Ahojte,
chcel by som od Vas radu. Uz dlhsi cas pozorujem,ze pri zaradeni tretieho - stvrteho kolesa zadnej kazety mi pri zatazeni/pedalovani retaz vydava zvuk podobny tomu ako keby nebola dobre nastavena prehadzovacka a chcela by preradit. Cize hrkoce. Bol som niekolko krat v servise, nastavovali a centrovali prehadzovacku,presmykac skusali to navolno v stojane kde to bolo tiche ale pri zatazeni to stale robi. Pripominam ,ze vacsinou pri 3 a 4 koliesku kazety.
Povedali,ze to moze byt preto,ze mam trosku odpotrebovane tieto dve kolesa kazety.
Cely bike je osadeny XT komponentami. Este poviem ,ze som to postrehol po nejakom case ked mi vymenili retaz a dali tam XTčkovu Shimano.
Povedali mi aby som si to nevsimal :-) ale som s toho dost nestastny.
Vedeli by ste mi poradit? Ma s tym niekto skusenost? Uz som myslel,ze by som vymenil kazetu,retaz atd.

Dakujem vsetkym za prinosne rady.

Dubák.
04.05.2016 - 12:21:37
00
- Skús jemne doladiť prehadzovač
- skontrolovať, či nie je prehadzovač vyosený (napr. ohnutá pätka)
- premazať, najlepšie vymeniť lanko radenia
- vyskúšať s iným kolesom (odskúšanie kazety)
- kazetu by som menil až keby ostatné nepomohlo.
04.05.2016 - 12:27:49
00
Jemne doladenie nepomaha. Prehadzovac nie je vyoseny je nastaveny presne. Nie je ani v lanku problem. Prehadzuje krasne lahucko a apresne.
Ano skusim nahodit ine koleso kde mam novu kazetu a uvidim.

Dakujem tvoju radu. Vazim si to.

Dubák.
04.05.2016 - 12:59:39
00
Drobné vyosenie prehadzovača nezistíš len pohľadom. Sú na to nástroje ktoré mávajú v servisoch.
04.05.2016 - 13:12:59
00
V dobrom servise som bol niekolko krat. Dik
04.05.2016 - 13:26:42
00
Nazdar evastour,
keď som si prečítal Tvoj príspevok, obzvlášť vetu, citujem: ,,Povedali mi aby som si to nevsimal...", celkom ma to dojalo...nuž, niekde sa aj takto riešia problémy...boli sa na bicykli aj prejsť?
Podobnú záležitosť som riešil pár mesiacov dozadu...t.j. keď bol bicykel v stojane, ani náznak problému a v teréne pri zaradení určitých prevodov čudesné zvuky napriek tomu, že vodítko prehadzovačky na prvý i druhý pohľad lícovalo so zaradeným pastorkom...riešením bolo otáčanie "skrutkou", ktorou sa nastavuje napnutie lanka (v mojom Sram-áckom prípade bola táto skrutka na prehadzovačke). Skús to teda urobiť počas jazdy...zaraď problematický prevod a otáčaj....vyznačené na obrázku

Prílohy:

shimano-deore-xt.jpg
shimano-deore-xt.jpg 40.39 KiB thumb_up1thumb_down

04.05.2016 - 18:41:38
00
a ved co mu napisal Galipe? hned prvy bod - Skús jemne doladiť prehadzovač
04.05.2016 - 18:43:07
01
Ale nech to robí za jazdy
04.05.2016 - 18:43:56
00
Dakujem praitelia za vase rady. Dnes som asi prisiel na povodcu problemu co mi ani v znackovom servise nevedeli zistit. Rozhodol dom sa dat dnes na skusku ine koleso s novou kazetou a zistit ci to nebude robit aj tu.A cuduj sa svete ked som zhodil koleso a skusal som ci by ten zvlastny zvuk nemohli robit kolieska na slimaku asi som nasiel pricinu. Bola povolena patka. Tak som dotiahol dva imbusove srobiky a verim ,ze problem je zazehnany. Zajtra to pojdem vyskusat.
04.05.2016 - 19:40:26
00
Divné servisy...

evastour napísal:
Ahojte,
chcel by som od Vas radu... Bol som niekolko krat v servise, nastavovali a centrovali prehadzovacku,presmykac skusali to navolno v stojane kde to bolo tiche ale pri zatazeni to stale robi.

Neuveriteľné...

evastour napísal:
V dobrom servise som bol niekolko krat. Dik

V dobrom servise na nič neprišli a useri majú mať kryštáľovú guľu, aby mohli poradiť.

Keď mu nikto neporadil, tak nakoniec na to prišiel sám!!! Taký dobrý servis radšej z ďaleka obchádzať.
04.05.2016 - 20:25:18
00
mam rovnaky problem pri slapani do kopca na 5 alebo 6 pastorku ako keby nebola dobre nastavena prehadzovacka a retaz poskakovala na zuboch pastorkov. Skusal som ladit prehadzovacku ale nepomohlo. Tak som sa nechal inspirovat evastour-om a pozrel som sa na patku, nezda sa byt povolena ale skrutka isla dotiahnut asi o pol zavitu ale kedze je vonku ako je tak to nemam ako overit - hadam cez vikend.

Mimochodom moze to mat vplyv na opotrebovanie tychto pastorkov respektive retaze?
05.05.2016 - 19:42:34
00
Na opotrebenie retaze to ma urcite vplyv. Mozno trocha vacsi, mozno trocha mensi, zavisi od toho ako velmi preskakovala. A ked natahujes retaz, casom sa to prejavi na kazete. Okrem toho, pozri ci nemas poskodeny nejaky zub.
05.05.2016 - 22:42:57
01
keyboard_arrow_up