ach jaj.. virtuálna tabuľa nenapĺňa zákon, post1103278.html#p1103278
ale teda to nevylučuje že tam nikto pokutu nedostane, lebo platí:
nanoslav napísal:
90% psíčkarov nemá svojich psov pod takou kontrolou, aby ich za každých okolností vedeli odvolať. 50% ich nemá pod kontrolou vôbec.

aj keď teda tie % sú trochu prestrelené.. ale by som ešte doplnil že hromada ludí nezvláda ani prácu s vodítkom.. ale to už smerujeme opäť k porušeniu §4
ak má pes seriózne nacvičenú chôdzu pri nohe je to nepostihnutelné.. ale teraz sa bavíme naozaj skoro vo sfére science fiction, hlavne v BA.. lebo tam platí že je úspech "privolanie" nie to ostatné veci..

+ najväčší problém je ale aj tak zdravý rozum a vzájomná ohľaduplnosť.. zákon-nezákon, centrom mesta nepôjdem bez vôdzky napr už len kvôli tomu že veľa ľudí sa psov bojí, prípadne chodia zbrklo a môžu ho pošlapať či nakopať, nejaká slinka či sopel alebo chlpy na čiernych nohaviciach tiež nie je výhra atď.
12.05.2016 - 10:34:03
00
este raz - pokial mi neukazes sudne rozhodnutie ktore sa vztahuje na Bratislavske VZN ktore vravi ze Bratislavske VZN je neplatne tak to Bratislavske VZN porusujes vzhladom na to ze je to ine VZN ktore Trenciansky krajsky sud neposudzoval.
"Krajský súd v Trenčíne v senáte zloženom z predsedníčky JUDr. Evy Vaškovej a sudcov JUDr. JurajaFloroviča a JUDr. Miroslava Manďáka v právnej veci navrhovateľky U. O. G. M. G. Z., I. XX, G. M. G. Z.,proti odporcovi M. M., G. M.. Z. XXX/X, M., v konaní o vyslovenie nesúladu § 2 písm. a), § 3, § 4, § 5,§ 6, § 7 a § 8 Všeobecne záväzného nariadenia odporcu č. X/XXXX o držaní psov na území mesta M.zo dňa 27.04.2005 s § 6 ods. 1 zákona č. 369/1990 Zb.,"
toto je len o meste myjava.
12.05.2016 - 11:02:09
00
u nás síce nie je právne zaužívaný precedens, ale súdy sa celkom snažia rozhodovať rovnako ;)
takže OK takto, porušujem Bratislavské (a aj iné) VZN ktoré sú proti zákonu s vedomím že zákon je nadradený predpis VZNku..
takže kľudne ma môžu pokutovať za porušenie VZN :) teraz mi nájdite za čo a koľko.. ale teda berte do úvahy že zákon som neporušil! takže 282 ako príslušný právny predpis neplatí, takže v zmysle tohto zákona to nebude (a to napriek tomu že to majú na webe :lol: ).. no a iný zákon vlastne neexistuje (veď ani nemôže) a teda pokutovať ma nemajú ako..
tak ale vám sú zjavne záväznejšie kecy informatika na webe mestskej časti ako súdne rozhodnutie (kde sa vyjadrili právnici či sudcovia)

bohužial/vďaka bohu toto nie je jediná vec ktorá je zo zákona v praxi neuplatniteľná, ale táto diera mne zrovna vyhovuje, vám nie, to je celé :)
inak keď sme pri tom už boli diskusie z radov politikov o zmene zákona, práve pre tento problém, aby sa zo zákona voľný pohyb na miestach povoľoval, nie zakazoval (=> verzia ako sú písané VZN, pretože aktuálna verzia je zložito uplatniteľná)..
aj mne je jasné že je zložitejšie celú BA otabuľkovať "zákaz pohybu" ako otabuľkovať pár miest "pohyb dovolený" to ale nič nemení na tom že zákon je zákon, a zákon hovorí jasne, voľný pohyb psa je povolený ak mesto kombináciou VZN+viditeľné označenie pohyb neobmedzí.. ak je to len vo VZN bez označenia, nenaplnila sa podstata zákona a teda nariadenie neplatí
12.05.2016 - 11:28:29
00
na to mas zakon o priestupkoch - vseobecna sadzba za priestupok je 33E pokial nie je urcene inak (vratane porusovania VZN obci)
12.05.2016 - 11:38:36
00
podľa tohto to nepôjde, zákon som neporušil a teda nespáchal som priestupok podľa definície
§ 2
Pojem priestupku
(1) Priestupkom je zavinené konanie, ktoré porušuje alebo ohrozuje záujem spoločnosti a je za priestupok výslovne označené v tomto alebo v inom zákone, ak nejde o iný správny delikt postihnuteľný podľa osobitných právnych predpisov, alebo o trestný čin.

:!: next one?
12.05.2016 - 11:51:13
00
precitaj si to cele - porusenie VZN je definovane ako priestupok v tomto zakone
12.05.2016 - 12:22:24
00
daj paragraf rovno alebo citáciu, nie že čítaj celé.. lebo fakt neviem :)
§46? a akým spôsobom ja svojim konaním sťažujem plnenie úloh štátnej správy alebo obce?
§48? ohrozujem alebo narúšam verejný poriadok?
12.05.2016 - 12:37:02
00
sikulka trafil si
verejným poriadkom - súhrn spoločenských pravidiel, ktoré sú obsiahnuté v právnych
normách ako aj pravidlá správania sa všeobecne uznávané, ktorých dodržiavanie je
nevyhnutnou podmienkou pokojného občianskeho spolunažívania a vytvárania
usporiadaného a bezpečného života obyvateľov mesta
12.05.2016 - 12:49:14
00
a ešte že ako toto napasuješ na psa bez vôdzky? (problém ktorým sa teda zaoberá vlastný zákon) a máme vymalované :D
ale nie že tebe to vadí, lebo na toto ti potom napasujem od zablatených topánok, cez cigarety, hlasné telefonovanie až po hlasné prdenie v autobuse všetko :lol:
takže nová zábavka vyšťúrať pravidlá spoločenského správania sa :D
teda len ak sa ti chce, lebo toto je fakt len hranie sa na detektíva ktoré je mimo realitu :)
12.05.2016 - 13:27:49
00
To ze to tam ty nevidis len aby si mal pseudoargument na nedodrziavanie vzn neznamena ze to pod to nespada. Odo mna posledny prispevok.
12.05.2016 - 13:42:16
01
zaujimava debata, chcel som s dat 1pivo a ist domov ale ked som to zacal citat tak pijem tretie:D
a teda ako stax spominal ze parkovne v ba platis koli vzn a nie zo zakona, vysral by si sa na pokutu lebo ved zakon je iny alebo mi nieco uslo
a ohladom ceduliek co si spominal CraObs nebude to ako s dopravnymi znackami a teda ze fizlom je jedno ze napr. zo stopky ostal len "hranaty lollipop" kt. bud uplne od slnka vYbledol, zarastol to strom alebo si ho spolubcania vzali do zberu proste oni niekde maju zaznacene ze tam je taka znacka a na zaklade toho vyberaju pokuty(bol o tom clanok na sme kde to bolo podla zakona ok)
12.05.2016 - 16:11:07
00
to je fajn, ale opakujem zákon je nadradený.. a teda ak ti zákon niečo prikázuje ty si to nemôžeš samovoľne zmeniť a robiť to inak, ako tebe viac vyhovuje..
fízlom rozhodne nie je jedno kde je a kde nie je značka a rozhodne na základe neexistujúcej značky ťa nemôžu pokutovať.. tak ako napr môžeš zastaviť na "pomalovanom" parkovacom mieste bez zvislej značky, nerešpektuješ značky ktoré sú napr prelepené alebo obalené = rovnako odmontované.. ak je značka len vyblednutá je to trochu priekak, ale práve preto určité značky majú špecifický tvar, napr tá stopka.. veď kde by si sa akože dozvedel že môžeš/nemôžeš?
takže článok bol zjavne mimo (ako sme často), ale je možné že ti napasujú porušenie verejného poriadku alebo susedského spolunažívania, lebo vieš parkuješ tam kde sused chcel :lol:

a aby sme si zas netárali, spomínané VZN alebo aj tieto značky nie sú len výplodom mojej fantázie.. mám to skonzultované s právnikom aj s policajtami..
13.05.2016 - 06:58:03
00
https://www.google.sk/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://obcan.justice.sk/content/public/item/9cb7a0e0-474b-4f08-82aa-93e9d7a8996e&ved=0ahUKEwiLioOh8tjRAhUJWRQKHdvLAqcQFggbMAE&usg=AFQjCNERmZfCcNAIU6utFOWpUqC1sPeFCQ
23.01.2017 - 19:39:26
00
Tuším tu niekto chcel rozsudok na území Bratislavy. Tak tu je z Rače. A to nie je všetko. Na protest prokurátora už zmenili viaceré mestské časti svoje protizákonné VZN. Prečo to policajti stále pokutujú. Odpoveď je jednoduchá. Pretože psickari nepoznajú svoje práva vyplývajúce so zákona policajti nepoznajú zákon a nie sú právnici, aby vedeli že VZN je protizákonné. TAKŽE pokutu za voľný pohyb psov v žiadnom prípade neplatiť!
23.01.2017 - 19:45:10
00
Tak oddnes vencim navolno krokodila... A mam vsetkych v trubke, lebo pokuta za krokodila pusteneho navolno je protizakonna... Ja predsa poznam svoje prava :-))))
24.01.2017 - 22:27:00
00
keyboard_arrow_up