kiri No čo na to napísať...z pre mňa pochopiteľných a aj logických dôvodov . Nemám absolútne žiaden problém poradiť, pomôcť , dokonca aj vybaviť vyšetrenie a aj operáciu pre tých , čo za mnou prídu / ozvu sa SS/ a požiadajú ma o pomoc . Ťažko si niekedy viete predstaviť , čo to znamená " vybaviť " od A po Z jedného pacienta k jeho spokojnosti... Osobne sa musím angažovať , využiť svoje kontakty a ponúknuť samozrejme pre zainteresovaných reciprocitu...Nikdy som za tieto rady a pomoc nič nežiadal a ani nebudem...A tu sa dostávam k jadru veci . Ma zamrzí a musím povedať , že aj osobne sklame , ak sa nejakí " pacienti " začnú do mňa navážať, osobne útočiť a znevažovať lekársky stav a zdravotníctvo ako také. A najsmutnejšie je , že pri takých sporoch , ktoré sú verejné nikto zo zúčastnených nepovie " hej chlope , drž už pysky , ten človek pre mňa spravil to , alebo hento "...No a po poslednej skúsenosti kedy ma Canopus nazval " felčiarom " a chcel mi aj niečo cez internetovú obrazovku " povysvetlovať " som rezignoval a stratil akúkoľvek chuť niekomu z vás tu radiť , liečiť , pomáhať...Aké je pre mňa z toho všetkého rezumé? Budem odpovedať LEN na SS a ostatných komu poskytnem radu , ponúknem pomoc láskavo prosím , aby ste tieto informácie bez môjho vedomia na toto fórum ani web nevešali.

pekný večer všetkým
30.07.2016 - 22:22:15
019
Súkromná správa (SS/PM) sa nevolá pre nič za nič súkromná správa. Síce to nebolo myslené zle, ale je to tu v poslednej dobe akosi v kurze :( Ramon1 máš moje druhé páčitko.
30.07.2016 - 23:07:14
00
Ramon1 odo mňa máš páčika za to, že brániš lekársky stav a zdravotníctvo ako také. Určite je veľa vecí, ktoré by mohli byť lepšie. Ale mňa dali po úraze na bicykli do "pôvodného" stavu aj keď to vyzeralo, že rukou nebudem môcť dobre hýbať a dlho budem pajdať. Týmto ďakujem lekárom z TN nemocnice.
30.07.2016 - 23:36:21
00
nemozem nedat:

som na 4och ATBckach 1 rok a vstupil som od piatku do 2.stadia liecby
trenujem lepsie ako pred ATB s chorobou :o nevidim nijak,zeby mi tie ATb nejak zatazovali organizmus (az na uz mierne herxheimery,ak neberiem zaciatky po prvom pulze smer 3 mesiace PN,vydrzim hocico,ale prvy az 6ty pulz=bolo nieco neskutocne,taku bolest som nemal ani pri chripke): co je lepsie...mat zatazeny a lieceny organizmus ATB alebo zniceny organizmus neliecenymi infekcnymi intracelularnymi chorobami: mozete si vybrat ... nezamienat si chorobu, ked mate 38ky teploty a anginy... intracelularne choroby sa inak prejavuju a inak devastuju organizmus ako nejaky soplik apod ptakoviny: tieto choroby sa proste nevedia-nedaju vylezat a byt 10dni na ATB: dovod je jasny: prolongovany replikacny stav patogenu (na 2 rukach sa daju zratat tieto intracularne choroby: borela,chlamydia,bruceloza,TBC,mycoplazma,yersinia,campylobakter,shigella atd
01.08.2016 - 12:54:02
00
Vasa Magnificencia Canopus Maximus!

Z titulu, ktory mi po studiu a zvladnutych skuskach udelil stat, si dovlujem pripomienkovat toto vlakno. Nie som hodny oponovat Vam, preto sa tomuto vyrazu budem vyhybat...

Antibiotika delime na bakteriostaticke, ktore zastavuju rast bakterii a baktericidne, ktore ich znicia. Aby mohli ucinne fungovat, musi sa dosiahnut terapeuticka hladina. Niekedy rozdiel v ucinku urcuje prave koncentracia/hladina v krvi.
ATB sa niekde musia metabolizovat, co sa deje v peceni, niekam musia byt vylucovane, co sa deje oblickami. Ich chemicke vlastnosti nicia aj bakterialnu floru v crevach, kde sa tvoria medzi inymi aj imunoglobuliny.
Takze zatazuju organizmus minimalne v troch organoch...

Odpoved na povodnu otazku by som napisal nasledovne:
Po ATB terapii treba organizmus zatazovat postupne. Rozhodne nie na plne gule spat do normalu, ale ani nie inaktivne, pretoze pohyb pomaha organizmu v regeneracii...

Porucam sa.
04.08.2016 - 22:06:52
04
Ramon1, a práve TO MA SERE na našom zdravotníctve, že sa napr. aj ty musíš "prihovoriť" za toho ktorého pacienta. TO KDE SME? To znamená, že ak prídem do nemocnice bez "tlačenky", známosti, tak som menejcenný, neplnohodnotný, nehodný 100% starostlivosti? To sú tvoji kolegovia, či nadriadení /nemyslím konkrétne/ nejaký nadľudia, ktorí rozhodujú o živote pacienta ako o toreádorovi v aréne? Máš známosti tak palec hore, ak nie tak palec dole?

p.s.
Neber to osobne, nenavážam sa do teba, vážim si prácu lekárov, poznám pomery v zdravotníctve /moja manželka robila roky na operačkách, známa dodnes pracuje na onkológii/,
ale z tohto je mi na :puke: :puke: :puke:
05.08.2016 - 09:15:40
07
po chorobe opatrne. Po pre mna super zime 2014 kedy som jazdil aj okolo nuly, prišla zima 2015,kedy som v priebehu 4 mesiacov mal ATB 4x! Dôvod bol práve ten,že pár dní po vyliečení a dobratí ATB som zas a znova sadal na bajk a samozrejme hned sa vrátil západ hrdla,teploty,slabosť atd...

Pripisujem to mladíckej nerozvážnosti a dnes už viem,že po vybratí ATB treba postupovať pozvoľna a plnú záťaž dosiahnuť cca po dvoch týždnoch. /možno pri iných to neplatí,ja už ale nemienim riskovať podobné problémy/
05.08.2016 - 09:44:25
00
66peter Ty si východňar, u mňa budeš protežovaný stále...ale musíš už so mnou pojazdiť a ukázať mi niečo nové

Poslal som SS
05.08.2016 - 09:54:24
01
...niekde som počul , čítal , že nie je hanba trpieť na psychiatrickú diagnózu , ale ľudská hlúposť nad tým zatvárať oči a dožadovať sa liečby na niečo úplne iné...

Ako som písal vyššie , vďaka vašej ľahostajnosti vám snáď Od dnes " poradí " vo veciach zdravia niekto iný...ja to už však nebudem. Dôvodom je opakovaný osobný atak ako reakcia na príspevok " Dr.Housa " . Administrátori :cervo , mondzo a moderátori : Jezus, katko, slavo skutočne je vám jedno , že vám tu tento člen každého uráža a v konečnom dôsledku priamo aj nepriamo znižuje úroveň fóra ? Zatiaľ ste veeľmi benevolentní a osobne si myslím , že sloboda prejavu má tiež svoje hranice...

príspevok nahlásený...
05.08.2016 - 13:28:54
00
sorry, ale ja nečítam tieto témy...a ani nemám dôvod...
05.08.2016 - 13:30:43
00
...odpoveď hodná znižujúcej sa urovne tohto webu.
05.08.2016 - 13:35:56
01
pozri, ja to robím vo voľnom čase, nič z toho nemám, tak prečo by som mal čítať tému o antibiotikách....kedysi bolo moderátorov viac, postupne som tu ostal ja a Jezus...užívateľov pribúda a ja nerozhodujem o tom, kam sa fórum chce posúvať... :)
05.08.2016 - 13:56:31
00
To je už iná odpoved ... Ďakujem
05.08.2016 - 16:03:45
00
Ramon1 Forum ma momentalne 1 095 968 prispevkov a nie je mozne citat vsetky prispevky. Reagujeme prevazne na to, ak sa nieco stane, resp. dostaneme upozornenie. Uvedeny prispevok som vymazal a pozriem sa blizsie aj na dalsie prispevky od jeho autora. Radi veci riesime, ale nemozeme mat (zial) oci vsade, lebo sa venujeme dost aj rozvoju webu. Obcas niekto uleti, ale najlepsia obrana proti hejterom a dalsim je ich proste ignorovat. Tvoja pozornost ich len povzbudzuje k dalsej aktivite. Ak nebudu dostavat pozornost, casom ich to prestane bavit a najdu ine miesto, kde mozu na seba putat pozornost.
05.08.2016 - 21:01:24
05
Ďakujem pekne máš môj rešpekt .
05.08.2016 - 21:08:37
02
keyboard_arrow_up