ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou - 2. kolo

14.05.2016
3. kolo - XCM Tour
2. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Udiča - Prosné (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (85)
ace123Alexiusalfismizany1anarchistaandrejxcxbikemano1bobcomBorislavBralajbranobbubakcarloscatcherxxcervodarina.denesovadon281eboriserichkfabkoFatZetor2federer1feltoFilip_95ital12jahomejanci30jancoojaroslav_hjelo520jjsanjohhhnyjoziCCJurajMTVJurošík1KeramsonkochhylavinaklegiLeroyLIGRlubo_sulolukassamoLukáš_TRMLukyMm.kerhatM8RIOmajkoMajkyFmali6Martin1411martinapbmato15Miloslavtabisminco87mirecpdMrKoubakmuropopradnemosoftObruckP3terPakerPozieracRadoCRBprorichtoškaRobo87rominatorsagatjurajsebutwsiso33skytakSodjagsolvostanokliStef30stefanbrvStrenkithe-redsoxTomikZAtritolUrsusvlsuwendoxbikerzihadlo 5
Tu islo oto ze niesme nejakí demotívatori ale tí co jazdia nejaky ten rok maratony a svoje blatové kupele si uz nejeden raz zazili tak uz nemaju nejaký záujem íst dalsí takýto pretek a skoncit niekde v strede startového pola. Pre tých co takéto daco nesli to može byt zábava ale tiez zistia po pár rokoch ze to nemá cenu kedze aj opotrebenie bicykla resp jeho castí je značné.
15.05.2016 - 12:20:03
011
Presne tak,to nadsenie je vždy ,aj ja som stal este 15 minut pred registraciou.Idem nejdem. No a v prvom stupani kde sa mi bike obalil 15kg blata a ani predne koleso sa netocilo ma doslo ze podobnu kravinu uz neurobim. A vecerny 2h servis ma v tom utvrdil,konecny ucet este neviem.To blato mi ***** cely bike.Ale ak to niekomu nevadi ok.Ale nicit si drahy bike kvoli jednemu preteku ,uz nebudem.
15.05.2016 - 16:15:15
012
Aj keď mi pred štartom nebolo všetko jedno,z viet moderátora o tom aký je povrch trate,tak som to nakoniec dala a veľmi som si to užila. Bol to môj 2. Maratón síce po Jurskom to bolo 100 a 1, ale bola to bomba. Na určitých úsekoch som myslela, že tam nehám tenisku v tom bahne :D ale myslím,že som dobre urobila,že som išla,naozaj neľutujem. A musím sa poďakovať ostatným bajkerom chalanom,keď som sa drapala s bajkom hore po tom blatistom povrchu tak sa ma aj opýtal nejeden či mi nepomože zobrať bajk,sám mal čo robiť so svojim,ale veľmi ma to potešilo,ale zvládla som to aj sama a hlavne keď sa mi podarilo v zjazdoch tresknúť tak hneď všetci zastali či som v pohode,chalani predo mnou alebo za mnou. Naozaj som to nečakala a obrovské ďakujem! Milujem tento šport a po Maríkovej ešte viac :)
15.05.2016 - 16:18:09
016
Čo sa týka ohľaduplnosti jazdcov, oproti iným rokom to je 100 a 1, asi to bolo aj tou opatrnosťou.
Aj mne dva krát pomohli chlapi s vytiahnutím bicykla, keď sa mi na lúke zablokovalo koleso, nemohla som vypnúť tretru a šmýkala som sa po tráve, sa ma jazdec z dlhej (!!!) pýtal, či som OK, tiež ma to potešilo, kedže oni idú ako šialení a bol medzi prvými. Išla som so skupinkou starších pánov, kde bolo o srandu postarané a svalovicu mám nielen na rukách z tlačenia, ale aj na bruchu zo smiechu :D
Prvý krát som vyhrala aj v tombole, takže tým čo neprišli ďakujem, inak by sa mi isto zas nič neušlo :$
Aj rizota bolo požehnane, rozdávalo sa na konci zadarmo :rock:
Blato sa umyje, bicykel zoservisuje, ale zážitky nám ostanú a ak to bol naozaj posledný ročník, som šťastná, že som sa ho zúčastnila. Organizátorom ĎAKUJEM :clap: :party:
15.05.2016 - 17:06:39
010
double napísal:
Tu islo oto ze niesme nejakí demotívatori ale tí co jazdia nejaky ten rok maratony a svoje blatové kupele si uz nejeden raz zazili tak uz nemaju nejaký záujem íst dalsí takýto pretek a skoncit niekde v strede startového pola. Pre tých co takéto daco nesli to može byt zábava ale tiez zistia po pár rokoch ze to nemá cenu kedze aj opotrebenie bicykla resp jeho castí je značné.

Mám to tak chápať, že skúsení bikeri včera neštartovali..?
15.05.2016 - 17:15:40
03
V jure bolo cez 800 startujicich v marikovej podla mna ani nie polovica. Isli ti ktorym islo o body potom novacikovia a miestny resp ti co si zaplatili a nebolo im luto bicyklov.
15.05.2016 - 17:49:50
01
Je to asi tak. Radšej predám štartovné a budem mať na to ďalšie, ako sa zasrať, zničiť platničky a pod. Samozrejme keď je nejak mokro tak to tak nevadí, ale už solídne blatko je pre mňa bez zábavy...
15.05.2016 - 18:22:16
01
Hazard napísal:
Je to asi tak. Radšej predám štartovné a budem mať na to ďalšie, ako sa zasrať, zničiť platničky a pod. Samozrejme keď je nejak mokro tak to tak nevadí, ale už solídne blatko je pre mňa bez zábavy...

Presne ako píšeš, z prekonávania samého seba som už dávno vyrástol, bike je pre mňa hlavne o zábave a tlačenie biku tretinu preteku za to nepovažujem, ale sú tipy ľudí ktorý hľadajú extrém a ja im ho rád doprajem :-D Sú ľudia čo robia Spartana a tiež sa plazia v blate. Ja mám radšej sucho a prach:-D
15.05.2016 - 19:13:45
00
double napísal:
V jure bolo cez 800 startujicich v marikovej podla mna ani nie polovica. Isli ti ktorym islo o body potom novacikovia a miestny resp ti co si zaplatili a nebolo im luto bicyklov.

Nie.... v Maríkovej išli tí, ktorí vedia, čo znamená slovo biker.....ale je aj sálová cyklistika....neberiem názor, ale sere ma keď niekto čo sedí doma nadáva tým niekoľko sto odhodlaným bikerom do nováčkov....ja som na biku jazdil, keď Ty si mal trojkolku.....chápeš
15.05.2016 - 19:29:54
016
Nech si jazdí kto chce, čo chce. Ja som si minulý rok povedal že ma na Fc maratón nikto neprehovorí, pokiaľ nebude pred pretekom dva týždne sucho. Prešiel rok a na štarte som stál znova. Neviem si to vysvetliť, asi ma to baví za každých podmienok. Áno ide mi aj o body ale nakoniec neľutujem ani zdemolovaný bike ktorý som vytiahol z predajne minulý týždeň. Veď o tom je pretekanie, jazdí sa za každých podmienok... takže ak nebude blato o rok idem znova, alebo nesmie to byť horšie ako včera....


Naposledy upravil Kaskaja dňa 15.05.2016 - 20:16:22, celkovo upravené 1 krát.

15.05.2016 - 20:10:27
010
osobne som si to vcera na 64-ke kraaasne uzil. balto proste mozem, a toto marikovske je top :D od startu som bol vpredu takze to nebolo este rozjazdene a dalo sa to krasne prejst :) jedna kaluz ma prekvapila, ked som do nej zahucal hadam po kolena :D bajk utrpel len minimalnu ujmu v podobe laniek, boudenov, platniciek a retaze. aj s odstupom casu sa stale smejem, ze aka to bola pre mna zabava.ak sa pojde aj o rok, tak na starte nebudem chybat
15.05.2016 - 20:14:04
06
martinapb napísal:
Čo sa týka ohľaduplnosti jazdcov, oproti iným rokom to je 100 a 1, asi to bolo aj tou opatrnosťou.
Aj mne dva krát pomohli chlapi s vytiahnutím bicykla, keď sa mi na lúke zablokovalo koleso, nemohla som vypnúť tretru a šmýkala som sa po tráve, sa ma jazdec z dlhej (!!!) pýtal, či som OK, tiež ma to potešilo, kedže oni idú ako šialení a bol medzi prvými. Išla som so skupinkou starších pánov, kde bolo o srandu postarané a svalovicu mám nielen na rukách z tlačenia, ale aj na bruchu zo smiechu :D
Prvý krát som vyhrala aj v tombole, takže tým čo neprišli ďakujem, inak by sa mi isto zas nič neušlo :$
Aj rizota bolo požehnane, rozdávalo sa na konci zadarmo :rock:
Blato sa umyje, bicykel zoservisuje, ale zážitky nám ostanú a ak to bol naozaj posledný ročník, som šťastná, že som sa ho zúčastnila. Organizátorom ĎAKUJEM :clap: :party:
to som bol asi ja co sa ta pytal ci si ok, pekne si si to tam ustlala, tak som rad ze to skoncilo nakoniec len svalovicou od smiechu :D
15.05.2016 - 20:21:02
02
Hej? Tak ďakujem :D som sa na tom smiala celú cestu :D ale mala som výhodu, ľahla som si do mäkkého a ani oprašovať som sa nemusela :lol: ma viezlo aj s bicyklom :rofl: :rofl: :rofl:
15.05.2016 - 20:22:54
03
https://picasaweb.google.com/101171205706463460970/6284977260537173457

Nejaké fotečky z trate kúsoček pred cieľom a nájazdom do druhého kola na dlhej štreke. Nájdu sa hlavne pretekári/ky z krátkej a dlhej, na strednú som už čakať moc nestíhal, pretože som utekal ešte pofotiť "Dlháčov" do posledného zjazdu,ale nájde sa aj zopár zo strednej. Všetkým zúčastneným klobúk dole, blatovú Maríkovú som si zažil už trikrát tak viem o čom to je. Tento krát som bol teda aspoň podporiť parťáka Kaskaja a čo to pofotiť.
15.05.2016 - 20:58:15
011
Pozierac napísal:
Nie.... v Maríkovej išli tí, ktorí vedia, čo znamená slovo biker.....ale je aj sálová cyklistika....neberiem názor, ale sere ma keď niekto čo sedí doma nadáva tým niekoľko sto odhodlaným bikerom do nováčkov....ja som na biku jazdil, keď Ty si mal trojkolku.....chápeš


Sorry ak sa ta to nejak osobne dotklo. ked tak vymenoval som tam viac skupin nielen novacikov a novacik nieje nadávka. Neviem kolko rokov uz jazdis a kolko maratonov si dal v takýchto podmienkach mozno si real biker co dáva do toho vsetko no len pochop aj tých co si svoje blatové maratony odzili a jednoducho nema zmysel pre nich íst do takýchto podmienok. S tou trojkolkou som to nejak nepochopil:)
15.05.2016 - 21:01:04
01
keyboard_arrow_up