Pali65 ak si dobre pamatam tak plot tam minuly rok nebol, resp. bol zvaleny. takze bez problemov. podobne aj na tej vyssej.
01.05.2016 - 06:20:24
01
capulo napísal:
zajtra je casovka z race na biely a uz si dako enpamatam ci v tom zjazde pred bielym je opravena ta jama co tam roky byvala alebo nie. vie niekto? bo nerad by som tam zbytocne brzdil ale zas nerad siel naplno a potom napalil do jamy :)

Šak v tej rýchlosti to skočíš a letiš dalej :) . Nemusíš brzdiť,je tam nový asfalt.
01.05.2016 - 06:37:54
00
capulo napísal:
zajtra je casovka z race na biely a uz si dako enpamatam ci v tom zjazde pred bielym je opravena ta jama co tam roky byvala alebo nie. vie niekto? bo nerad by som tam zbytocne brzdil ale zas nerad siel naplno a potom napalil do jamy :)

Je to opravene.
01.05.2016 - 07:59:28
00
diky :) usetri mi to 5s :D
01.05.2016 - 08:01:57
01
Vcerajsie pocasie sa nedalo nevyuzit. Po praci trocha bike a potom este prechadzka :-)

Prílohy:

image.jpeg
image.jpeg 1.64 MiB 17.0163,48.2372 thumb_up0thumb_down

image.jpeg
image.jpeg 1.43 MiB 17.0218,48.1868 thumb_up0thumb_down

image.jpeg
image.jpeg 681.24 KiB 16.986,48.1785 thumb_up0thumb_down

image.jpeg
image.jpeg 909.9 KiB 16.98,48.1931 thumb_up1thumb_down

01.05.2016 - 08:31:08
010
Lesaci sa uz pustili aj do rezervacie .. Jurske jazero za BK. Uz ich tam pozorujem dlhsie, doteraz nenapadne len pri ceste sem tam nieco sundali, ale kedze asi nikto neprotestoval, tak uz nacali aj hlbsie. Za chvilu ju asi daju dole celu.
01.05.2016 - 09:23:16
00
A potom zadelia znamy vyraz, vychovna tazba aneb naucme navstevnikov ze panom lesa je motorova pila a LKT. A kralmi lesnych ciest sa zase menovali vodici nakladiakov ktore odtial to drevo odvazaju.
01.05.2016 - 09:54:49
00
Ide niekto teraz na bike? Nejaké traily kludne aj blue a poprípade bktrail?
01.05.2016 - 09:58:15
00
palo1707 : no, to nemozu, je to na tresne oznamenie, problem je, ze aj ked podla mapky co som pozeral, to v rezervacii je, tak z tej strany tam neviem kde su znacky. Z tej opacnej ano, ale neviem, ci ich odmalovali, alebo uz su znacene stromy sundane, alebo su az hlbsie. V kazdom pripade, kedze ide o vtaciu rezervaciu, tak od tej zvaznice by sa stromov smerom dnu nemali ani len dotknut, natoz tam chodit s motorovkami. To moze len cisty dementny clovek bez stipky sebareflexie, ale bohuzial, takych je na Slovensku asi vacsina. A to ti nepomoze ani oznamovat. Len cele to posypat, obohnat ostnatym drotom a 100 rokov nevstupovat.
01.05.2016 - 10:04:36
00
large ja by som isiel okolo 12-13.00 pozret blue trail a potom dalej ako nohy pustia
01.05.2016 - 10:39:39
00
https://imhd.sk/ba/doc/sk/15417/Zavedenie-vikendoveho-cyklobusu-medzi-Vrakunou-a-Racou-od-30-4-2016
01.05.2016 - 11:17:51
04
Hosť napísal:
Isiel som prvykrat aj Bluetrail, dole na spodku (na luke) som sa skoro vydrbal v tom odvodnovacom zlabe - na tej jednej strane to malo pol metra, a len tak-tak som to stihol strhnut na tu plytsiu stranu.... inak by si to asi odniesla klucna kost zase raz... to je moja jedina vycitka, inak je to parada.. ...aj pre taku lamu ako som ja ;)


Tiez som bol zaskoceny. Vlavo bolo blato, tak som siel viac vpravo a prave tam bol ten problematicky zlab. Treba radsej zostat v tom blate.

Trat je super a je tam vela lavic, takze ked nedoletis skok, nic sa nedej, ale su tam ja dvojvlny, ktore ja urcite nedoletim a nemaju este porobene obchadzky.
01.05.2016 - 12:26:08
00
Vcera pocasie paradne, tak sme si dali mini brigadku nad Pernekom. Vlakom do Senkvic a trasa Modra - Kukla - Velka homola - Rybnicek - KH - Pernek - Mociarna - Marianka - Kacin.

Zelena z Modry je velmi prijemna, zelenucky les, fajn vzduch. Okolie Kukly rozpravkovo krasna priroda a Kukla je super na trenovanie technickejsich vyslapov, netreba na to ani silne nohy, len treba vediet. Snad jedneho dna dam bez zosadnutia. Zjazd smer Medvedia skala je super, len na Medvedej skale bolo tej suti nejako viac ako predtym. Zabavne a hlavne ta krasna priroda. Cervena na V. homolu po Zochovu chatu je zabavna, niektore mostiky chcu trocha techniky aby to bolo bez zosadnutia. Prekliatim tohto pekneho useku byva blato po dazdoch, teraz to bolo fajn. Odpratali sme s pilkou jeden padnuty strom. Dalej na homolu klasika (eldorado pre dupacov). Zelena dole z Velkej homole by bola super, keby nebola tak zapadana papekmi, takto si to clovek velmi neuzije. Chyba bola ze sme nepokracovali rovno na Kamennu branu, tie zvaznicie zo zelnej smer KB boli prejdene gigantickym LKT v rozbahnem stave, tak su tam obrovske kolaje. Za sucha ako vcera bez problemov prejazdne, ale je to utrpenie. Za mokra si to nechcem ani predstavit. Zlta smer Rybnicek rozjazdena a rozbahnena nakompletku. Nastastie popri ceste ide zabavna stopa, len par krat to vyzaduje zosadnut. Rybicek do sedla Javorina su vyskove zadarmo. Zo zaciatku. Po chvili sa clovek tesi zo spevneneo povrchu. Potom si hovori ze to nie je az take zle ze tu za zakrutou bude uz koniec. Dalsiu fazu si uz nepamatam. Cmelok klasika, skoda obchadzat ked ma clovek chut na kasu. :D Skoda zaveru pred PB vysypaneho kamenim. KH - Pernek paradicka, len ta kalamita/tazba znicila cast trasy kusok za KH, tak bud to clovek pretlaci cez rubanisko, alebo kusok zbehne po zvaznici a naslede vytlaci znva na hreben. Cesticku po hrebeni sme trocha precistili na par miestach, nerobili sme z toho ale dialniciu. :) Zaver nad Pernekom sa da ist bud po povodnom traile - fajn serpentinky, ale totalne zapadane listim, takze sa tazko hlada zaciatok, alebo moze ist "novu" lajnu rovno priamo dole, precisteny zaver a la maly kamenak. :)

Pernek, ako som spomianal minule, hluche miesto pre bikera. :( Asfalt smer Lozorno je hladucky a velmi rychly, ale mne tie tesne obiehajuce auta prekazaju, nastasie je ich uz dost malo. Nastastie z Jablonoveho uz je viac moznosti. My sme zvolili lesne cesty smer Vn Lozorno, nadherny zeleny lesik plny zvery a zial aj odpadkov. :/ Trail Mocniarna sme dali po povodnej vetve, tie sikme male skokanske su super aj pre neskakacov. Zaver trailu presli lesaci a na uplnom konci padnuty strom - nemali sme uz sil ani cas pilit. Potom uz len bombovacka cez Cerveny domcek. Na cervenej medzi Borinkou a Mariankou 2 padnute dost velke stromy. Niekde pri Kacine sa vyplo GPS. :) Vela asfaltu ale dobre padol. :D

Trochu sme si pridali vyskovych, kedze sme sa par krat bud zakecali alebo nechali uniest. :D
http://www.mtbiker.sk/vyjazdy/169353/magez-vyjazd-mtb-sucho-73km-8h-2318m.html

Výjazd

Vzdialenosť: 72.730665944416 km
Čas: 07:40:24
Nastúpané: 2318.161711903 m
01.05.2016 - 12:44:15
07
Včera s Vladom poznávací výjazd po baniach v MK. Počasie super, v lese málo cyklistov, asi boli všetci na maratóne.
Stihli sme pozrieť tieto bane:
-Horná Mária štôlňa-Červená baňa
-Dolná Mária štôlňa-Sivá baňa (zatopená)
-Bartolomej pod Medveďou skalou
-Dvojitá štôlňa
-Zámčisko
-krátka kutacia štôlňa za pezinskou nemocnicou
Výjazd aj s preletom cez rajdy... Pri obore, na modrej som zavadil pedálom o konár a už som letel, inak pekný kotrmelec, takže bez následkov. :) ;) : :)
A na záver sme skúsili ten singel nad Lamačom, pekne urobený, na mňa náročný...
Trasa: http://mapy.hiking.sk/?trasa=tGUIY

Prílohy:

Komentár súboru: V Rohožníku pri rybníkoch.
Vlado..jpg
Vlado..jpg 346.76 KiB thumb_up1thumb_down

Rybníky v Rohožníku (1).jpg
Rybníky v Rohožníku (1).jpg 384.73 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Priemer 1m, pekná práca bobrov.
Bobor v akcii.jpg
Bobor v akcii.jpg 323.7 KiB thumb_up0thumb_down

Holint obora.jpg
Holint obora.jpg 255.67 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Za Geldekom, zoomovanie Vápennej.
Pohľad na Vápennú.jpg
Pohľad na Vápennú.jpg 378.1 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Prvá bola Červená baňa
Nad baňou.jpg
Nad baňou.jpg 389.63 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vo vnútri.
V Čevenej bani.jpg
V Čevenej bani.jpg 161.32 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pekný a náročný bol zjazd dole.
Medvedia skala.jpg
Medvedia skala.jpg 322.74 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Dvojitá baňa.
Dvojitá baňa.jpg
Dvojitá baňa.jpg 217.27 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Spiace netopiere, cvak a von, aby mali kľud.
Spáči....jpg
Spáči....jpg 240.84 KiB thumb_up2thumb_down

Komentár súboru: Nad studničkou.
Singel nad Lamačom.jpg
Singel nad Lamačom.jpg 304.73 KiB thumb_up4thumb_down

Komentár súboru: Jediný skok, čo som hopsol :-) .
Singel k Cigánskemu járku..jpg
Singel k Cigánskemu járku..jpg 323.92 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2016 - 12:46:46
015
Magez to co je za roman :D inak aj ja som bol vcera na Homoli, ale bez vlaku. A potom este aj na Sklenej Hute. Dnes neviem co, ale tiez niekam idem. Na tom bluetraily bolo vcera vela ludi?
01.05.2016 - 12:51:47
01
keyboard_arrow_up