ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou - 2. kolo

14.05.2016
3. kolo - XCM Tour
2. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Udiča - Prosné (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (85)
ace123Alexiusalfismizany1anarchistaandrejxcxbikemano1bobcomBorislavBralajbranobbubakcarloscatcherxxcervodarina.denesovadon281eboriserichkfabkoFatZetor2federer1feltoFilip_95ital12jahomejanci30jancoojaroslav_hjelo520jjsanjohhhnyjoziCCJurajMTVJurošík1KeramsonkochhylavinaklegiLeroyLIGRlubo_sulolukassamoLukáš_TRMLukyMm.kerhatM8RIOmajkoMajkyFmali6Martin1411martinapbmato15Miloslavtabisminco87mirecpdMrKoubakmuropopradnemosoftObruckP3terPakerPozieracRadoCRBprorichtoškaRobo87rominatorsagatjurajsebutwsiso33skytakSodjagsolvostanokliStef30stefanbrvStrenkithe-redsoxTomikZAtritolUrsusvlsuwendoxbikerzihadlo 5
Mne sa tiež podarilo zachrániť aj reťaz. Po umytí som ju handrou utrel do sucha a zakonzervoval olejom, aby nezhrdzavela kým som prišiel domov. Doma práčkou na reťaz znovu umytie - vysušenie - namazanie a nič jej nie je. Včera som komplet všetko rozobral a zložil. Okrem ľavej misky stredového zloženia som nič nemusel meniť. Platničky stačilo opláchnuť a trocha očistiť pomocou brúsneho papiera.

To s tými komponentmi na odpis nemôžem vôbec súhlasiť...
16.05.2016 - 09:51:54
01
Ja som úplne pokojný ;)

Chudák majiteľ, keď mu budem musieť oznámiť že celý pohon XX1 je vďaka jednému blatovému maratónu na odpis. Predchádzajúca kazeta mu pri pravidelnej výmene reťaze (vyťahaním) vydržala cca 2 roky a mojím odhadom 13000km (celkový nájazd možno okolo 45000km) z čoho bola väčšina v teréne a na pretekoch, aj blatových.

Ak príde, postnem ti sem fotečku s mierkou pre úplnosť :)
16.05.2016 - 10:09:57
00
Hosť napísal:
ano tie komponenty su po takomto maratone na odpis - aj po tom vasom z osobnej skusenosti. za tych 12 sezon maratonovania ked nieco k maratonu napisem tak viem preco to napisem :)


:D
16.05.2016 - 10:23:19
00
Chcel by som aj ja trosku prispiet k teme,resp k preteku,ak sa to vlastne da nazvat pretek,alebo spartan race :).Ako blato je jedna vec,bezpecnost pretekara druha a mozno aj zasadna.Neviem ako to dopadlo po zdravotnej stranke,ale komponentovej asi vieme viaceri :).Bol to des,nic v zivote som nezazil horsie a nejadim pol roka,ani 10,ale toto uz bolo silne caffe.Nie kazdy je technik a nie kazdy to ma zmaknute,ale odstarovat takyto pretek,ked startuju aj menej zdatny ,je pre mna na zamyslenie.Pochopim,ked pocas noci sa strhne burka a rano je start,ale tam lialo prakticky cely tyzden,mohli aspon zmenit trat,urcite sa to dalo min.zmenit a nie toto...V Marikovej je vzdy blato,ale toto uz bolo daleko za hranicou.Berte to ako moj nazor,druheho beriem tiez.Nie vsetko a vzdy musi byt za kazdu cenu a vzdy je riesenie,aj som tam od organizatorov nevidel ziadne riesenie...
16.05.2016 - 10:48:44
01
Trať bola zmenená ;)
16.05.2016 - 10:53:12
04
mathosh napísal:
...a ešte zopár fotiek pomedzi tliachanie. Snáď sa budú páčiť.

fotečky luxusné
16.05.2016 - 10:59:31
00
andyvelosvet co si to za bikera ked ta zlozí blato. Predaj bicykel ihned :D
16.05.2016 - 11:03:48
00
priznam sa trochu som hejtoval este pred pretekmi, resp. pisal svoj nazor aj po, ale uz hadam aj stacilo :) dajte niekto este nejake fotky...uz sa mi nechce citat to iste dookola
16.05.2016 - 11:04:55
00
Na starte, na dlhej nas organizator varoval, ze trat su bahenne kupele a vsetci sme do toho isli z vlastnej vole. Bol som si pred startom prejst kusok trate a vedel som do coho idem, este som sa minal s motorkami co presli trat pred nami. Zavod som si kvoli vlastnej blbosti skomplikoval, ked som neprezul plaste, ale to je cisto moja blbost a urcite by som z toho neobvinoval organizatora. Celu trasu som presiel na plastoch do sucha, co som nevyslapal som vytlacil, alebo zbehol. Par krat som sa vykotil, ale nic co by stalo za zmienku. Co sme chceli sme odstartovali a co nie nas prisli aspon povzbudit zihadlo 5 :-). Howg !
16.05.2016 - 11:39:22
06
Sprostí ste jak palice na rajčiny...úplne vazne, viete ktorí, už nielen status, galérie bajkov a ziletiek, ale už aj maratonska téma. Hanbite sa..


Naposledy upravil JAHMANsvk dňa 16.05.2016 - 23:58:32, celkovo upravené 1 krát.

16.05.2016 - 11:55:44
01
Hosť napísal:
sa ukludnime, je to lepsie na srdce.

ano tie komponenty su po takomto maratone na odpis - aj po tom vasom z osobnej skusenosti. za tych 12 sezon maratonovania ked nieco k maratonu napisem tak viem preco to napisem :)

Tak to je blbosť. Odjazdil som také chuťovečky ako Dubničák 2010, Horal 2012 a prevody to bez problémov ustáli :) Väčší problém sú ložiská, ale ak sa všetko zoservisuje okamžite, tak aj tie sa dajú zachrániť.
16.05.2016 - 12:01:06
02
horal 2008 napriklad - ani ho nebolo treba dokoncit a menilo sa o 106 :D a po marikovej som uz tiez prevody menil takze az taka blbost to nebude.
v kazdom pripade pre tych co beru bahenne zabaly ako balzam na telo dusu a prevody jasne, jazdite to, budu lepsie ako nove.

ako som uz napisal, ti co si to uzili si to uzili a ti co si to neuzili si to uzili inde.
16.05.2016 - 12:23:25
00
Neviem či ste už videli:

http://www.skoda-bike-open-tour.sk/galeria/12-skoda-marikova/

http://www.skoda-bike-open-tour.sk/galeria/13-skoda-marikova/
16.05.2016 - 12:58:59
09
Chlapci, s tymi komponentmi a blatom ja iba tolko: Kto chce opicu, musi mat na banany.

A MTB je aj o blate. Ked niekto na to nema, tak nech tam nelezie.

Stazovat sa na organizatorov, ze spustili pretek v takom pocasi, tak to je uz celkom dost. Nasa spolocnost zhynie uplne na hadzani viny na niekoho ineho. Pokial na to mam, mozem si to vyskusat. Za vsetkych podmienok. Pokial na to nemam, tak na to nemam.

Boli maratony, ktore som presiel a som na ne hrdy, boli take, co som skoncil po par km (napr. Horal 2008). Su take, kam v blate nechodim, lebo sa mi nechce. Ale nestazujem sa a nehadzem vinu za pocasie na organizatorov. Pretek sa neda prelozit, ako si niektori tu myslia. Bud sa ide alebo sa nejde.

Priznam sa, ja som nebol, lebo mam teraz vysivany krk a stehy a pot a ani blato nejdu k sebe. Ale strasne som chcel ist a je mi luto ked teraz pozeram ako tu niektori jedinci hejtuju.
Zvrhava sa to tu na place malych deti na prieskovisku. Ze sa nehanbite !

dohovoril som. Uz budem len citat.
16.05.2016 - 13:07:04
020
andyvelosvet napísal:
Ako blato je jedna vec,bezpecnost pretekara druha a mozno aj zasadna.Neviem ako to dopadlo po zdravotnej stranke,ale komponentovej asi vieme viaceri

Po zdravotnej stránke sme obišli celkom dobre, a možno lepšie ako za sucha, lebo každý si dával pozor ;-)

andyvelosvet napísal:
Bol to des,nic v zivote som nezazil horsie a nejadim pol roka,ani 10,ale toto uz bolo silne caffe.Nie kazdy je technik a nie kazdy to ma zmaknute,ale odstarovat takyto pretek,ked startuju aj menej zdatny ,je pre mna na zamyslenie

Neviem teda, ale ja osobne si pamätám už aj oveľa horšie ročníky, a to dokonca aj v Udiči. Veď blato nelepilo. a pokiaľ človek jazdil po mokrej stope, nemal problémy s nabalovaním :) a myslíš, že niekto, kto stál na štarte, mal predstavu o tom, že sa bude prášiť?
A zrušiť pretek, keď je na štarte 500 ľudí, nie je také jednoduché. Veď kto uváži, že on by to neodštartoval, tak sa nepostaví na štart, nie?

andyvelosvet napísal:
Pochopim,ked pocas noci sa strhne burka a rano je start,ale tam lialo prakticky cely tyzden,mohli aspon zmenit trat,urcite sa to dalo min.zmenit a nie toto...V Marikovej je vzdy blato,ale toto uz bolo daleko za hranicou.Berte to ako moj nazor,druheho beriem tiez.Nie vsetko a vzdy musi byt za kazdu cenu a vzdy je riesenie,aj som tam od organizatorov nevidel ziadne riesenie...

Pršalo len od piatku, vo štvrtok svietilo slnko, a v stredu, keď boli chalani značiť, bolo blato len na pár miestach.
K zmene trate došlo, neviem či si to nepostrehol, ale jednalo sa o preloženie 14 km, čo je zo strednej trate jedna tretina. (bolo to jasne vyznačené na mape červenou fixkou) To by ste to tu niektorý chceli preložiť celé na asfalt? Tak nehovor, že si žiadne riešenie od organizátorov nevidel, pretože Štefan Žilovec to tam riešil celý piatok, sobotu, začo si zaslúži poriadny rešpekt, a nie toto...
16.05.2016 - 13:11:52
07
keyboard_arrow_up