To samozrejme ale to ze za reprakmi to nemas oblozene v beznej obyvacke kde je nabytok a vsetky veci co v obyvacke mas ako pises nevadi a repro budu hrat v pohode. Samozrejme v prazdnej miestnosti s holymi stenami by to bolo ine.
04.05.2016 - 22:22:45
00
capulo mas v tom dost znacnu cast pravdy...akustika miestnosti je vyse polovica uspechu ...ale... nie je to tvrda odraziva plavajuca podlaha... ( obycko palubovka)..za telkou je tehlickova stena (vsak to vidis), od polovice izby je pod stolikom koberec a je tam vo vyske 2 metre sikma kovova konstrukcia na ktorej je postel. Vzadu su aj sedacka nabytky, stol , stolicky... nie je to zrovna akusticky hluche studio, ale myslim si ze odrazy su pomerne dobre eliminovane, a na to domace pocuvanie staci... inaksie citam som pekny clanok o bratislavskom hifistovi, co ma prenosne tlmiace panely v skrini a cez vikend vyzenie vsetkych prec, rozostavi okolo k stenam a par hodin pocuva... alebo raz sme boli akoze testovat farncuzske Cabase (gulovite repro za rozpravkovu cenu) , a "posluchove studio" bolo na najvyssom poschodi, dokola same sklo, 360 stupnovy vyhlad von a na zemi dlazba...no tam sa asi rozpravat nedalo a nieto este pocuvat debnicky, resp gule za 450 tis.SK.
a ako som pisal, cca polovica uspechu izba, 40% kvalitne debnicky, 10% zosik a zbytok aparatury ...
05.05.2016 - 07:51:37
00
ak sa nemylim problemom su hlavne nizsie frekvencie ktore rezonuju medzi dvoma navzajom rovnobeznymi stenami. v klasickej obyvacke (4-5metrov polovica vlnovej dlzky) by to malo byt cca pod 40-50Hz, tj kvalitnych regaloviek hrajucich od cca 70Hz sa to moc netyka :).


Naposledy upravil janooo dňa 05.05.2016 - 10:08:24, celkovo upravené 1 krát.

05.05.2016 - 08:30:05
01
ddemo este si zabudol dalsi vyznamny a dolezity komponent,ze si na takej zostave pustis mp3,vsakze,poznam aj takychto debilov
05.05.2016 - 10:00:35
00
Jedine platna ma dobrý zvuk...
05.05.2016 - 10:06:48
00
heh, no radsej budem v 320kbps streamovat tych cca 400 albumov co mam medzi oblubenymi na Spotify, akoby som mal pocuvat 50 platni stale dokola ;)
... za 6 eur mesacne katalog 30-40 milionov skladieb dostupny na 2 kliknutia - to sa lahko objavuje nova hudba. A kedze medzi 320kbps a FLACmi som nezaregistroval ziadny rozdiel, nema pre mna zmysel riesit ine zdroje hudby.... bud su tie moje B&W 683 S2 uplne sracky, alebo som hluchy a nerozoznal by som ani rozdiel medzi 5 eurovym ethernetovym kablom a tym tisic dolarovym Monster kablom... hlavne ked obidva prenasaju digitalny signal :lol:
05.05.2016 - 10:43:55
00
davnejsie som na vyhlasenom HiFI webe cital clanok o stretnuti HIFIstov a audiofilov spojenym s pocuvanim na top zostavach. spravili tam aj zaujmavy experiment ci tito ludia dokazu rozoznat cbr mp3 vs losless/CD na roznych zostavach. bol som prekvapeny ako to dopadlo, vacsina rozdiel nebola schopna rozoznat. Ani platna nieje vzdy zaruka najvyzsej kvality, vid talk okolo daft punks' random access memories kde niektore songy zneju lepsie v digitale ako na LP a naopak :)

edit: i ked nutno dodat ze prave u spominaneho daft punku je brutalny rozdiel medzi 320kbps mp3 a 88kHz/24bit mastrom, tu by to poznal aj hluchy :)
05.05.2016 - 11:06:49
00
a mozno tam az taky velky rozdiel nebude :)

https://xiph.org/~xiphmont/demo/neil-young.html

Empirical evidence from listening tests backs up the assertion that 44.1kHz/16 bit provides highest-possible fidelity playback. There are numerous controlled tests confirming this, but I'll plug a recent paper, Audibility of a CD-Standard A/D/A Loop Inserted into High-Resolution Audio Playback, done by local folks here at the Boston Audio Society.

Unfortunately, downloading the full paper requires an AES membership. However it's been discussed widely in articles and on forums, with the authors joining in. Here's a few links:

The Emperor's New Sampling Rate
Hydrogen Audio forum discussion thread
Supplemental information page at the Boston Audio Society, including the equipment and sample lists
This paper presented listeners with a choice between high-rate DVD-A/SACD content, chosen by high-definition audio advocates to show off high-def's superiority, and that same content resampled on the spot down to 16-bit / 44.1kHz Compact Disc rate. The listeners were challenged to identify any difference whatsoever between the two using an ABX methodology. BAS conducted the test using high-end professional equipment in noise-isolated studio listening environments with both amateur and trained professional listeners.

In 554 trials, listeners chose correctly 49.8% of the time. In other words, they were guessing. Not one listener throughout the entire test was able to identify which was 16/44.1 and which was high rate [15], and the 16-bit signal wasn't even dithered!
05.05.2016 - 11:50:05
02
ale ja hovorim ze je vyrazny a jasne pocutelny rozdiel v tomto albume medzi mp3 (cca 170mb) a hi-res mastrom (1.5gb), pretoze zrovna tieto dve media mam k dispozicii, mozno rovnaky rozdiel by bol pocutelny aj keby mam obyc flac, neviem :)
to co pises ty je porovnanie hiresu a CD coz je v mojom chapani hires vs lossless. a nie hires vs mp3.
ja sam vo velmi malom mnozstve pripadov rozoznam rozdiel medzi mp3 a flac preto 99% mojej library tvori mp3 ale ako pisem, u RAM pocujem rozdiel v tychto dvoch danych formatoch a to velmi jasne :)
05.05.2016 - 13:07:46
00
no je len jediny sposob ako to zistit ;)
05.05.2016 - 13:23:12
00
Iba hluchý clovek nepocuje na 10 a viac tisicovej aparature, rozdiel medzi mp3 a cd...takému cloveku, potom staci veza za 100€
05.05.2016 - 14:47:39
00
Rec je o sucasnych 320kbps mp3jkach, nie sykotavych 128kbps mp3jkach stahovanych v 90tych rokoch dialupom z napsteru, DC++ a podobnych zdrojov.
Dnesne kodeky su uplne inde a ten rozdiel medzi 320kbps mp3jkou a flacom/CD je pre vacsinu ludi uplne zanedbatelny - to ale neznamena ze nerozoznaju rozdiel medzi "vezou za 100€" a za 3000€.
05.05.2016 - 15:59:29
00
ked tak porovnavat dobry analogovy retazec a ako zdroj signalu analog z kvalitnej platne ( + lepsia prenoska,a gramo predzosik...) to je referencia a k tomu sa mozu "priblizit" digitalne formaty...
05.05.2016 - 16:23:48
00
Mal som gramec Pro Ject a Dynavector prenosku a ked som pustil platnu, tak moja vtedy 10 rocna sestra isla hneď pocuvat ku mne do izby, ze to hraje tak inak, lepsie...
05.05.2016 - 18:15:55
01
hej, aj mojej neteri sa zda ze to u mna hra lepsie, asi to je tym ze je zvyknuta na prefiltrovane radio sracky, repro vo fabii a vezu za 100e... :) a to mam tiez shitkovu zostavu
ale uprimne, mat zostavu za 10k evri, tak je jedno co na tom pustim, flac alebo platnu... vsetko bude zniet super a vyskereny od ucha k uchu
06.05.2016 - 08:47:31
01
keyboard_arrow_up