ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou - 2. kolo

14.05.2016
3. kolo - XCM Tour
2. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Udiča - Prosné (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (85)
ace123Alexiusalfismizany1anarchistaandrejxcxbikemano1bobcomBorislavBralajbranobbubakcarloscatcherxxcervodarina.denesovadon281eboriserichkfabkoFatZetor2federer1feltoFilip_95ital12jahomejanci30jancoojaroslav_hjelo520jjsanjohhhnyjoziCCJurajMTVJurošík1KeramsonkochhylavinaklegiLeroyLIGRlubo_sulolukassamoLukáš_TRMLukyMm.kerhatM8RIOmajkoMajkyFmali6Martin1411martinapbmato15Miloslavtabisminco87mirecpdMrKoubakmuropopradnemosoftObruckP3terPakerPozieracRadoCRBprorichtoškaRobo87rominatorsagatjurajsebutwsiso33skytakSodjagsolvostanokliStef30stefanbrvStrenkithe-redsoxTomikZAtritolUrsusvlsuwendoxbikerzihadlo 5
Dúfam, že už teoretici objasnili všetko spoza PC.
Ja som zo zdravotných dôvodov nebol. Nedá mi však citovať jednu mailovú správu, ktorú som dnes dostal od účastníčky 64 km. Tá snáď objasní aj niečo vecné v tejto téme:

"Chybali ste nam v Marikovej. S Milosom sme isli 64 km. Ufff, to bolo nieco hrozne.
Prisli sme posledni. Tlacila som aj hore aj dole. Zadne koleso som od nalepeneho blata ani nemohla pretlacit.
Pokazila som prehadzovacku, Milos tiez. Vsetky nalepky z biku mam dole. Stratila som GPS navigaciu aj jedno sklicko z okuliarov. Pady ani nepocitam. Ale hlavne, ze sme prisli zdravi.
Bolo to zaujimave. Hoci nadavam, ale som rada, ze som si vyskusala pocit, ze to uz nejde a predsa to islo "
16.05.2016 - 13:22:11
01
GaliPet napísal:
Dúfam, že už teoretici objasnili všetko spoza PC.
Ja som zo zdravotných dôvodov nebol. Nedá mi však citovať jednu mailovú správu, ktorú som dnes dostal od účastníčky 64 km. Tá snáď objasní aj niečo vecné v tejto téme:

"Chybali ste nam v Marikovej. S Milosom sme isli 64 km. Ufff, to bolo nieco hrozne.
Prisli sme posledni. Tlacila som aj hore aj dole. Zadne koleso som od nalepeneho blata ani nemohla pretlacit.
Pokazila som prehadzovacku, Milos tiez. Vsetky nalepky z biku mam dole. Stratila som GPS navigaciu aj jedno sklicko z okuliarov. Pady ani nepocitam. Ale hlavne, ze sme prisli zdravi.
Bolo to zaujimave. Hoci nadavam, ale som rada, ze som si vyskusala pocit, ze to uz nejde a predsa to islo "

minimalne to gps sa naslo ak je jej ;)
ja som v prvom kopci videl chalana ako mu nabalovalo blato. to by som sa otocil. mne nastastie nabalovalo az po 40km a uz som to nejak dal
16.05.2016 - 13:24:10
00
andyvelosvet napísal:
Chcel by som aj ja trosku prispiet k teme,resp k preteku,ak sa to vlastne da nazvat pretek,alebo spartan race :).Ako blato je jedna vec,bezpecnost pretekara druha a mozno aj zasadna.Neviem ako to dopadlo po zdravotnej stranke,ale komponentovej asi vieme viaceri :).Bol to des,nic v zivote som nezazil horsie a nejadim pol roka,ani 10,ale toto uz bolo silne caffe.Nie kazdy je technik a nie kazdy to ma zmaknute,ale odstarovat takyto pretek,ked startuju aj menej zdatny ,je pre mna na zamyslenie.Pochopim,ked pocas noci sa strhne burka a rano je start,ale tam lialo prakticky cely tyzden,mohli aspon zmenit trat,urcite sa to dalo min.zmenit a nie toto...V Marikovej je vzdy blato,ale toto uz bolo daleko za hranicou.Berte to ako moj nazor,druheho beriem tiez.Nie vsetko a vzdy musi byt za kazdu cenu a vzdy je riesenie,aj som tam od organizatorov nevidel ziadne riesenie...


Na margo tej bezpecnosti...v Svatom Jure boli 4 zlomene klucne kosti, tu pokial viem sa nic vazne nestalo. A dovod? Daleko viacej ludi sa prizabije ked je sucho a laka ich to pustit aj ked to nemaju v ruke. Blato ta do rychlosti nepusti a taktiez ani hlava a ak aj spadnes daleko menej si ublizis.
16.05.2016 - 16:45:21
015
Imroman zadelil blatovy report :)
http://www.mtbiker.sk/clanky/8282/reportaz-skoda-maraton-marikovskou-dolinou-2016-nova-definicia-absolutneho-blata.html
A na konci reportaze odkaz na fotogaleriu s viac ako 1 000 fotografiami ;)
16.05.2016 - 17:52:36
03
Imho to nebolo take lepkavo-blatove ako Sulov 2004 :), aspon podla fotiek /ale kategoria asi rovnaka :D/ .. z neho mam dodnes nacervenalu protidazdovu vestu :lol: .. ale prijemne spomienky, takto v suchu za PC :D .. ak si dobre spominam, tak loziska v nabojoch, stred , retaz a brzdove spaliky vtedy sli do vecnych lovist /to cevene blato bolo vsade :lol:/. No, loziska v nabojoch som rozchodil. Ale nelutoval som to :D
Imroman .. kolko km celkovo si z toho vsetkeho tlacil ?
16.05.2016 - 18:04:38
00
Ako na týchto fotkách vidieť nálada bola výborná !!! :D :D :D

Prílohy:

0902.jpg
0902.jpg 215.66 KiB thumb_up0thumb_down

0677.jpg
0677.jpg 221.35 KiB thumb_up11thumb_down

16.05.2016 - 18:29:47
04
veru že bola :-)
16.05.2016 - 20:36:35
00
Imroman napísal:
Na margo tej bezpecnosti...v Svatom Jure boli 4 zlomene klucne kosti, tu pokial viem sa nic vazne nestalo. A dovod? Daleko viacej ludi sa prizabije ked je sucho a laka ich to pustit aj ked to nemaju v ruke. Blato ta do rychlosti nepusti a taktiez ani hlava a ak aj spadnes daleko menej si ublizis.



preboha! to kde padali v Jure? neprisla mi to zrovna tazka trat. plus dobre pocko... zaujimave kazdopadne.
16.05.2016 - 20:40:31
00
STAX: Ak si naozaj bol niekedy na svite, resp špeciálne v 2008, o to mi je tvoja argumentacia hlúpejšia.. Úplne, ale úplne odlišné podmienky. hrušky s jablkami.
16.05.2016 - 20:58:12
00
marina_militare napísal:
preboha! to kde padali v Jure? neprisla mi to zrovna tazka trat. plus dobre pocko... zaujimave kazdopadne.


Ale ved prave preto. Ludia to podcenia a pustaju sa hlava nehlava. Ked sa vysypes v 50 km/h na zvaznici plnej kamenov dakujem pekne :D
16.05.2016 - 21:35:57
00
lto napísal:
Imho to nebolo take lepkavo-blatove ako Sulov 2004 :), aspon podla fotiek /ale kategoria asi rovnaka :D/ .. z neho mam dodnes nacervenalu protidazdovu vestu :lol: .. ale prijemne spomienky, takto v suchu za PC :D .. ak si dobre spominam, tak loziska v nabojoch, stred , retaz a brzdove spaliky vtedy sli do vecnych lovist /to cevene blato bolo vsade :lol:/. No, loziska v nabojoch som rozchodil. Ale nelutoval som to :D
Imroman .. kolko km celkovo si z toho vsetkeho tlacil ?


Ahoj, ja som tlacil skutocne minumum...len par strmych vybehov
16.05.2016 - 21:36:52
01
Imroman napísal:
Ale ved prave preto. Ludia to podcenia a pustaju sa hlava nehlava. Ked sa vysypes v 50 km/h na zvaznici plnej kamenov dakujem pekne :D


ked pises zvaznica, tak mam predstavu asi kde. kazdopadne tolko zlomenin sa nezvyklo diat. skoda ich. sezona v prdeli..
16.05.2016 - 21:39:03
00
marina_militare napísal:
ked pises zvaznica, tak mam predstavu asi kde. kazdopadne tolko zlomenin sa nezvyklo diat. skoda ich. sezona v prdeli..


zvaznica od studnicky + smer do Limbachu, Salas po modrej dole na asfalt a zjazd od BK do ciela
16.05.2016 - 22:05:08
01
patooo napísal:
zvaznica od studnicky + smer do Limbachu, Salas po modrej dole na asfalt a zjazd od BK do ciela


jj. to bude ono.
16.05.2016 - 22:06:38
00
Imroman: si proste xman :D .. a Hartl asi mimozemstan. Ale tak to vzdy byvalo :lol:
16.05.2016 - 22:20:16
01
keyboard_arrow_up