je pravda, ze si nemci fordy privlastnuju, velakrat som videl v inzerate poznamku made in germany, aj ked je dany model vyrobeny v belgicku...

ked uz FORD, tak SMAX ST 8)
16.12.2007 - 00:10:21
00
ak ford tak jedine GT40 alebo novy mustang... 8)
16.12.2007 - 00:17:32
00
to saldi: no podla mna by si si mal najskor ujasnit (a zaroven to ujasnit aj vsetkym tu:)), ze ake velke auto xces. ... ak som spravne pochopil, radsej by si asi jazdene, ak by sa nejake velmi zapacilo, tak by si isiel aj do noveho. hej? a naftu xces urcite... taq co ty na to?

Na velkosti nezalezi, ide hlavne o velkost kufra, aby traja bajkeri (bike plus batozina) mali dost miesta. Touto kupou mi ide o dopravenie sa na maratony, prip. (ne)daleke zajazdy (Rakusko, Svajciarsko,..) kvoli bajkovaniu. Nie som ochotna dat biky na strechu, viem, co to je, zazivala som to tuto sezonu.. Co sa tyka ceny, som ochotna dat 400 za jazdene, 800 za nove. Benziny ani nepozeram, motor 1,9 a viac. Jazdim na automate, no staci mi 5 st. manual. :wink:


Naposledy upravil saldi dňa 16.12.2007 - 00:23:06, celkovo upravené 1 krát.

16.12.2007 - 00:21:59
00
to marecej: jujha, trochu ina liga... :)
16.12.2007 - 00:22:25
00
saldi: aaaha. cize skor nieco, co je pohodlne aj na dlhsie trasy... a este pre troch... to bude nieco z tych vycsich aut. (vsetky auta beriem take, ze urcite maju menej ako 100000 najzdene) take slusne Mondeo Turnier zozenies v pohode do 400000, je to Ford, cize tam mas jeden z najlepsich podvozkov v triede, kvalitne vypracovanie tiez, motory su celkom slusne a Mondeo je vnutri veeeelke. :) poznam jedenho, ktory tam vozi vyse dvojmetrove chladnicky... v poho :) Passat by tiez nemusel byt zly, ale ako tu uz ktosi pisal, trochu sa kradnu... okolo 400 papierov u nas mozes zohnat aj tvoju 6-ku Wagon... ta je fakt pekna, to jo. podvozkovo tiez, o ich naftovych motoroch som toho moc nepocul... alebo si aspon traz nespominam. :) Ktosi tu pisal aj o Subaru... to je moja oblubena znacka, ale do tohto roku nemali v ponuke diesel... ale ked ho spravili taq s nim zase hned ziskali titul... ale to by ti asi financne nevyslo... Avensis, by bola urcite tiez dobra volba. Toyota je trvale jedna z najspolahlivejsich znaciek, motory maju tiez dost dobra, aj ponuku vnutorneho priestoru. ale myslim ze by si trochu musel prehodnotit rozpocet. povedzme o taku stovesku naviac... a myslim ze do Volva V40 by ste sa nasackovali, ale nebolo by to az take v pohode. to je uz znacka porovnavajuca sa s Mercedesmi a pod, cize take vacsie od nich je uz drahe V70. ak si na nieco spomeniem doplnim... :)
16.12.2007 - 00:47:13
00
saldi: aaaha. cize skor nieco, co je pohodlne aj na dlhsie trasy... a este pre troch... to bude nieco z tych vycsich aut. (vsetky auta beriem take, ze urcite maju menej ako 100000 najzdene) take slusne Mondeo Turnier zozenies v pohode do 400000, je to Ford, cize tam mas jeden z najlepsich podvozkov v triede, kvalitne vypracovanie tiez, motory su celkom slusne a Mondeo je vnutri veeeelke. :) poznam jedenho, ktory tam vozi vyse dvojmetrove chladnicky... v poho :) Passat by tiez nemusel byt zly, ale ako tu uz ktosi pisal, trochu sa kradnu... okolo 400 papierov u nas mozes zohnat aj tvoju 6-ku Wagon... ta je fakt pekna, to jo. podvozkovo tiez, o ich naftovych motoroch som toho moc nepocul... alebo si aspon traz nespominam. :) Ktosi tu pisal aj o Subaru... to je moja oblubena znacka, ale do tohto roku nemali v ponuke diesel... ale ked ho spravili taq s nim zase hned ziskali titul... ale to by ti asi financne nevyslo... Avensis, by bola urcite tiez dobra volba. Toyota je trvale jedna
z najspolahlivejsich znaciek, motory maju tiez dost dobra, aj ponuku vnutorneho priestoru. ale myslim ze by si trochu musel prehodnotit rozpocet. povedzme o taku stovesku naviac... a myslim ze do Volva V40 by ste sa nasackovali, ale nebolo by to az take v pohode. to je uz znacka porovnavajuca sa s Mercedesmi a pod, cize take vacsie od nich je uz drahe V70. ak si na nieco spomeniem doplnim... :)


To Mondeo Turnier zozenies s benzinom aj za 350tisis,
u naftovych mondei vsak pozor na 2-hmotovy zotrvacnik, na KAZDOM
naftovom mondeu odchadza zhruba okolo 130tis az 150tis km (investicia okolo 40tisic)
co sa passatov tyka, krasne auto ale kradne sa...hlavne kvoli dielom, takze draha poistka, drahsi servis ako Mondeo navyse kazdych 100tis kmh treba menit nejake hlinikove komponenty v naprave.

s tou 6tkou mazdou suhlasim, velmi dobra investicia, japonci su kvalitni
aj ked maksi podvozok...to plati aj o avensise plus u japoncov je dost velky problem sa zbavit toho auta, ved sa pozri do hociktoreho bazaru, kopa talianskych a japonskych aut...

subaru je zas dost drahe...to iste plati aj o volve tu sa uz dostavas medzi premiove znacky...

no a samozrejme clovek by este mohol porozmslat o octavke kombi ale tak ako vsetky skodovky je asi najviac predrazene auto na nasom trhu, ale zas aj jazdena si dobre uchovava hodnotu....
16.12.2007 - 09:01:07
00
na Octaviu zozeniem nahradne diely lahko, segra ju ma XY rokov a velmi spokojna, no mna kombicko vobec nezaujalo..
dakujem za rady, kuknem nejakych tych fordikov, prip.skocim do jazdenej mazdy :)
16.12.2007 - 09:07:42
00
mondea su auta ktorych cena pada azda najrychlejsie zo vsetkych nemeckych aut.


he?


to vies no... :) "chybicka se vloudila..." a mozno aj nie :)



Myslim, ze nie je podstatne kde sa auto fyzicky montuje....
Ford je vyvijany v Nemecku, zcasti v Anglicku....

podla tejto logiky by VW Touareg mal byt slovenskym autom ???
16.12.2007 - 09:11:45
00
na Octaviu zozeniem nahradne diely lahko, segra ju ma XY rokov a velmi spokojna, no mna kombicko vobec nezaujalo..
dakujem za rady, kuknem nejakych tych fordikov, prip.skocim do jazdenej mazdy :)


no my mame doma Octavku r.v. 2000 uz ma 240tis. km a tiez sluzi...aj ked...
vsetko v nej vrzga, na nerovnostiach sa cela prehyba... radenie jak na LIAZke a 1,6 ka zerie okolo 8-9 litrov co je dost...podla mna.

dnes uz nie je problem zohnat akekolvek diely, problem je vytriedit zrno od pliev... problem je iba so zriedkavymi znackami ako Saab, exotickymi japoncami alebo 10-15 rocnymi crepmi,

jednoznacne skus Mondeo turnier aj ked...neviem aka si vysoka ale ked si menej ako 170, budes sa v nom citit hodne utopena podla mna...viem ze frajerka ho prave kvoli tomu nechce soferovat, lebo aj ked ma sedadlo uplne vpredu tak ledva dosiahne na pedale.... a ma 167
16.12.2007 - 09:18:20
00
No pridam sa aj ja. Tiez idem kupovat, ale neviem co. Najradsej roomstera skodovku, len ta cena! No hroza, len skuste konfiguraciu cez stranku skody trebars aj fabii combi. Zasa predajca skodovky mi tvrdil, ze nevyhodu azie spoznam pri servise. Uvazujem aj nad Suzuki Ignis, maju stale na to nejake akcie. Len sa mi zda, ze vzadu ja malo miesta na sedenie. Nemate s tym niekto skusenosti.
Kupa mi neponahla, este musim vyckat ako vypali predaj firmy kde pracujem a mozem ist podnikat.
16.12.2007 - 09:24:34
00
subrau je tak pre fajnšmekrov a fanatikov.autá sú to very good, ale nemyslím, že pre normálnych ľudí.interiér hrúza a ani výbava nie je bohviečo.teraz sa už trošku polepšili, ale tu sa bavíme o jazdenkách.Passat a to chrochtajúce TDi by som tiež nebral, za takú cenu sa dá zohnať lepší, tichší, silnejší, pružnejší a lepší diesel.
16.12.2007 - 09:30:13
00
No pridam sa aj ja. Tiez idem kupovat, ale neviem co. Najradsej roomstera skodovku, len ta cena! No hroza, len skuste konfiguraciu cez stranku skody trebars aj fabii combi. Zasa predajca skodovky mi tvrdil, ze nevyhodu azie spoznam pri servise. Uvazujem aj nad Suzuki Ignis, maju stale na to nejake akcie. Len sa mi zda, ze vzadu ja malo miesta na sedenie. Nemate s tym niekto skusenosti.
Kupa mi neponahla, este musim vyckat ako vypali predaj firmy kde pracujem a mozem ist podnikat.



NIKDY !!! NIKDY !!! nebrat cennikovu cenu ak nezosekas aspon 10-15 % z tabulkovej ceny tak neni o com,

viem ze pri FORDoch sa da zosekat az o 20% z ceny noveho

nenechaj sa osklbat !!!

P.S. co cakas od predajcu skody ako to, ze bude nadavat na vsetky ostatne auta ? Roomster je podla mna hrozne skarede auto zlepena dodavka s fabiou. Aj ked zas paci sa mi ten integrovany drziak na biky
a to, ze ma velke presklenne plochy, to by sa urcite pacilo deckam.

so servisom japoncov nebudes mat o nic vacsie problemy, ved si skus najprv spravit mensi prieskum okolo seba, obvolat par servisov, kolko pytaju na hodinu, co stoja bezne odchadzajuce diely na auto ktore chces a budes mat predstavu
16.12.2007 - 09:36:23
00
Duves, robil som v servise VWGroup - Hyundai a vacsina z tych mechanikov nemala fabie ani oktavie ani nic podobne. A roomstery chodili vadne z vyroby :D Jeden nam tam stal asi dva mesiace, kym vyrobca zistil co s nim je (vysledok sa musel poslat vyrobcovi, uz nevedeli co s tym)

Ale Hyundaie co sme tam mali boli bud buracky, alebo garancne kontroly (a jeden, co natankoval benzin namiesto dieslu :D). Jedine na co sa mechanici stazovali bola horsia dostupnost dielov (na skodovky chodili nahradne diely do 24 hodin max, na hyundaie cca 2-3dni) a zlozite usporiadanie tej motorovej casti. Treba rozobrat polku auta kym sa clovek dostane k rozvodovemu remenu (santa fe) :D

My uz sme sa aj s tatkom zhodli, ze nase dalsie auticko bude asi hyundai, ale urcite nie skodovka.

//este - jeden nemenovany predajca suzuki v Trnave zvykol jazdit na novych autach bez palubovky - cize km sa nenaratavali. Na ignisoch sa to da, nemaju to nijak opatrene (na vw nedovoli nastartovat). Tak pozor, ci naozaj kupujes nove auto

(co sa clovek nedozvie za par mesiacov v autoservise ze :twisted: )
16.12.2007 - 10:05:12
00
co tak toto mitsubishi?
img208.imageshack.us
16.12.2007 - 11:06:57
00
jedine ford fikus :-D

Prílohy:

PICT2113.JPG
PICT2113.JPG 111.24 KiB thumb_up0thumb_down

16.12.2007 - 11:26:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up