Hosť napísal:
este tie deti by si mohli dat ludia na voditka, kto ma furt utierat tie cervene skvrny po nich...

na kanarskych na letisku sme par deti na "voditkach" videli. a uprimne radsej dieta na "voditku" ako stratene / zrazene...
11.05.2016 - 11:25:05
02
edy34 vdaka za post a argumentaciu od mestskych, pomoze do buducej podobnej diskusie ako som mal v sobotu... 165E pokuta je celkom dobry argument za volne pusteneho psa na kolibe :)
11.05.2016 - 11:26:52
01
Volne pustene deti nie su ziadna vynimka, na zmiesanom chodniku pri vodarenskom muzu mi take este nemluvna tiez skocilo pod cestak, este ze som to predvidal a spomalil, matka argumentovala pritomnostou detskeho ihriska za plotom, videla bliziaceho sa cyklistu, videla dieta pobehovat po zmiesanom chodniku a nespravila a nepovedala nic, vobec nic, este ze brzda funguje.
Vcera som si nafotil volne byciklujuce sa male dieta zlava do prava, stredom, matka bola za rohom na asfaltke, dobrych 75 metrov od neho kocikovala od vodarne dolu kopcom k Svibovej ulici.
nemal som problem ho bezpecne obist lebo zjazdujem tade obozretne, ostatni ludia neboli ziadni, v piatok zrovna spravili brzdy v servise, cakam psa co vybehne z krikov pod koleso, chodim tade velmi pomaly, a ajhla chlapca co nevie kde ma mamu, hned za rohom, ale ak si spomeniem na tie velke psy co tam behaju bez voditka....
ako zodpovedne sa zachovala jeho matka, o tom nech si spravi nazor kazdy sam.


Naposledy upravil edy34 dňa 30.10.2018 - 21:33:05, celkovo upravené 1 krát.

11.05.2016 - 11:43:11
00
no len si dalej fot cudzie deti a zachvilu tych psov uz nebudes musiet riesit :lol:
11.05.2016 - 11:48:32
05
Uplny suhlas so staxom. Pridam akurat, ze voditko natiahnute cez cestu je nieco mimoriadne fan :(

Ale co sa tyka deti .. tak kazdy cyklista, ak ma len co trochu rozumu, nebude jazdit rychlo cez miesta, kde sa deti takto mozu volne pohybovat . Ano, ak chcem slobodne bez obav jazdit, tak existuje len jedina alternativa (okrem bikeparku) .. a ano, presne to robim :)

Pes je len zviera .. jeho hodnota, akokolvek citovo velka pre majitela (nie , nie som necitlivy) nema absolutne ziadnu cenu oproti dietatu a ludskemu zivotu. A podla toho si clovek nastavuje aj hodnoty a spravanie.
11.05.2016 - 11:49:02
06
edy preco si fotis cudzie male decka :D
11.05.2016 - 11:58:24
00
iron.hide napísal:
edy preco si fotis cudzie male decka :D


fotky toho decka som vcera pouzil pri rozsireni povodnej staznosti ako priklad preco je dolezite kontrolovat psov na vodzke v tejto oblasti ako i dodrziavanie bezpecnosti pohybu na cyklochodnikoch a zmiesanych chodnikoch. telefon som mal este v ruke ked som 500metrov predtym fotil svorku dvoch zien so 4 psami. ak kompetentni kaslu na dospelych cyklistov, snad ich prebudi aspon mozne riziko vo vztahu k detom.
11.05.2016 - 12:12:52
00
ja žasnem
edy34, Vám prajem dlhý a plodný sťažovateľský život a pevne dúfam, že nikdy, za žiadnych okolností neporušujete žiaden zákon, nariadenie, ...
11.05.2016 - 12:25:54
06
ano a jazdit iba po trasach vyznacenych ako cyklotrasy, nikde inde, lebo ohrozujete pesich turistov
a taktiez nikdy po chodniku lebo ohrozujete chodcov
nikdy nie cez chranene uzemia atd.
11.05.2016 - 12:31:21
05
minule som volal mestskych na typka co si to valil na biku a stale sa pri tom hral s telefonom a vobec nepozeral na cestu a boli tam aj nejaje male deti na bikoch, co mi prislo dost nebezpecne...ale povedali mi ze uz nemaju volnu hliadku, ze sli nejakych psov riesit ci co:/
11.05.2016 - 12:32:38
00
je to o ludoch, idioti sa najdu medzi vsetkymi skupinami, bikerov nevynimajuc a psickarmi nekonciac
11.05.2016 - 12:33:51
011
lto napísal:
Pes je len zviera .. jeho hodnota, akokolvek citovo velka pre majitela (nie , nie som necitlivy) nema absolutne ziadnu cenu oproti dietatu a ludskemu zivotu. A podla toho si clovek nastavuje aj hodnoty a spravanie.

o co vacsiu hodnotu ma ludsky zivot??? nechcem sa tu dotahovat ale toto mi pride dost zarazajuce, ze povysujeme nas zivot nad zivot zvierata. Ludia sa roztahuju kade tade bez akejkolvek znamky ucty k prirode. A je pravda ,ze radsej zrazim cloveka ako nejake zviera. Nakolko clovek by mal byt ten co rozmysla ked uz je viac ako zviera.
11.05.2016 - 12:35:57
00
preto utracame zvierata z ulice a chovame Brejvika :)
11.05.2016 - 12:40:20
03
edy 34 nenechaj sa odradiť. Máme tu isté zákony a pravidlá a prax ukazuje, že pokiaľ sa nevymáha dodržiavanie zákonov, tak sa zákony nedodržujú.
Vymáhanie dodržiavania zákonov majú na starosti štátne org. a rovnako ak sa nevyžaduje na nich činnosť, tak na to zvysoka.... Čiže veselo im posielaj podnety, možno aj začnú robiť to, za čo berú peniaze. Držím palce.
11.05.2016 - 12:40:40
00
brhy napísal:
o co vacsiu hodnotu ma ludsky zivot??? nechcem sa tu dotahovat ale toto mi pride dost zarazajuce, ze povysujeme nas zivot nad zivot zvierata. Ludia sa roztahuju kade tade bez akejkolvek znamky ucty k prirode. A je pravda ,ze radsej zrazim cloveka ako nejake zviera. Nakolko clovek by mal byt ten co rozmysla ked uz je viac ako zviera.

povedzme si uprimne ze priroda by sa o 95% mestskych psov postarala velmi rychlo nebyt cloveka. by si videl ich hodnotu v potravinovom retazci...
11.05.2016 - 12:45:28
00
keyboard_arrow_up