bude sa dať preniesť aj bicykel.
Koniec koncov, keď si pošlem z Číny svoj vlastný rám, ktorý som si tam na služobke zabudol, nebudem snáď platiť clo, či? ☺
30.04.2016 - 12:01:26
00
Fake frames are for fake people, čo iné dodať. Chamtivý a blbý je v tomto prípade aj kupujúci. Pretože vyhľadať si cenu rámu cérvelo je otázka pár sekúnd a cena za tie pravé je niekoľko násobne vyššia. Jednoducho sa ulakomil na high-end. Ani jeho vek nie je ospravedlnenie.
30.04.2016 - 16:40:22
02
Vahal som ci sa zapojit do tejto temy, ale neda sa nepridat... vsetkym "mudrlantom" a svetovym odbornikom na cinske fake .... jediny problem a to naozaj velky, je ze cinan si bez problemov napise na svoj ram meno svetoznameho vyrobcu a to predava... to mi je proti srsti rovnako ako vsetkym. Dost ma ale vytaca ten uplne jednpostranny postoj cinsky karbon = hotova smrt (po zlomeni ramu za 20km jazdy). Vazeni vyjadrite sa prosim iba ti, co im cinsky karbon naozaj rupol pod zadkom a dajte vlastnu fotku...!!! Nie ti co niekde cosi citali a su z toho rozhorceni..! Jazdim cinske karbonove kolesa... viac rozmerov a kusov a nemozem povedat nic zle... rovnako ako autori mnohych videi z celeho sveta na youtube, ktori hovoria o pouzivani cinskych "lacnych" kolies a ramov po 1000, 2000, 5000 kilometroch a cuduj sa svete su spokojni..! Ak by ten ram co sa prejednava vyssie mal napis Xian-chun a chlapec ho kupil za 500 euro, nevidim v tom nic zle. Ved ani ten cinan uz neni blby, a mnohe fabriky ktore vyrabaju karbon maju vlastne skusobne a expeduju do celeho sveta a neraz vyrabaju aj pre renomovane znacky. Niekde som cital celkom podrobne porovnanie znakoveho a lacneho ramu. Tvarovo takmer identicke. Znackovy mal tensie steny, bol lahsi a o nieco pevnejsi, pretoze pravdepodbne pouzili kvalitnejsi prepreg: cinsky bol tazsi, pretoze mal viacej zivice a vlakna neboli lisovane az tak nahusto, a teda o cosi menej pevny, ale testovali to brutalnymi cyklickymi razmi, kde znacka vydrzala X tisic razov a cina cca 80% z toho. To namahanie zodpovedalo 20 rokom aktivneho jazdenia...!! A k tym fotkam zlomenych ramov... samozrejme je jednoduche hned napisat ..to praskol fejk.... ale kolko z toho v skutocnosti bol naozaj fejk a kolko original..? Karbon je proste material, ktory vie prasknut a robi to celkom rad. Ak niekto preleti cez rajdy a bicykle sa vo vzduchu v rychlosti pat krat odrbe o zem zo vsetkych stran, tak potom ten ram moze byt vyrobeny trebars aj v NASA, vysledok je ten ze skonci rozlamany na niekolko kusov. Je tisice obrazkov prasknuteho karbonu, a myslim si ze rovnako praskaju aj znackove ako aj cinske, lebo proste karbon je pevny ale zaroven krehky. Mysliet si ze znackovy karbon nikdy nepraskne lebo je znackovy je znacne naivne. Ak dostane sodu, praskne aj ten. Mal som v ruke aj dolamane karbonove veci, nieco som aj opravoval...a cuduj sa svete najhorsie na tom bolo koleso ZIPP ktore stalo neskutocne vela penazi a ten karbon na stranach bol tenucky ako papier...az sa mi rozum zastavoval ze take cosi vedia vyrobit a dat do obehu. Nebolo to standartne poskodenie, bola to hromadna havaria a ten rafik dostal riadne na prdel...
- a este poznamka k tomu preclievaniu. Niektore firmy z Taiwanu si nechaju zauctovat postovne a colne naklady a potom to riesia preposlanim cez niektoru europsku krajinu. Neviem akym sposobom to vedia preclit, ale prisli mi taketo baliky raz z Belgie a niekolkokrat z Anglicka. Asi to preclia nejako "pausalne" za kontajner a do obehu to uz ide ako zasielka v ramci EU (ale to len dedukujem). Ak to ide rovno z Taiwanu, na hodnotu balika co je napisana na nom uz nepozera nikto. Colnik si lahko otvori balik, skontroluje nazov a cislo vyrobku a velmi rychlo najde skutocnu hodnotu. Predlozit musis zaplatenu fakturu a vypis ako si platil danu fakturu (nbapr.Pay Pal) a este ti k tomu veselo prirataju postovne a z toho vyrataju dph a clo.... takze dost drahy spas...
30.04.2016 - 18:01:29
011
lenže je rozdiel medzi noname čínskym karbónom (napr. od Hong fu a pod. výrobcov, na ktorých výrobky je x recenzí a majú za sebou aké-také testy) a fejkom, kt. sa tvári ako originál... myslím, že tam nebude rozdiel len v nálepke na ráme...
30.04.2016 - 18:32:38
00
Tak pridávam aj môj bike, dnes prvých 75 km za sebou...
Príloha:
IMG_3223.JPG
IMG_3223.JPG 1 MiB thumb_up0thumb_down

30.04.2016 - 18:40:32
031
Tá celeste farba je úžasná. Ešte trošku pojazdíš a nájdeš optimálnu polohu a komín ide preč však :-) Pekný decentný a určite aj dobrý :-)
30.04.2016 - 18:47:28
00
jasné, počas garančky s predajcom doladím detaily. Teraz hľadám správnu polohu.
30.04.2016 - 18:50:27
00
Krasny. Kolko to cele vazi?
30.04.2016 - 18:53:53
00
na tú sigmu je taký držiačik na riadítka
http://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/tachometre/sigma-sport-sts--rox-drziak-na-riaditka.html
je praktickejší , comp máš viac v predu , nemusíš až tak sklápať zrak dole . :-) Aspoň mne je tak lepšie , ale pozor, musí ísť dole pravý dual aj omotávka, to je na ňom nepraktické.

    30.04.2016 - 18:58:31
    00
    ja tieto "spagethi" bike moc nemusim ... ale podsedlova taska je pekna .
    30.04.2016 - 19:02:58
    00
    rozmyslal som nad tym drziakom, asi ho kupim. Omotavka nie je na celych riaditkach takze pohoda...
    30.04.2016 - 19:11:00
    00
    ale dole ju dať musíš aj duál bo ináč ho tam nenasunieš
    30.04.2016 - 19:14:36
    00
    B-rh-positivo napísal:
    na tú sigmu je taký držiačik na riadítka
    http://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/tachometre/sigma-sport-sts--rox-drziak-na-riaditka.html
    je praktickejší , comp máš viac v predu , nemusíš až tak sklápať zrak dole . :-) Aspoň mne je tak lepšie , ale pozor, musí ísť dole pravý dual aj omotávka, to je na ňom nepraktické.



    nemusi, da sa to namontovat aj bez demontaze.....ja som sa tiez bal, ze sa to zlomi, ale nie, nezlomi...sice ja to mam na Rox 10, ale myslim si, ze je to to iste..

      30.04.2016 - 19:14:36
      00
      mam ten držiak a tak isto som ho tam dostal a nic som nemusel demontovat.
      30.04.2016 - 19:16:19
      00
      cron
      keyboard_arrow_up