Ahojte.

Potrebujem sa poradit. Cca po mesiaci jazdenia na mojej Meride mi zacala najskor predna brzda vydavat divny zvuk ako keby sa samotna brzdova gumicka suchala o plast. Skontroloval som to, no o plast sa nesuchala. Gumicky som dal teda dolu a nasiel som v oboch kusky kovu, pravdepodobne z rafika samotneho, kedze v nom bola ryha. Kupil som si teda nove hadam trochu kvalitnejsie gumicky a uvidim co sa bude diat.

Otazka na vas. Je to normalne, ze sa rafik takto brutalne nici po tak kratkej dobe? Alebo mam ist k predajcovi a riesit to ako "vadu"?
28.05.2016 - 13:55:38
00
tie kúsky kovu boli podľa mňa pravdepodobne v brzdových gumičkách a brzdením vznikla ryha. Otázne je, či sa kov dostal na gumičku náhodou, alebo to bola výrobná chyba a kov bol v nej zaliaty (už som sa s tým osobne stretol). Ak by to bol ten druhý prípad a bicykel som kúpil v celku, ja osobne by som šiel k predajcovi aj s pôvodnými gumičkami a pokúsil sa to riešiť.
A či sa ráfik zničí po takej krátkej dobe? Skús napr klincom šúchať po hliníkovom plechu......
28.05.2016 - 19:41:07
00
keyboard_arrow_up