Nazdar, mám taky problém.. po oprave defektu ked som zasunul koleso naspäť na miesto som zistil, že zadný kotúč drhne. Obávam sa toho, že by mohol byť aj viosený, kedže drhne iba v jednom bode, ked otáčam kolesom a je to taký dosť otravný zvuk ak by som s tím mal jazdiť. Skušal som to aj opraviť, ale iba systemom, že či nemám nesprávne nasadané koleso a do mechanizmu brzdy som sa radšej nemontoval. Preto by som sa rád opýtal, či je možnosť si to niako svojpomocne opraviť?,alebo treba ísť do servisu a tam mi povedia, že kotúč je ohnutý.. (aj ked nezdal sa mi ohnutý vobec, ked som sa na neho z prierezu pozrel a točil som kolesom). Ďakujem za prípadne odpovede.
31.07.2016 - 20:06:36
00
Mas hydraulicke brzdy? Skusal si vycentrovat strmen? Niekdy to trva kym si to vsetko sadne, Ani nepocitam kolko krat som sa pri stelovani brzd unadaval a unadaval :D
31.07.2016 - 20:42:52
00
ahoj, nie, mám lanká.. ako vravím, do brzdy som sa radšej nemontoval, lebo ako je mojim dobrým zvykom, vždy to ešte viac po...... nemyslím si ale že by bol zle nastavený, kedže predtím išiel v pohode a teraz drhne a aj to len v jednom bode a z toho som si vyvodil, že bude asi nakrivo alebo vyosený a mám pocit, že drhne skor na strane piestu ako strmena, ked som sa na to tak z profilu pozeral.. a keby som to aj nastavil tak aby to nedrhlo, tak sa bojím, že brzda bude moc mäkká.. Dakujem za odpoved, skusim sa s tim ked tak pohrať..
..


Naposledy upravil kyselko dňa 31.07.2016 - 20:57:38, celkovo upravené 1 krát.

31.07.2016 - 20:53:44
00
Tak s lankymi to bude tazky porod :) Kotuc nemusi byt vobec krivy, mne sa bezne stava, ze iba vytiahnem koleso, vlozim ho spat a uz mi sucha trosku a musim centrovat, alebo to necham tak a po chvilke jazdy si to sadne a prestane
31.07.2016 - 20:56:33
00
to je fajn, lebo bicykel mám asi len 8 mesiacov a jazdiť som na nom začal až na jar, kedže v zime som bol lenivý.. a preto sa dosť bojím, že ho rovno pokazím... :) mimochodom, skušal som to opraviť aj tak, že som brzdil a točil pedálmi, ked som mal bicykel prevrátený ale to bohužial nepomohlo..
31.07.2016 - 21:00:16
00
to nemalo ani ako pomoct :) ak nemas skusenotsti tak to radsej odvez do servisu, alebo postuduj tu http://www.ivelo.cz/domaci-servis-kol/seerizeni-mechanickych-kotoucovych-brzd/ Ja uz ani nepamatam, ako som centroval mechanicke kotucovky :D
31.07.2016 - 21:03:21
01
vďaka, to dosť pomohlo a snaď aj pomože.. ano som amatér čo sa týka bicyklov.. :) do nedávna som mal bicykel ktorý kotučove brzdy ani nemal, ale zase drevený niesom, takže možno si na to trufnem aj sam.. dakujem za čas a námahu :)
31.07.2016 - 21:13:58
00
Ak drhne len na jednom mieste,zatlac jemne na kotuc opacnym smerom,ako sa dotyka platnicky.Uplne jednoduche,ale musis jemne postupne,aby si ho neprevalil do opacnej strany.Ak sa Ti to podari,tak ho zas prihni spät.
01.08.2016 - 06:41:30
00
keyboard_arrow_up