čaute rytieri. mám otázku ohľadom veľkosti biku, lebo neviem ako vybrať optimálnu aby mi bicykel nebol malý a ani moc veľký. mám 187 cm a vnútorný rozmer nohy 89 cm. problém je ten, že napr. pri canyone a niektorých bajkoch som na rozmedzí L a XL a neviem, ktorý rozmer by mi sedel viac. tak sa potrebujem poradiť s profíkmi.. takže som tu :D asi by bolo najlepšie pocitovo skúsiť bicykel, ale čo keď sa následky nesprávnej veľkosti prejavia až na 120tom kilometri? môj minulý bajk bol cannondale system six, veľkosť 58 a maľ som tam kľuky 175 mm. stačí mi podľa priloženého obrázka L a poprípade drobné nedostatky doladím predstavcom? díky

Prílohy:

ca.JPG
ca.JPG 52.45 KiB thumb_up0thumb_down

25.06.2016 - 18:40:23
00
no tu je to babo rad, podla mna by si mal mat nieco medzi tymito dvoma... pretoze to Lko je na tvoju postavu dost kratke (horna trubka len 555) - to by znamenalo snad 13cm prestavec, ale to by sa jazdit asi dalo (avsak mozno az 14cm by to chcelo...), XLko je dostatocne dlhe ale hlavova trubka 196mm?? to je nejaky extra turisticky ram? Lebo aj Lko ma hlavovku 175mm, co je pri zavodnych geo casto vyska XLka.
Ak by si bol zaciatocnik poradim XL aj na vzpriamenejs posed, ale kedze si uz mal docela dobry cestak tak asi budes hladat nieco zavodnejsie? v tom pripade by som riskol Lko a dlzku dohnal predstavcom... aj ked to Lko je o 2 cm kratsie ako ten cannondale co si jazdil! to je dost velky rozdiel
avsak uprimne by som asi pozrel iny model bajku...
25.06.2016 - 20:30:18
00
ice, ďakujem za pomoc, lebo sa do týchto kadejakých rozmerov absolútne nevyznám. a hej, hľadám závodný rám, resp. najlepšie niečo aero, nie len na tréningové vozenie ,ale aby sa s ním dal odkrútiť aj triatlon. a tento canyon, jedná sa o konkrétne o typ endurace... z výberu canyonov (aeroad, ultimate a endurace) je ten tretí. .sa blíži najviac k turistickému. teda pravdepodobne by mal byť najkomfortnejší. ja by som teda zobral niečo závodnejšie, len je v ponuke za celkom ok cenu, tak preto som rozmýšľal. ale nechcem to hrotiť a zobrať ho za každú cenu. a neviem, ktorými z týchto rozmerov sa mám riadiť :D
25.06.2016 - 21:24:24
00
chces vozit aj triatlonove nadstavce na riaditkach? ak hej tak treba troska zohladnovat pri vybere aj toto, aby boli riaditka dostatocne nizko (kedze vlastne si polozis lakte nad ne)
26.06.2016 - 20:09:29
00
tak toto zavodny ram asi nema, a potom zavisi co od toho chces - trochu rychlejsi, obratnejsi bike do kopcov ber L, stabilnejsi najma v zjazdoch, vo vyssich rychlostiach ber XL, a potom skutocne zvaz ine moznosti. V inom fore ho poniektori ospevuju ale vysolit cez 1000 eur za najobycajnejsi duralovy bike no neviem.
27.06.2016 - 08:58:22
00
keyboard_arrow_up