Ja chodim Jaskacom len dole, z tej strany je znacka pozor cyklisti. Co som siel par krat smerom hore, neikdy som si taku znacku nevsimol. Ja ale pre istotu jazdim hore po tom uzkom chodniku, radsej ako po ceste... ale kopec borcov jazdieva hore po ceste. Totiz na ten smer smerom hore vela alternativ cyklista nema...
02.05.2016 - 11:38:32
01
Kedze byvam na Kramaroch, jazdievam tade pomerne casto. To je jedna z tych ulic kde sa oplati ist stredom pruhu a radsej robit zapchu ako sa nechat zabit. Ale tiez vyuzivam ten chodnik, aj ked treba 2-3x prejst na druhu stranu...
02.05.2016 - 12:01:18
00
Prvá správa! Hrozné ráno na Kolibe. Nákladiak zachytil tesne pri viadukte smerom na bratislavskú Kolibu muža na bicykli. Cyklistu vliekol asi 50 metrov do kopca. Osobné veci nebohého boli rozsypané od podchodu. Cyklista mal devastačné poranenia, ktoré nemohol prežiť. Nateraz sa dá iba špekulovať, že si vodič nákladiaku v tmavom viadukte nevšimol cyklistu.

Zdroj: David Mimra TVjoj
02.05.2016 - 12:30:21
00
tak http://www.noviny.sk/c/krimi/nehoda-v-bratislave-nakladiak-zrazilo-cyklistu chvilu predtym tade isiel hore kolega na biku
02.05.2016 - 15:21:50
00
ty kokos, hentake tazke obrovske hovado :/ nemal ziadnu sancu.
no nic, tade uz radsej len po chodniku.
--a vodic do basy az zcerna


Naposledy upravil iron.hide dňa 02.05.2016 - 15:44:14, celkovo upravené 1 krát.

02.05.2016 - 15:34:33
00
Tak uz vieme, co je cielova skupina bluetrailu /viz. titulne foto/ http://bratislava.sme.sk/c/20151673/na-kolibe-v-bratislave-otvoria-novy-cyklochodnik.html
02.05.2016 - 15:42:44
08
Akurat som sa bavil s kolegom, ktory kusok od onoho miesta byva. Tie verzie ako sa to stalo sa stale roznia... Jeho zena sla akurat okolo, ked telo zakryvali a vraj bol nestastnik rozpuceny cez brucho, takze nemal sancu. Inak vraj tam nakladiaky chodia na nejaku vahostavacku stavbu a vobec nerespektuju to, ze je tam 30ka...
02.05.2016 - 15:44:48
00
lto napísal:
Tak uz vieme, co je cielova skupina bluetrailu /viz. titulne foto/ http://bratislava.sme.sk/c/20151673/na-kolibe-v-bratislave-otvoria-novy-cyklochodnik.html


cyklokros je teraz in :-)... uz aspon zdroj mohli pouzit slovensky: Zdroj: cyklo.cz
02.05.2016 - 15:46:45
00
ano jazdia na Tupeho, kde sa zase stavia nieco nove.
to cez brucho nasvedcuje tomu, ze ho zachytili tie zadne napravy, ked sa cyklista v zakrute za tunelom dostal na uroven stredu nakladaku a vodic nasledne odbocil.
uz staci len dufat, ze vodicovi skoncil kludny zivot a do konca svojho biedneho zivota bude trpiet viac ako ten cyklista.
02.05.2016 - 15:49:53
00
Muselo to vyhrotiť až sem? Facepalm
02.05.2016 - 16:25:23
00
iron.hide napísal:
ano jazdia na Tupeho, kde sa zase stavia nieco nove.
to cez brucho nasvedcuje tomu, ze ho zachytili tie zadne napravy, ked sa cyklista v zakrute za tunelom dostal na uroven stredu nakladaku a vodic nasledne odbocil.
uz staci len dufat, ze vodicovi skoncil kludny zivot a do konca svojho biedneho zivota bude trpiet viac ako ten cyklista.


no, pokial cyklista nemal povinnu vybavu - tj bielu odrazku vpredu, cervenu vzadu, oranzove na kolesach, v pripade zhorsenej viditelnosti (tunel?) aj svetla, je dost mozne ze vinnikom nehody bude on...
02.05.2016 - 16:40:07
00
takeurpills - bavi ta davat mi furt minuska??

phil - jasne, este to hod na toho rozmackaneho chudaka :o fakt tu ziram na vas.
btw nehoda sa stala krátko pred 8.30 hod, vychod slnka bol dnes 5:22.
ten tunel je kratky, za svetla je dost svetla aj v nom.


Naposledy upravil iron.hide dňa 02.05.2016 - 16:48:35, celkovo upravené 2 krát.

02.05.2016 - 16:43:39
00
Celá Tupého je úzka aj pre dve osobné autá, nieto ešte pre nákladiaky. Občas tadiaľ behávam a je to tam katastrofa, ten profil je vhodný tak maximálne na účelovú komunikáciu k nejakej záhradkárskej oblasti a nie k zástavbe rodinných domov a bytoviek. A kto tadiaľ chodieva - berte na vedomie, že bude horšie, stavať sa tam ešte len začína (Belaria 2, nejaké ďalšie komplexy v okolí, rodinné domy sú v pláne tiež). A navyše - inak ako po tejto ceste sa tam nákladiaky nedostanú - tak to radšej obchádzajte...

PhilJ: tak jasné, že urobia všetko pre to, aby to hodili na cyklistu :( Ale ak som to dobre pochopil, tak ten nákladiak ho musel zachytiť už pri výjazde z podjazdu/tunela a tam ho vidieť skrátka musel - aj pri zatáčaní vpravo (keď nemusí dávať prednosť) ten nákladiak zasahuje do protismeru a tak tam musel ísť pomaly..
02.05.2016 - 16:44:45
01
chalani, nic v zlom, ale mali by ste sa niekedy posadit na vodicove miesto do takeho nakladneho auta a hned by ste zistili, ze nevidite okolo auta toho dost v zrkadlach, myslite na to ked sa postavite vedla autobusu ci nakladiaku, je velmi pravdepodobne, ze vodic za to nemohol ak sa mu tam niekde pichol, je to velka tragedia pre oboch, urcite ho nechcel zrazit...
02.05.2016 - 16:44:57
010
matociso: nemáš pravdu, vodič má na tom dosť veľký podiel. Ja to beriem, že má sťažený výhľad, ale ten cyklista sa tam neocitol z ničoho nič. Chodník je tam úzky pri výjazde, a ak by aj stál v kolóne a čakal na voľnú cestu (nákladiak), tak je jeho povinnosťou presvedčiť sa, či odbočiť môže - teda pozrieť sa aj vedľa auta. Na to tam predsa má tie "stropné" zrkadlá na kabíne...

pre ilustráciu, toto je z inej časti tej istej ulice a jedná sa o tieto nákladiaky: https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/27694/nakladne-auta-tupeho
02.05.2016 - 16:48:21
01
keyboard_arrow_up