to je to že je na vrchu taky kuželovity alebo ako by som to nazval :D
16.05.2016 - 11:32:04
00
mrkni tiež na RADON, oproti CUBE "horsie" brzdy, ale ma RS vzduchovu vidlu:
http://www.radon-bikes.de/en/bikes-2016/mountainbike/hardtail/zr-team-275/zr-team-275-70/
16.05.2016 - 11:55:32
00
Patulik: Ešte mi napadlo, že za zváženie by stál aj tento bicykel z Decathlonu.
18.05.2016 - 10:27:23
00
Tá výbava vyzerá dosť slušne, no o tej značke som ešte nikde nepočul, sú s tým nejaké skúsenosti ?

Mňa včera zaujalai aj bicykle Canyon, zdajú sa mi byť tiež celkom slušné v cenovke od 500-750€.

Ešte dosť uvažujem o rozmere kolies, 26 mi prídu už malé aj kvoli ceste a nieje ani taký výber. Tak či brať 27,5 vs 29, v obchode ma predajca posadil na 29 ževraj toto sa teraz vrac berie a že to aj celkovo ide jednoduchšie. rýchlejšie a že ani tá výška až tak nevadí / 170cm /, no niesom si moc istý, kondične niesom najsilnejší, aj pár kil by sa zišlo dole a ako na tom budem so stabilitou pri tých 29.
18.05.2016 - 10:38:38
00
Od výšky je tu hlavne veľkosť rámu a geometria, i keď samozrejme pre moc malých jedincov bude vhodnejšia 27,5 a pre príliš vysokých naopak 29; ináč budú rozdiely troška v niečom inom, ale to ti skôr bikeri poradia (ja som ani biker ani žiletkár, ja som len taký vozič :D ). Čo sa týka B´Twinu - ide o francúzov, priamo značka Decathlonu. A keďže u nás Decathlon dlhú históriu nemá, aj značka je neznáma, no na západe sa tieto bicykle jazdia a na svoju cenu nemajú vôbec zlé referencie, nebál by som sa ho. Canyon GC3.9 tiež nevypadá zle, ale predsa len ten Decathlon má lepšie osadenie, vidlica rovnaká. Canyon bude mať lepší rám zrejme, naopak, nemáš možnosť si ho vyskúšať a k cene Caynonu tiež musíš pripočítať poštovné a balné (cca 33+17=50 eur).
18.05.2016 - 11:12:26
00
Ahojte, stále pozerám bicykle, neviem kedy si konečne vyberiem :D
Rozpočet som nechal do tých 800€ , a výber je momentálne pri Radon 7.0, Canyon 4.9 a CTM Caliber alebo Slash.
Radon aj Canyon majú lepšiu vidlicu aj výbavu no neviem si ho vyskúšať a asi zložitejši servis.
CTM predajcu mam 5km od domu aj pre pripadny servis a čo som sa dočital tak po zlave by som sa možno vedel dostať aj na 650€, no je tam slabšia vidlica a celkovo mi príde menej zaujímavý ako predošlé.
Ako tak pozerám mám pocit že som si asi vybral najlacnejšie značky bicyklov :D neviete poradiť ešte nejakú kde je dobrý pomer cena/vykon ? ..Cube. Merida a pod. som už viacmenej zavrhol tam boli biky drahšie aj cez 200€ na podobnú výbavu.
23.05.2016 - 10:01:20
00
Ako som niekde spomínal, dobrý pomer cena/výkon nájdeš u individuálnej stavby. Problém tam bude ale ten istý ako s Canyonom - nevyskúšaš si ho dopredu :)
23.05.2016 - 10:10:39
00
Do toho by som sa možno aj pustil, ale vobec nepoznám cenu jednotlivých dielov z ktorých sa skladá celý bike a kedy je tá cena adekvátna a kedy nie :D
A nejaký návod step by step že cenovka do xy€ , kupil som tento ram, tuto vidlicu tieto komponenty aby som mestil do ceny som tu nenašiel nejak, možno ani neexistuje alebo zle hladam
Aj keď ako nápad by ma to lákalo si zložiť takto bike :D
23.05.2016 - 10:38:33
00
"U individuálnej stavby" je myslené ako nechať si to postaviť u niekoho, kto sa tým živí. Tebe sa to finančne určite neoplatí skladať doma - maloobchodné ceny, potrebné náradie, čas. Ľudia, čo to robia, sa ku komponentom ako živnostníci dostanú za úplne iný peniaz, navyše majú prehľad čo kde a kedy kúpiť.
23.05.2016 - 10:45:03
00
Moc spekulujes a riesis zbytocnosti. Lacnejsie ta skladany bike urcite nevyjde ak si to nevies urobit sam a nemas prehlad kde a aky komponent zohnat. Ak by si to vsetko vedel, dostanes sa akurat na rovnaku cenovu uroven s trochu lepsimi komponentmi. Skladacka ma zmysel pre specificke vyuzitie, nie pre obycajne jazdenie, ktore budes aj tak praktizovat.
23.05.2016 - 17:23:00
00
A k tej lepsej vidle, kludne ma niekto opravte, ale xc 32 a recon silver bola jedna a ta ista vidla, len pod oznacenim xc 32 sa davala na seriove bicykle a recon silver sa predaval solo. Z toho by mi vychadzalo, ze xc 30 vs recon je rozdiel len v hrubke noh. Ale ako vravim, ak sa mylim, opravte ma, aby som nezavadzal
23.05.2016 - 18:58:46
00
RTG napísal:
Moc spekulujes a riesis zbytocnosti. Lacnejsie ta skladany bike urcite nevyjde ak si to nevies urobit sam a nemas prehlad kde a aky komponent zohnat. Ak by si to vsetko vedel, dostanes sa akurat na rovnaku cenovu uroven s trochu lepsimi komponentmi. Skladacka ma zmysel pre specificke vyuzitie, nie pre obycajne jazdenie, ktore budes aj tak praktizovat.


Lacnejšie ako ktorá sériovka? Myslím, že by si sa divil, čo dokáže dobrý staviteľ ;) Ale každý svojho šťastia strojcom jest. Sám mám skladaný a nie, za rovnaký peniaz by si lepší nezohnal, po známosti to nebolo.
23.05.2016 - 21:17:23
00
A co som napisal? Tiez mam doma skladacku a viem co to obnasa. Pre beznych ludi vsak stavat bike nema ziaden vyznam a uz vobec nie v kategorii calibera. Ked bude chciet stavat street/dirt bike, popripade FR/DH alebo este nieco exotickejsie nepoviem ani pol slova.
23.05.2016 - 21:46:45
00
Napísal si, že ak si to nevie postaviť sám, že ho to nevýjde lacnejšie... Ja naopak tvrdím, že práve ak by si to skladal sám, ho to výjde drahšie, naopak, ak si to nechá poskladať staviteľom, výjde ho to lacnejšie. Dostane lepšiu vidlicu, komponenty jednej rady (nie každý pes iná ves), určite lepšie náboje (Altus na Calibri, kde je prehadzovačka XT, tomu vravím vyváženosť). Tým nehaním Caliber, ale žiaľ, sériové bajky sú v drvivej väčšine prípadov nevyvážené. Je tam jeden komponent, ktorý urobí na kupujúceho wow efekt a zvyšok sa troška ošidí. Čo na očiach nie je, ošidí sa ešte viac. Stavba naopak neponúkne prehadzovačku XT, ale kompletne vyvážený celok. Tu nejde o "špecialitky" v tejto cenovej, ale o to, dostať vyvážený a funkčný bicykel.
23.05.2016 - 22:03:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Pevné a hardtail)
keyboard_arrow_up