Pri Prešove je vysielač Dubník a vykrívač Makovica a rozhlasový Lysá pri Sabinove. Na všetky sa dá dostať po asfalte aj po teréne. Výhľadovo je najkrajšia Lysá potom Makovica. Z Dubníka nie je výhľad ale z neďalekej Šimonky ,ktorá je najvyšším vrchom Slánskych je nádherný výhľad odporúčam na ňu vyšľapať ak k nám zavítaš. Trať Slánskeho maratónu prechádza okolo plota Dubníka a okolo Šimonky. Viď priložená fotka. Dubník aj Makovica sa dá urobiť za jeden deň. Ide okolo nich červená turistická značka.

Prílohy:

Dubník.jpg
Dubník.jpg 378.64 KiB thumb_up0thumb_down

09.12.2007 - 17:27:49
00
Veľká Javorina

výška: 970 m.
prístupový bod: Stará Turá
cesta: asfaltka zo Starej Turej až k vysielaču
občerstvenie: Holubyho chata kúsok pod vysielačom
výhľad: fajnový, skoro kruhový, na moravskú aj slovenskú stranu

MTB trasa: pre bikera je asfaltka nezuajímavá, doporučujem túto trasu z Nového Mesta nad Váhom iducú cez Malé Karpaty okolo Čachtického hradu, kopčekmi Myjavskej pahorkatiny a vyhýbajúcej sa asfaltovým cestám (ide po turistických chodníkoch): Nove Mesto nad Vahom - Visnove - Stara Tura - Holubyho Chata - Velka Javorina

Hore určite vždy stretnete nejakého bikera, radi sem chodia z druhej strany českí bratia.

Prílohy:

Komentár súboru: Vysielac a vyhlad.
VelkaJavorina.jpg
VelkaJavorina.jpg 337.84 KiB thumb_up0thumb_down

09.12.2007 - 17:48:32
00
vďaka za tipy. Tá Veľká Javorina bude určite medzi prvými čo chcem spraviť na budúci rok. Chcem poprosiť aj ostatných, ak by mohli, aby sem napísali z ktorej dediny alebo mestskej časti začínajú výstupové trasy, napr. na už spomínaný Zobor, Straník, Dubník, Kamzík, ale aj iné ak sa vo vašom okolí nachádzajú. Cez zimu si chcem totiž pripraviť pár takýchto vysielačových expedícií. Vďaka.
10.12.2007 - 19:05:19
00
na Zobor sa dostanes z mestskej casti Zobor :) asfaltka ide po liecebny ustav - nieco viac sa docitas snad tu alebo tu alebo tu
10.12.2007 - 20:24:06
00
Nad oborou

výška: 657 m.
prístupový bod: Trenčianska Závada
cesta: asfaltka z Trenčianskej Závady až k vysielaču
občerstvenie: žiadne
výhľad: iba cez výsek v lese jedným smerom (na Vlčí vrch)
fotky: Galéria Vysielač Nad oborou - Krásny Dub

Asi to nieje dôležitý vysielač ale budovu má poriadne veľkú, nechápem čo tam robia...mám podozrenie na tajné vojenské pracovisko kde zachytávajú a dešifrujú hovory.

Prílohy:

Komentár súboru: Vysielač, budova, výhľad.
NadOborou_resize.jpg
NadOborou_resize.jpg 239.44 KiB thumb_up0thumb_down

10.12.2007 - 20:27:17
00
Stebnicka Magura, 900 mnm, okr. Bardejov

Hore som sa splhal po cervenej TZ od Bardejovskych Kupelov, dole som siel tiez po cervenej TZ, ale smerom na Zborov. Vedie tam aj asfaltka, ale odkial netusim, neskusal som.
Hore od vysielaca vyhlady nie su ziadne, vsetko okolo je zarastene lesom. Aspon v roku 2005 tak bolo.

Prílohy:

Magura.jpg
Magura.jpg 177.92 KiB thumb_up0thumb_down

10.12.2007 - 22:01:27
00
Vysielač DUBNÍK Prešov

Prístupový bod k Dubníku je Zlatá Baňa z prešovskej strany alebo Zamutov vranovská strana. K Makovici je Kecerovský Lipovec.
Ubytovanie je možné na Sigorde cca. 1km pred Zlatou Baňou.
Prikladám Mapu.

Prílohy:

New_Dubník-map3.jpg
New_Dubník-map3.jpg 628.73 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Racho dňa 01.01.2008 - 20:09:42, celkovo upravené 1 krát.

11.12.2007 - 10:08:27
00
Veľká Javorina

výška: 970 m.
prístupový bod: Stará Turá
cesta: asfaltka zo Starej Turej až k vysielaču
občerstvenie: Holubyho chata kúsok pod vysielačom
výhľad: fajnový, skoro kruhový, na moravskú aj slovenskú stranu


Na Javorinu to trochu poznam kedze mam v Starej Turej babicku. da sa tam ist x sposobmi. nielen asfaltkou. naj je z mojho pohladu trasa Stara Tura - Travniky - Horna Sus - Salase... 80% sa die lesom mimo asfaltovych ciest. no a dolu z Javoriny odporucam smerom na Myjavu po cervenej a pri Dibrovom pomniku to strnut dole do Narcia a Topoleckej.. velmo pekna trasa...
to je ale len jedna z viacerych tras ako sa tam da ist...
11.12.2007 - 10:46:03
00
My s Dudom, Lagondom a s Dankou by sme Ti vedeli o tom rozpravat, akymi paradnymi cestickami sa da dostat na Javorinu :lol: :lol: :lol:

Napr. po zelenej zo Strani :twisted:
11.12.2007 - 10:51:40
00
Turcyk inšpiroval si ma , ja som bol zatial len na Čiernom vrchu ale tento rok sa to zmení vďaka tebe :mrgreen:
01.01.2008 - 18:33:26
00
B&W z včerajšieho výstupu na Šimonku. Vpravo vysielač Dubník, ostrov vľavo je Makovica.
Želám všetko najlepšie v novom roku, suché a bezpečné cesty a cestičky.

Prílohy:

IMG_0435_web.jpg
IMG_0435_web.jpg 215.22 KiB thumb_up0thumb_down

01.01.2008 - 20:05:08
00
vďaka, takisto prajem všetkým veľa krásnych zážitkov na bicykli v roku 2008.
Racho, neboli v oblasti Dubníka aj tie opálové bane? Neviete niekto či sa tam niekde nedajú nájsť ešte kúsočky tých drahých opálov? Trochu sa zaujímam aj o mineralógiu a tak by som spojil 2 v 1. Výjazd na Dubník s hľadaním opálov.
Mike7400 ak budeš mať záujem, tak sa Ti môžem ozvať keď dakde pôjdem a môžeš sa pridať.
02.01.2008 - 14:44:43
00
vďaka, takisto prajem všetkým veľa krásnych zážitkov na bicykli v roku 2008.
Racho, neboli v oblasti Dubníka aj tie opálové bane? Neviete niekto či sa tam niekde nedajú nájsť ešte kúsočky tých drahých opálov? Trochu sa zaujímam aj o mineralógiu a tak by som spojil 2 v 1. Výjazd na Dubník s hľadaním opálov.
Mike7400 ak budeš mať záujem, tak sa Ti môžem ozvať keď dakde pôjdem a môžeš sa pridať.


Opálove bane sú nedaľeko Dubníka. Sú to dve lokality kde bol ťažený drahý opál a to Libanka (cca 2km) a druhá lokalita je asi 500m od plota vysielača Dubník. Dosť často som navštevoval obe bane s kamarátom, ktorý študoval baníctvo a mal povolenie k vstupu. Opály sa dajú nájsť na haldách aj keď po revolúcii boli dosť vybrakované. Ak prídeš rád ti tieto miesta ukážem. Sú to veľmi zaujímavé miesta s kaňonmi vyhlbenými v okolitom teréne s množstvom kutačiek. Často sme tam trampovali, hlavne v zime. Niekedy sa tam vyberiem a pošlem nejaké foto. V kaňone na Libanke by sa dalo vyblázniť aj na bikoch.
Pridávam link: http://www.opalovebane.sk/
02.01.2008 - 20:03:22
00
... Ak prídeš rád ti tieto miesta ukážem. Sú to veľmi zaujímavé miesta s kaňonmi vyhlbenými v okolitom teréne s množstvom kutačiek...

Výborne. Je to síce od ruky, ale cez júl a august by som to mohol stihnúť, lebo plánujem niečo v okolí Tatier a odtiaľ je to už bližšie ako z Prievidze. Ak to bude aktuálne, tak sa Ti ozvem cez SS. Vďaka.
02.01.2008 - 21:31:55
00
vďaka, takisto prajem všetkým veľa krásnych zážitkov na bicykli v roku 2008.
Racho, neboli v oblasti Dubníka aj tie opálové bane? Neviete niekto či sa tam niekde nedajú nájsť ešte kúsočky tých drahých opálov? Trochu sa zaujímam aj o mineralógiu a tak by som spojil 2 v 1. Výjazd na Dubník s hľadaním opálov.
Mike7400 ak budeš mať záujem, tak sa Ti môžem ozvať keď dakde pôjdem a môžeš sa pridať.


a ak by sa ti nechcelo hľadať, alebo ak by sa ti pri hľadaní nebodaj nedarilo tak miestni rómovia s obchodným duchom ktorých som pri opálových baniach v sezóne stretol vždy ti nájdené kúsky opálov radi predajú.
02.01.2008 - 21:37:59
00
keyboard_arrow_up