Elgringo napísal:
Fabia 1 ma delene zadne sedadla, a ked narazis predne sedadla na pristrojovku a samozrejme das prec opierky dostanes skoro rovnu plochu ajked to nieje ziadna vyhra


Tak to bude podla vybavy. My mame jednu z najnizsich. Nema ani elektricke okna a pod. Meriam 180cm a sedadlo mam tak v 2/3 neviem si predstavit aky trpaslik musi byt ten, co da sedadlo max dopredu.
10.07.2016 - 22:26:04
00
ASman napísal:
A dá sa tam aj v prípade núdze vyspať?

Zrovna vcera, ked som vyrabal lozko do nastupcu Feldy som rozmyslal, ze preco mi nikdy v minulosti nenapadlo dorobit ho do Feldy :D
Zmestilo by sa bez problemov. Zadna sedacka (aj s podsedakom) je delena 1:2 a vybera sa velmi jednoducho.
Ak sa jednosedacka za soferom vyberie (pripadne staci len vyklopit aj s podsedakom), je tam dostatok miesta pre bike na stojaka (treba len demontovat predne koleso biku a sedlovku).
Dvojsedacke staci len sklopit operadlo a podlozit, aby bola horizontalne. Ak je sedadlo spolujazdca a aj jeho operadlo v polohe uplne dopredu, tak dozadu mas volnych 210cm. Potrebujes len dorobit z dreva 2 jednoduche konstrukcie, aby si to dal do roviny s tym sklopenym dvojsedadlom. Ta vpredu ani nohy nemusi mat - zavesis to na sedalo vodica a horny upinak pre pas spolujazdca. Miesto pod nimi vyuzijes ako odkladaci priestor.

Nevyhoda Feldy je bezpecnost, predsa len je to konstrukcne stvrt storocia stare auto a vacsina aj najmladsich kusov bez airbagov. Ale pri tom rozpocte je to vzdy nieco za nieco...
10.07.2016 - 22:31:41
00
Nedajú sa tie sedadla jednoducho vybrať von ako to bolo pri favorite?
10.07.2016 - 23:04:19
00
hmm a nieco ako Dacia Logan MCV? :)
10.07.2016 - 23:09:38
00
Nedajú sa tie sedadla jednoducho vybrať von ako to bolo pri favorite?

Jasne ze daju, ale pokial clovek nie je uplne nemehlo, tak je ovela praktickejsie poriesit nejake lozko.
https://www.youtube.com/watch?v=QqyZg-imUls
https://www.youtube.com/watch?v=XH0LahUZcRE

hmm a nieco ako Dacia Logan MCV? :)

Taketo myslis? :)
10.07.2016 - 23:47:21
02
U robosov velmi rozsirene a vzdy ticho zavidim ten obrovsky priestor vzadu na biky. Ako citam v tom scane, tak prekvapivo dobre hodnote. :) Len potom asi tie nezodrane kusy budu mat cenu uplne mimo rozpoctu ASmana. Som myslel ze to bude za menej...:)
10.07.2016 - 23:53:11
00
MageZ napísal:
Ako citam v tom scane, tak prekvapivo dobre hodnote. :)

Mozno sa autor obaval, ze ho fyzicky inzultujem, ked zle napise :)
Prekvapilo dobre hodnotili Logana (sedana) tu:
http://www.auto.cz/dacii-logan-1-4i-436-613-km-rozebrali-sroubku-co-zjistili-95020
MCV 1. generacie je rozmermi na biky velmi vhodne vozidlo, rozmerovo podobny (dlhy ale nie prilis vysoky) je len aktualny predlzeny koncernovy Touran. Skoda, ze Dacia robi teraz namiesto povodneho MCVcka 3 rozne modely (Lodgy, Dokker a nove MCV, co uz je ale len klasicke kombi).
Ak by chcel niekto take nove, musel by viacej na vychod.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lada_Largus
"On 4 April 2012, AvtoVAZ launched Lada Largus production at a ceremony attended by Vladimir Putin. During his visit to Tolyatti, Putin toured the plant and signed the first Lada Largus." :)
Grand Duster vyzera byt celkom k svetu.
11.07.2016 - 07:17:36
01
110mat110 napísal:
Tak to bude podla vybavy. My mame jednu z najnizsich. Nema ani elektricke okna a pod. Meriam 180cm a sedadlo mam tak v 2/3 neviem si predstavit aky trpaslik musi byt ten, co da sedadlo max dopredu.

Tak ja jazdim na fiabia classic combi, najnizsia vybava, ziadna elektrika. Ale s tym narazenim sedadla som to myslel tak ze ked si ide lahnut, nieze bude 1 soferovat a druhy spat
11.07.2016 - 07:54:55
00
Do dlhej jednotkovej fabie si ludia dorabaju spanie samodomo. Par drevenych hranolov, osb doska a kus molitanu. Ale bajky sa tam popritom skladuju dost blbo, lebo postel je vysoko pod stropom.
Berlingo/partner/... a podobne dodavkove smetie je mozno fajn na objem. Ale su kratke. Na spanie ledva ledva a bajk na dlzku tiez len ledva ledva. Ale ked ...sa da dole koleso a vyhodia sa zadne sedacky, nastava magic ;-)
Jednotkova felda kombi je nezmar a jedine co jej hrozi, ze ju napadne plechozrut hrdzavy. Najst kus v pojazdnom stave bez dier v zadnych dverach a podbehoch ale bude uz problem. Na rocne servisne naklady je to lacnejsie ako servisovat bajk strednej triedy :-D
11.07.2016 - 09:01:32
02
OK, a keď už teda Feliciu combi tak akú? oplatí sa LPG? :)
11.07.2016 - 21:09:59
00
Dorobit asi nie, naklady by sa asi uz nevratili. Kebyze pozeram feldu tak najlepsie 1.6 Glx to uz malo dost slusnu vybavu, dokonca aj posilovac.
11.07.2016 - 22:46:03
00
Výbavu síce mali lepšie 1,6 ale aj spotrebu oleja častokrát vačšiu ako 1,3 :)
11.07.2016 - 22:52:39
00
Dnes som akurát videl daciu logan pick up ale netuším aký to bol ročník ale na korbe by sa určite dalo dobre ležať. Len horšie by to asi bolo počas dňa dažďa.
11.07.2016 - 22:55:22
01
Tomino115 napísal:
Výbavu síce mali lepšie 1,6 ale aj spotrebu oleja častokrát vačšiu ako 1,3 :)

Tie auta uz maju 20 rokov takze zalezi len od toho ako je motor opotrebovany, samozrejme som napisal len to co by som preferoval pri kupe ja.
11.07.2016 - 22:58:13
00
ASman napísal:
Ahojte, chcem vás poprosiť o radu. Najma tých ktorý sa viac rozumejú do áut. Viem e toto nie je fórum pre autá ale keď je už tu taká téma tak napíšem aj sem.
Chcem si zaobstarať auto. Chcem sa už konečne osamostatniť a sám sa dopravovať na preteky atď...
Uvažujem nad skriňou z dôvodu aby sa tam pohodlne vošlo aj viac byciklov a poskitovalo mi to aké také zázemie na prípravu a v prípade núdze aby som tam mohol aj prespať. chcel by som do toho investovať tak od 1000 do 1500 (oplatí sa?). Je to v podstate dosť súrne ak chcem ďalej pretekať a študovať na VŠ.
Takže rozmýšlam nad:
Peugeot Partner
Citroen Berlingo
Renault kangoo

Vedeli by ste mi niekto poradiť ktoré je najlepšie čo sa týka dostupnosti ND, spoľahlivosti, praktickosti.... a atď?

Ďakujem.

no rozpočet je tak na male autíčko, ak kupiš jazdenku rátaj min 500+ do nutných opráv náprav,rozvodov a oleja s filtrami, prípadne brzdy, všetko dôležité býva na starých autíčkach večšinou už tesne pred výmenou-Spotrebák :D
ak chces spolahlivé tak žiadny francuz, nad 200tis km už nebude spolahlivý , tam čakaj nákladnejšie výmeny drahších častí... z tých čo si uviedol by som šiel asi do berlinga....
ale osobne je mojim bike autom favorit VW caddy.. švagr ho má. v zadu rovná ložná velká plocha pre 4 biky, posuvatelné demontovatele sedadlá, dost miesta na spanie aj pre 2m chlapa... len tam je rozpočet už 3x vyšší..
ja som dlhé roky dral stare VW polo 3 dverove... bike na maratony 2x +2x biker, samozrejme bolo treba zhodit koesá.
tvoj rozpočet vydá ozaj len na starú fobiu kombi.... tam su diely lacné a urobí ti hocijaký suflikant s dielnou.
PS určite zober so sebou mechanika,
11.07.2016 - 22:59:58
00
keyboard_arrow_up