Urcite bude mat uplne rovnaku rychlost ked sa oprie do toho stromu po tom ako sa najskor vyvala v zabrane.
08.08.2016 - 11:51:22
00
prečo by sa vyválal v zabrane? proste nedobrzdí, vykopne ho obrubník a drbne do stromu.. či existuje len jeden pád a to že ešte na ceste ťa šmykne a šuchneš sa do obrubníka?
veď vlani či predvlani sa na TDF niekto bozkával so stromom, ale len tak jemne..
proste je to cyklistika, vždy sa dá drbnúť tak že ti namontovaná ochrana nepomôže.. na ktorom inom preteku obalujú obrubníky alebo podobne???
08.08.2016 - 11:55:50
00
kimlo, vyzera to tak, ze ty si este v zavodnom tempe v ziadnom sporte (a profesionalnom vobec) nikdy poriadne (ale naozaj poriadne) nej.bol. Inak by si pisal.
08.08.2016 - 11:58:53
00
CraObs napísal:
prečo by sa vyválal v zabrane? proste nedobrzdí, vykopne ho obrubník a drbne do stromu.. či existuje len jeden pád a to že ešte na ceste ťa šmykne a šuchneš sa do obrubníka?
veď vlani či predvlani sa na TDF niekto bozkával so stromom, ale len tak jemne..
proste je to cyklistika, vždy sa dá drbnúť tak že ti namontovaná ochrana nepomôže.. na ktorom inom preteku obalujú obrubníky alebo podobne???

Nerozumieme sa v jednej veci. Ja nehovorim, ze organizator ma zabezpecit kazdu *****, aby sa nikomu nic nestalo. To je nemozne. Ja hovorim, ze toto bolo aspon pre mna take ocividne, ze mi oci skoro vypadli, ked som ten zjazd prvykrat sledoval a to v tom momente este ani nikto nespadol. Potvrdenim toho, ze toto z kategorie nedokazeme poriesit vseko urcite nie je, je mnozstvo zrazneni ktore to sposobilo.
08.08.2016 - 12:26:54
00
canopus napísal:
on je traumatolog? :O


... Nie , ja som v posádke RLP urgentný lekár , lekár prvého kontaktu... Stabilizujem človeka , prevádzam imobilizacne techniky , srabilizujem vitálne funkcie , zabezpečujem dýchacie cesty pred aspiraciou , uvádzam v prípade ťažkých poranení pacienta do anestézie - riadene bezvedomia , obsluhujem defibrilator a dýchací prístroj aj lineárne injektomaty... Som vedúci zásahu v podmienkach prednemocničnej starostlivosti ... Traumatolog ma uplatnenie len a len v podmienkach ústavnej starostlivosti. Nie je školený , nema špecializovanú skúšku / euro atest - druhu atestáciu v odbore/ ani nema prax v poskytovaní komplexných prednemocničnych " služieb" v oblasti urgentnej medicíny ... On len operuje , zbytok je náplňou odboru anestéziológia - intenzívna medicína a urgentná medicína / toho času na SK bez akreditácie :facepalm: / ...ako som tu už canopus hovoril , vyjadruj sa k veciam ktorým rozumieš , nie koho
náplňou prace je čo.
Pali65 pravda co píšeš , každý si musí do príchodu Rlp-Rzp pomôct sám , alebo je odkázaný na pomoc iných a zavisli od ich schopnosti podať prvú predlekárskej pomoc. Učte sa to , možte zachrániť život a buďte na to pripraveni...
08.08.2016 - 12:33:21
017
strasidelny pad... ale najazd do tej zakruty mala fakt zly - najma ak to v ten den uz sli predsa nemoze vojst do zakruty ktora je tak utiahnuta z pravej strany cesty...
08.08.2016 - 12:45:02
03
mitocross napísal:
kimlo, vyzera to tak, ze ty si este v zavodnom tempe v ziadnom sporte (a profesionalnom vobec) nikdy poriadne (ale naozaj poriadne) nej.bol. Inak by si pisal.


dolamany uz som bol.. aj na lyziach, aj na biku.. ale o tom sa tu isto bavit nechceme.
aj tebe pekny den.
flame mode off.
08.08.2016 - 12:54:50
00
K tým stromom - ak ste na náhodou pozerali na TV, tak ste mohli vidieť, že všetky stromy vo výjazdoch zo zákrut z vonkajšej strany zákruty boli obalené niečím snáď do výšky 2 m.


Naposledy upravil JoKo dňa 08.08.2016 - 12:55:54, celkovo upravené 1 krát.

08.08.2016 - 12:55:29
00
Michal Fraňo, tréner Patrika Tybora, povedal pred pretekmi:
„Neuveriteľne strmý, úzky a šmykľavý, teda nebezpečný zjazd, ktorý sa čudujem, že vôbec prešiel kompetentnými. Je to v takej džungli, všade vlhko, veď je to národný park. Strmé zákruty, šmýka sa, všade betónové obrubníky, dokonca kamene a železné zábradlie. Tam ak sa niekto vážne nezraní, bude to veľký úspech pretekov. V tom zjazde sa dajú prehrať preteky.“
08.08.2016 - 12:55:51
02
Hosť napísal:
strasidelny pad... ale najazd do tej zakruty mala fakt zly - najma ak to v ten den uz sli predsa nemoze vojst do zakruty ktora je tak utiahnuta z pravej strany cesty...


môže, lebo človek nie je stroj a čím dlhšie sa krvíš na bicykli, tým menej rozmýšľaš....
08.08.2016 - 12:59:55
04
https://www.youtube.com/watch?v=zoKSJpy3yNw tu je to celkom dobre vidieť
08.08.2016 - 13:05:47
00
Ramon1 lebo ja viem nieco ine,co robi traumatolog pocas havarie:znamy je-exprimárom traumatologie...takze z casti viem co robil: ty mas potom kolko tych atestacii?
a nechapem co flamujes:vsak napis,co by si ty s nou robil,nech vieme co robit aku tu pisali ostatni,ze s nou nikto nic nerobil:ty s tvojou atestáciou viete fixovat takýchto zranených s chrbitcou apod?
08.08.2016 - 13:12:01
00
kaslite uz na to... ziaden pad sa tu este nerozoberal tak dlho ako toto... a to sme pocas tejto alebo tej predoslej boli svedkami vaznejsich padov..
08.08.2016 - 13:17:38
00
Ešte jedna vec, ty čo písali že ten asfalt nie je OK, tak súhlasim s nimi. Pozri te si tieto snímky a pozrite si toto videjko ako padla. To hovorí za všetko. Možno že až take následky by neboli.
od 1.38
https://www.youtube.com/watch?v=eyxgToqzKR0

Prílohy:

Snímka 2 .JPG
Snímka 2 .JPG 11.29 KiB thumb_up0thumb_down

Snímka.JPG
Snímka.JPG 8.24 KiB thumb_up0thumb_down

08.08.2016 - 13:31:03
00
podla niekolkych denikov ma 3 nasobnu zlomeninu chrbtice....
08.08.2016 - 13:48:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up