Ahoj vospolok. Obraciam sa na vas s prosbou o radu.
Zijem v Canade a coskoro sa vraciam naspat do europy. Jazdim tu Rocky Mountain Fusion.

Moj problem je, ze vobec netusim co to je za bicykel. Zamiloval som sa do takej tej bezcielnej jazdy v miestnych lesoch a rad by som vtom pokracoval aj v Europe. Otazka znie ci sa oplati vziat tento bicykel domov, zrepasovat ho do tip top stavu (ziadne zbytocne drahe komponenty, ale ani lacny shit) alebo ho radsej hodit z mosta a kupit nieco nove.

Moj financny strop je 300euro a viac ani jedny cent! Prosim vyvarujte sa radam, ze mam prisetrit, peniaze niesu problem, problem je, ze viac dotoho jednoducho nedam ani keby ma ten bicykel vedel pozdravit v 15tich jazykoch.


Ok skratim to, bicykel potrebuje s urcitostou vymenit:
Zadny prehadzovac Retaz
Vsetky lanka a bowdeny Obe pneu.
Potrebuje kompletny servis, rozobrat, umyt, namazat, poskladat a nastavit vsetko co sa nastavit da.

V pripade rezervy financnej, mozna vymena paciek prehadzovacov a brzd a taktiez brzdovych kotucov, ktore su ale zatial v poriadku (podla mojho nazoru)
Brzdove platnicky som vymenil za nove, stare boli mastne a nedali sa zachranit.


No a konecne moja otazka na vas skusenych.
Myslite ze sa to vobec oplati snazit sa ozivit tento bicykel? Netusim ako je stary, netusim ako kvalitna je kostra a vidlica. Viem iba ze je to vyrobene v Kanade, a zbytok udajov vycitate (snad) z fotiek.
Tajne dufam, ze ak ho dam dokopy, mohol by som mat solidny bicykel za 300 euro ktory bude kvalitou dosahovat na drahsie a novsie modely.

Dakujem vam vopred za akykolvek nazor.
Peter.
PS: Som maximalny laik, ak potrebujete nieco konkretne odfotit, okamzite to vybavim.

Prílohy:

IMG_4858.JPG
IMG_4858.JPG 702.26 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4859.JPG
IMG_4859.JPG 666.57 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4860.JPG
IMG_4860.JPG 296.42 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4862.JPG
IMG_4862.JPG 356.93 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4864.JPG
IMG_4864.JPG 365.33 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4865.JPG
IMG_4865.JPG 459.65 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Plantex dňa 06.06.2016 - 00:46:09, celkovo upravené 1 krát.

05.06.2016 - 23:05:35
00
podľa mňa slušný bajk, to čo si popísal, je bežná údržba, za tých 300 E v pohode, a ostane Ti aj na nejaký ten sud :beer:
05.06.2016 - 23:20:06
01
je to 10 rokov stary entry level bicykel s lowcost pruzinovou vidlou - aky je tvoj rozpocet na pripadny novy bicykel ? Ak si ochotny dat tisicku za novy, tak tento tam kludne nechaj a niekomu ho daruj (vyhadzovat to je skoda). Za tu tisicku kupis neporovnatelne lepsi bicykel.

Ak by si mal ale novy bicykel kupovat za 500 eur, tak by si dostal nieco cca v rovnakej kategorii, len novsie a modernejsie, vtedy by stalo za zvazenie ci to ma zmysel upgrejdovat (ale max za 150€)...
05.06.2016 - 23:47:35
01
PhilJ
Dakujem za nazor. Usudzujem z neho, ze by nebolo vobec na skodu veci rozmyslat aj o vymene vidlice.
Tym by som snad este stale splnal cenovy limit ktory som stanovil.
Premna to nieje o peniazoch, nemam ich nazvys, ale kupit bike za tisicku by som zvladol. Neviem vsak ci ma bude jazda bavit aj o pol roka, preto nezvazujem kupu (zatial).
Este upresnim, ze zatial ma ten bicykel stal nieco malo cez $60 za brzdy a samotny bike som dostal zadarmo.
06.06.2016 - 00:39:45
00
Ten bajk je viac nez OK na to bezcielne vozenie sa co planujes a pri ktorom mozno ani nevydrzis. Takze to daj do servisu nech skontroluju opotrebenie retaze a prevodov a ak treba nech to vymenia, nech vymenia lanka a bovdeny a nech vycistia a premazu naboje, hlavove zlozenie a vidlicu. To je vsetko, viac tam niet co riesit a do 200 eur sa to musi vojst aj keby co bolo. A dost pochybujem, ze zadny prehadzovac potrebuje vymenu. Mozno je problem prave v bovdene a lanku ak dobre neradi, alebo je kriva pätka. To v servise hravo vyriesia.
06.06.2016 - 00:57:04
05
JJ, to zadne Deore je dost blbuvzdorne. Deore packy mame doma a tiez s nimi nieje ziaden problem, len keby si chcel z nejakeho dovodu upravu funkcii (rapidshift, dual pull, vyhodit ukazovatele). Ale skor si myslim, ze na tvoje poziadavky to su vyhodene peniaze.
Tu vidlicu by som MOZNO zvazil vymenit - najlepsie ako to sam zistis je, ze si proste na jeden den pozicias nejaku testovacku so vzduchovou vidlicou, nechas si ju nastavit a uvidis, ci ti to chyba ku stastiu, alebo vlastne staci aj to co mas. V mojom okoli mam viac maximalne spokojnych ludi, ktori jazdia tie najnizsie mozne verzie a nevidia dovod preco by s tym mali nieco vymyslat, kedze je to super presne tak ako to je teraz.
Brzdy by som zase MOZNO zvazil vymenit, ale iba v pripade ze s tymi co mas niesi spokojny. Ak si spokojny, tak to neries a jazdi. Ono zase ta blbuvzdornost lanka v bowdene ma nieco do seba.
06.06.2016 - 08:56:17
01
Plantex napísal:
Moj financny strop je 300euro a viac ani jedny cent! Prosim vyvarujte sa radam, ze mam prisetrit, peniaze niesu problem, problem je, ze viac dotoho jednoducho nedam ani keby ma ten bicykel vedel pozdravit v 15tich jazykoch.
.

Plantex napísal:
PhilJ
Premna to nieje o peniazoch, nemam ich nazvys, ale kupit bike za tisicku by som zvladol.


Tak teraz ako, tvoj cenovy limit je 300, ci 1000?
06.06.2016 - 09:58:50
00
Jeho financny strop je 300€, ale nie z dovodu nedostatku penazi, ale z dovodu obavy o opodstatnenost investicie. Nevyhodis 1000€ aby si potom zistil, ze to nevyuzijes...
06.06.2016 - 11:49:35
01
Muraddin, tak matko001 ti to vysvetlil zamna :) snad uz rozumies.

Ostatnym dakujem za nazor.
Asi si ho teda priveziem, vymenim vidlicu, mozno teda komplet brzdy, ved brzdneho ucinku nikdy nieje dost :) a ten zadny prehadzovac som len ja sam usudil, ze by bolo vhodne vymenit. Myslel som si ze ide o spotrebny material nieco ako patka alebo retaz :) Usetrene za prehadzovac moze ist do vidlice.
06.06.2016 - 12:05:22
00
Heh bodaj by vzduchové vidlice stáli ako prehadzovač:-)Tak nejako to vyznelo.
Ale naozaj, v prvom rade sa sústreď na veci, vďaka ktorým jazdíš...reťaz, kazeta a prevodníky či nie sú zodraté zuby, lanká a bowdeny. Ja by som určite menil brzdy, pretože aj lacné hydrauliky Deore budú brzdiť o poznanie lepšia ako tie tvoje mechanické kotúčové. No a ak ti niečo zvýši, choď do výmeny tej vidly. Trebárs aj cez bazárovku, nemusí byť nová.
06.06.2016 - 12:50:11
01
Lacne hydrauliky Deore su o 2€ lacnejsie ako SLX. Obidvoje maju svoje plusy a bohuzial aj minusy, za mna urcite SLX. Cena okolo 100€ za par.
Vidlica Raidon 26" stoji okolo 120€, to by si sa mohol trafit do rozpoctu. Byt tebou si to ale najprv niekde vyskusam, aby si naozaj vedel, ze ti to za to stoji. (podla vacsiny ludi to za to stoji, ale kazdy mame svoje priority)


Naposledy upravil matko001 dňa 06.06.2016 - 14:10:23, celkovo upravené 1 krát.

06.06.2016 - 14:07:15
00
a koľko by stál prevoz?
06.06.2016 - 14:09:32
01
jasne, som to zle pochopil na prvy krat :)) a presne to som sa chcel spytat, ze ako to hodlas prevazat? lebo toto asi tiez musis pripocitat do rozpoctu. Cenu za prevoz bicykla+to v com ho budes prevazat. Jedine ze ides autom a ho das normalne na nosic :D
06.06.2016 - 18:36:44
00
Prevoz bude zdarma. Pracovat pre air canada ma svoje vyhody.
Kufor kupovat nebudem, bike rozoberiem a velmi solidne obaleny bublinkovou foliou ho ulozim do pevnej krabice a vnej ho este zasypem dacim makkym. Plystirenove gulocky, alebo nieco podobne.

Takze nech sa zorientujem.
Brzdy, vratane kotucov predpokladam.(?)
Vsetok spotrebny material ako retaz, gumy, lanka atd, to je samozrejmost.
Ak zostane tak vidlu vzduchovu. (cez vikend rentujem nejaky bike ktory ju ma a idem otestovat)
V pripade, ze sa mi to zapaci, neskor vymenim pedale a kupim tretry (cost overlimit)
06.06.2016 - 19:34:45
01
Ja by som na nom nic nemenil co netreba a vidlicu urcite tiez nie, ak funguje spravne. Akurát ho daj do servisu zkontrolovat.(mozno vymenia retaz kazetu...) Ten bicykel je celkom solidny. Ak ta to bude bavit, casom kupis novy. Pokial by si nechcel ist nizsie ako mas tak novy stoji cca 1000 eur. Este by som doporucil kupit tie tretry s pedálmi. Na novy bicykel prehodis..
07.06.2016 - 08:26:29
01
keyboard_arrow_up