Duracel čau, dnes si mal možnosť si zajazdiť na Torque-u a ako sme aj debatovali, pokiaľ ten bajkpark nebudeš jazdievať a viac budeš šlapať, tak ten Torque nemá pre teba význam. Ale... Váha čo si dnes jazdil je váha Commencalu, aj keď na 180mm zdvihoch, a rovnako si jazdil 1x10 (32x42t). Ako som pozeral práve na ten Commencal rám, bohužial nie je tam možnosť dať predný prešmyk. Aspoň podľa info na stránkach: http://www.chainreactioncycles.com/sk/en/commencal-vip-meta-am-suspension-frame-2015/rp-prod123532

Takže dobre premysli, či to dvojkolo u Torque vpredu nebude lepšia alternatíva. Ale keď zapracuješ na tej kondičke, tak to ušlapeš aj na 1x10, veď nech sa ti k prevodom vyjadrí wiedrzensky, či jazdí niečo náročnejšie a aké dlhé výlety na tých prevodoch vie ušlapať.
Za mňa, čo som ťa dnes videl ako a čo jazdíš, by som ti odporúčal Metu.
Držím palce pri výbere a nezabudni sa potom pochváliť!
30.06.2016 - 19:05:55
00
Ďakujem krásne za možnosť otestovať ho bolo to super :) ale myslím zw takýto slx čo sa objimkou dáva na rám by yo mohlo byť nie? Prinajhoršom supnem menší prevodník dopredu :) a sa mi zdá že meta bez teleskopu má 14 kilo :) ps keď dojdes na heligon pózyvam má pivo ja :)
30.06.2016 - 19:11:37
00
S tou objímkou na rám nie som si istý, to nech sa ti vyjadria experti. Škoda toho chýbajúceho úchytu vpredu. A áno, stále vieš dať ešte 30t prevodník vpredu.
Tu je ešte jedno videjko o progresivite a správaní rámu Meta AM. Myslím, že budeš spokojný :)
https://youtu.be/ZmjpC0CgCVs
30.06.2016 - 19:19:29
00
Určite si to pozriem doma :) ešte sa musím poradiť a ocom ohľadom budgetu lebo výplata mi príde až v auguste :) a potom pošlem fotocku z rozbalovabia hádam :) dnes nebudem spať idem zistiť čo najviac o tom bajku :)
30.06.2016 - 19:29:28
00
A áno ako kukam na ten shape sedlovej rúrky tam by som.rpesmykac nedal to by chcelo priveľa kreativity
30.06.2016 - 19:49:43
00
Ak riesite ako umiestnit presmyk bez ichytu na rame, tak existuju presmyky ktore sa uchytavaju pod mysky stredoveho zlozenia

https://www.google.sk/search?q=front derailleur bottom bracket mount&safe=off&client=tablet-android-huawei&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj1wce_qdDNAhXGtRQKHQysBqgQ_AUIBygB&biw=600&bih=960
30.06.2016 - 19:57:17
00
Diki polo ;) pomohlo :)
30.06.2016 - 19:58:01
00
Nepomohlo - Meta ma pressfit, ale...som majiteľom V4-ky, pred ňou som mal Reigna s 34/22 - 11/34 a tak som bol viac než skeptický či 34/42 bude stačiť. Pred kúpou som si pomaly v hlave pripravoval ,,veci" na prešmyk, keďže kľuky tam boli RaceFace ,,na trojpílu" - stačil malý prevodník+prešmykač na direct mount + objímka na direct mount home made upravená (nutnosť aby ti to na V-4 dobre fungovalo). Bike som si prevzal od Tatarkoviča (distribútor v CZ) prvý deň dovolenky v Rychlebách s tým, že tam to poskúšam, či to pôjde, alebo budem riešiť šmykač. Ten do dnes nemám - nepotrebujem ho, vyjdem s ním všetko to, čo na bajku s dvojpílou, akurát som asi po 1/4roku vymenil 34z pílu za 32z...nie že by mi až tak chýbal najľahší prevod, ale zistil som, že takmer vôbec nevyužívam 34/11...tak som zabil dve muchy jednou ranou
01.07.2016 - 14:29:33
00
Ja osobne by som uz do dvojpily nesiel, jazdim to v Malej Fatre a vyjdem vsetko co na Xc biku pred rokom...
01.07.2016 - 16:05:05
01
Ďakujem chalani za pozitívny ohlas wste sa chcem spýtať xi sa oplatí teda priplatiť si 100 eur za rockshox yari a monarchom alebo stačí mrazochi 350 r s tlmičom x fusion? Lebo twn fusion sa vrah hreje dosť a nie je bohvieako progresívny ďakujem.
01.07.2016 - 23:25:31
00
Yari je novinka, ale je to zrejme Pike (vzduchova cast) s motion control tlmicom (,,starsia" ale osvedcena technologia). Ja som sa 350-tke vyhol len preto, ze sa to s Marzocchi ubera/lo k neistej existencii...o xfusion tlmici sa neviem vyjadrit - ja mam monarch rct3 a som spokojny, stiha so zadnou stavbou aj bikepark, pokial bude nadalej fungovat ako doteraz ani neuvazujem o tlmici s expanzkou...
02.07.2016 - 07:55:33
00
Dublinboy napokon som sa rozhodol ze ešte pôjdem do roboty na mesiac lebo tých 300 eur na capru sa asi naozaj oplatí :) a objednať ju môžem už teraz a príde až 10 augusta čo mi až tak nevadí a myslin že za danú cenu to bude asi najlepší bajk cena výkon čo sa dá zohnať :) rezerb stealth s ďalšími 2,5 cm zdvihu určite nebude pri mojom štýle jazdenia a vysokej sedlovke v slapani na zmar a navyše je z nich jednoznačne najkrajšia :)
03.07.2016 - 11:31:27
01
Duracel, tak určite, že Capra je super bajk, najprogresívnejšie tlmenie asi z doteraz dostupných enduro bajkov, takže budeš jazdiť pekne agresívne :). Jediné, čo by mi vadilo je ten 1x11 a s tým spojené zvýšené náklady za reťaz častejšie ako na 2x10 alebo 1x10. Ale zas je to daň za dobré jazdenie! Inak super komponenty a 160/165 ti bude stačiť viac ako dosť.
Tak šup do práce a nech to je čím skôr doma. Potom v auguste si dáme nejaký ten Heligón a pod. v tvojom okolí.
03.07.2016 - 13:41:56
00
Som za :) a veĎ mám ešte mesiac na rozmyslenie ale myslím že žiadnym z týchto troch bajkov by som chybu nespravil a nevadí peniaze sa aj tak zídu kolenačky a chrániče na lakte tiež nemám :D
03.07.2016 - 13:43:53
01
Cau, no ja som pred par dnami stal pred uplne rovnakou dilemou ako ty: METAV4, alebo Torque alebo CAPRA alebo RAdon Slide 150? dlho som sa nevedel rozhodnut a nakoniec zvytazil pocit ked som sadol na kamosov Commencal a trocha pojazdil, to bola supa! Ma ho sice vyskladany, ale pocitovo to bolo super. Na Capru sa mi nechcelo az tak dlho cakat a myslim ze geometria by mi az tak nesadla, lebo som predtym sedel na kamosovom Mondrakery a geometriou sa mi, aspon z obrazku, zda dost podobny Capre. Bol som taky nejaky natiahnuty a pocitovo vic sadol Commencal proste. A inak som sa napriek tomu ze som chcel V4 finalne rozhodol pre V3 lebo bola ovela nabusenejsia a aj za vybornu cenu. Cekni link. Je to tak isto 2016 a rozdiel medzi V3 a V4 je okrem komponentov v tom, ze ram V3 by mal byt viac "downhilovejsi" a ram V4 viac slapavejsi. Takze taky kompromis :)
http://www.commencal-store.co.uk/meta-am-v3-essential-2016-c2x18328431
04.07.2016 - 18:23:47
00
keyboard_arrow_up