donny napísal:
..... V ten istý deň ma operovali vo viedenskej nemocnici na dvojitú fraktúru predlaktia a nechávali si ma tam nekonečných 9 dní...

Dufam ze si poisteny, lebo za taky medicinsky ukon by bola riadna palka.
02.06.2016 - 15:00:19
00
...celkom nechápem tiež, prečo si sa netransportoval do BA...JA som s mojím malým synom cestoval z Gardy na SK a operovaný bol do pol hodiny po príchode a do 24 hodín od úrazu / zlomenina oboch kostí predlaktia s posunom bez neurologického deficitu a bez poruchy cirkulácie na periférii /
02.06.2016 - 17:39:51
00
V prípade, ze sa legitimuješ EU zdravotným preukazom, nemal by byť problém, tak uvidíme, ten som so sebou samozrejme mal.

Ramon, s tým transportom to nie je také jednoduché, sám som sa dopraviť nemal ako, bol som mimo a nikoho som pri sebe nemal a keby som o to požiadal sanitku, tak si to celé musím hradiť sám. 1,5km prevoz zo Schottentor do AKH Wien stál presne 670€, kolko by stál ten do BA??
02.06.2016 - 19:40:08
00
cena by závisela podľa toho či by sanitke robil doprovod záhumenský alebo nie :D
02.06.2016 - 19:42:06
013
Donny v pohode , hlavne že už máš za tým...Ja by som sa rozhodol tak: prvotné ošetrenie , diagnostika a fixácia zlomeniny v Rakusku. Zavolal by som známemu , rodine aby prišli pre mňa a nechal by som sa operovať na SK. Môj syn to zvládol na perorálnych analgetikách , mali by sme aj my...a radšej by som vajčakoval na izbe v BA alebo inde na SK ako vo Wiedni. Synček sa mi zlomil na cykloceste pred Lago di Cavedine- transport do Arca 25 kilometrov / prvotná diagnostika a fixácia dlahou / ...odtiaľ do detskej nemocnice do Trenta / 50 kilometrov / zhodnotenie a doporučenie operačného riešenia...od 23: 00 som začal šoférovať domov a došiel som 11:30 . O 12:00 bol na operačnej sále a ja na nitroglyceríne...
Platili sme za prvotné ošetrenie hotovosť 100€ a v Trente za odbery a konzílium detského ortopéda 100€. Poisťovna do 2 týždňov refundovala náklady...Nezabudnite si každý , kto ide za hranice do EU vybaviť aj EU kartičku vašej poisťovne - nič sa neplati navyše , len ju musite mať pri sebe...

Prílohy:

Komentár súboru: ...stav po operácii...
zlomenina  %281%29.jpg
zlomenina %281%29.jpg 9.89 KiB thumb_up0thumb_down

02.06.2016 - 19:59:12
00
Donny nie je doktor, a asi ani jeho otec nie je doktor... Vo Viedni ho zaviezli do špitála a okamžite vykonali zákrok. Keby ho niekto doviezol do Bratislavy, tak by musel čakať 5-8 hodín na centrálnom príjme... A potom by sa ho ešte pýtali, prečo je na CP v Bratislave a nie vo Zvolene.

Rozdiel medzi rakúskym a slovenským zdravotníctvom je hodne veľký... Však ani Schuster sa nešiel dať zachrániť do Košíc, ale do Innsbrucku. A poznám pár ľudí, čo boli radi, že si nevyhnutnú dobu poležali v malej vidieckej nemocničke v Hainburgu ako vo veľkej univerzitnej v Bratislave na Antolskej. Plus výhoda v tom, že vysokováženým hauptartzom na chirurgii je Slovák, ktorý sa vyučil na Kramároch...
02.06.2016 - 22:21:12
05
Čo a ako bolo s prezidentom vieš kulové...Nakolko nie si zdravotník , ani ta o podrobnostiach nebudem zaťažovať, zainteresovaní však vedia svoje ako to v skutočnosti bolo...a hlúpi sú presvedčení , že ho " zachránili " v Rakúsku ...ma poser a ešte daj tú Walterovi Hasibederovi ako nastavil prezidentovi " prístroj na dýchanie " :lol: . A to máš z akéj " gule " , že hneď vykonali zákrok? Ty myslíš , že na SK by ho operovali o týždeň? Osobne som viedol niekolko pár hodinových anestéz na našom pracovisku septickej chirurgie po " úspešných " priam až zázračných operačných výkonoch prvotne realizovaných aj v tebou ospevovaných krajinách...ja mám zatiaľ dôveru v naše zdravotníctvo. A aj všetci moji známi do prípadov ktorých som bol osobne zainteresovaný...Feďo o 20 rokov....
02.06.2016 - 23:14:37
00
Ramon1 napísal:
...ja mám zatiaľ dôveru v naše zdravotníctvo. A aj všetci moji známi do prípadov ktorých som bol osobne zainteresovaný...Feďo o 20 rokov....
Veď práve o tom píšem... Donny asi nemá nikoho známeho v bielom plášti, čo by sa do jeho prípadu zainteresoval.
03.06.2016 - 08:51:23
00
A preto všetkých vyzývam , kto ma zdravotný problem a chce sa poradiť , usmerniť nech mi napíše ... Rad poradím a ak to bude v mojich silách aj zabeštelujem / ako som už mnohokrát urobil / ... Medzi riadkami som chcel aj naznačiť , že pripadne komplikácie by sa lepšie " dali" poriešiť na území SK ako " reklamovať " v inom členskom štate únie .
03.06.2016 - 09:09:56
01
Rramon1: nemas cestu okolo Nove Mesta nad Vahom? treba mi jednu injekciu kyseliny hyaluronovej pichnut pod jablcko.. :) :) :)
03.06.2016 - 10:12:13
00
Nie , žiaľ nemám ...
03.06.2016 - 10:36:32
00
Ramon1 lenze ty nie si lekar na vsetko :( , jedine co ma mrzi a hneva ze este aj ten poondiaty prof. Jarcuska,ktoreho tam mate je taky vypatlany,ze dovidenia!!!!! poznam plno pripadov,ked nevedel rozoznat ani VP anginu a kukal na to ako z neba spadnuty,ze existuju spirochety v hrdle
o tazsich infekciach radsej pomlcim,lebo je to kus dementa s prepecanim, vlastne to je diagnoza
03.06.2016 - 10:41:05
00
No on je popravde trochen mimo, ale na ATB terapiu lepšieho nemáme ... A este sa zaoberá AIDS- om... Keby si potreboval :D

A áno , veď som ti tu už písal , že medicína dneška je úzko špecializovaná veda ... Ja mám to svoje - urgentná medicína , anestéziológia a intenzívna medicína a baví ma bezprostredne zachrániť život , modulovať vedomie a vnímať všetky " farby života "... No smutná je ta čierna , ale to k tomu akosi patrí , aby som si o to viacej vážil ten život / môj , tvoj kohokoľvek /
03.06.2016 - 10:52:50
03
asi všade prší (aj keď tu zatiaľ nie ale tvrdnem v práci) a nikto nikde nejazdí keď sa tu vo veľkom riešia medicínske záležitosti....a nielen v tejto téme......je to tu samý MUDrbiker :D
03.06.2016 - 10:56:38
00
tak asi všade platí, že akýkolvek profesor je nepoužitelný pre "bežnú" praktickú medicínu:)
03.06.2016 - 12:27:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up