preco niekto radi druhemu ked sam o tom nic nevie


Vďaka za upozornenie, akurát som sa ťa chcel spýtať presne na toto :)
Moja ďalšia otázka: koľko kaziet kupuješ ročne, keď ju meníš spolu s reťazou? :lol:
02.07.2015 - 20:38:44
01
retaz sa normalne meria posuvkou(ale kto chce meradlo za 5 eury, nech sa páči :D), nastavim 132 mm a vsuniem medzi clanky napnutej retaze. Nova retaz ma 132,2. Tuto jar som menil retaz ked mala cez 133 mm :D. Kazeta uplna zjazdena :D. Najazdil som na tom cez 7000 km. Vzdy menim retaz aj kazetku naraz, az ked zacne preskakovat. Prevodniky vymením keď budú mať 30 000km :D Cize ja neodporucam žiadne ***** ako točenie reťazí, alebo nebodaj výmenu reťaze po 100 km :D
02.07.2015 - 21:30:14
00
Retaz sa nemera posuvnym meradlom


Niesom kaper ale tie dristy co tu pisu sa nedaju citat,preco niekto radi druhemu ked sam o tom nic nevie.


:-)
02.07.2015 - 21:53:39
01
TakeUrPills myslim ze 24 rokov praxe v servise da niekomu opravnenie radit.Co sa tyka vymeny ak si kupis kazetu za 10-15 euro a retaz za 5 k tomu je lepsie to vymenit naraz je to low kvalita a ak investujes do kazety a retaze viac mozes menit len retaz ale musis si to sledovat.Ak na vytahanej retazi jazdis na dobrej kazete co sa asi s nou stane??Premeranie retaze v servise stoji 0Euro tak naco to merat posuvkou.
03.07.2015 - 17:28:52
00
Nerozumiem tejto debate.

Ja reťaz meriam priebežne, a nemyslím si, že robím zle.

Do servisu skoro nechodím. Ísť do servisu kvôli meraniu reťaze považujem za úplne pridrbané. Ale uznávam, že aj takí sú. Nie každý má talent úplne na všetko.
03.07.2015 - 17:41:37
00
myslim ze 24 rokov praxe v servise da niekomu opravnenie radit.


Nuž hovorí sa, že s vekom prichádza rozum, ale niekedy vek príde sám.
04.07.2015 - 05:41:44
02
Ja poznám aj vysokoškolákov, čo nevedia ani koleso z rámu vybrať. Výmená duše( o lepení sa ani nebavme) je už nadľudský výkon. Nejaký mestský človek, úradníček, obidve ruky ľavé aj kolesá do servisu chodí dofukovať :-)
04.07.2015 - 12:17:11
00
Pekný deň prajem potreboval by som poradiť s mojim problémom ktorý ma dosť štve, či skladal som si bike na GT ráme to je nepodstatné no problém je vtom že mi reťaz preskakuje na nejakých pastorkoch pri silnejšom zabratí do pedálov napríklad pri ceste dole z kopca to nespraví nikdy len pri silnejšom šliapnutí do kopca a niekedy len po rovine len čo sa chcem rozbehnúť. Mám nahodenú kazetu 9sp deore (kupoval som spolu s kolesami týpek vravel že je trocha jazdená ale minimum ako nová) reťaz mam ktomu taktiež deore 9sp prehadzovačku mám deore starší typ nové kladky a kluky starší typ deore LX prevodník som kním dostal vraj už ma niečo zasebou ale jazdím zatiaľ naňom ako jedno prevodník, radenie mám acera 9sp myslím že v retazi problém určite nebude kedže je nová odjazdené tak 15 km, kazeta to je otázne či sa dá predavajucemu veriť neviem zhodnotiť či je vyťahaná ale pri podrobnejšom pohlade nevyzerá vôbec opotrebovaná zuby vyzerajú poporiadku, skôr by som menil prevodník ale neviem či to pomôže. Na starých kľukách mi to zhadzovalo z vrchu a prehadzovačka mi to hned hádzala na správne miesto , teraz som si to tak zreteľne nevšimol ale je to strašný zvuk normálne sa bojím šľapnúť poriadne do pedál. Ak bude treba môžem podrobne pofotiť zuby na kazete / prevodníku
Ďakujem pekne
15.07.2015 - 14:38:12
00
pojazdi 50-100km a uvidis, ci sadne, alebo nie ...
pripadne ju mozes zmerat preventivne aj teraz pre istotu
15.07.2015 - 16:04:19
00
Ak nahodíš novú reťaz na staršiu kazetu, často to strieľa (preskakuje reťaz po zuboch kazety). Prejavuje sa to najmä pri silovom zábere. Pojazdi stovku km a reťaz si sadne (natiahne sa) a bude to už OK. Ak to však neprestane, spravidla to býva vyjazdenou kazetou. (vymeniť kazetu za novú - nie bazárovú)
15.07.2015 - 16:18:56
00
Vyuzijem temu na komplet novej sade pri silovom zabere a jazde zo sedla je pocut praskanie,cinkanie a to sa prenasa az do pedalu pri pomalom slapani to nepocut .Nejake napady co by to moholo byt?
18.07.2015 - 20:37:31
00
MNe po vymene retaze preskakuje na najmesich dvoch pastorkoch a zaradenom najvacsom prevodniku.Tie dva najmensie pastorky som v minulosti pouzival velmi malo.Preskakuje zhruba kazde 4 otocenie kľukami pri zabere,ale aj jemne poskoci aj pri volnom otacani.Kazeta je v dobrom stave.
07.08.2016 - 11:34:27
00
Ak poskočí pri každom štvrtom otočení, mohol by to robiť nepohyblivý článok reťaze.
07.08.2016 - 21:53:28
02
aJoN napísal:
Ak poskočí pri každom štvrtom otočení, mohol by to robiť nepohyblivý článok reťaze.

vdaka,skusim ju pozriet detailne
07.08.2016 - 23:04:52
00
keyboard_arrow_up