Ahojte.

Pred časom som kúpil Specialized P.2 a nakoľko momentálne nejazdím pre operáciu kolena, chcem bike trošku vylepšiť najmä z hľadiska hmotnosti a rád by som vylepšil brzdy, lebo orig. HAYES SOLE za veľa nestoja...Kúpil som kotúče Aligator 180/180, ale aj tak to nie je ono. Premýšľam nad Magura Julie, teraz v ponuke za 2.700Sk/ks. Čo sa týka hmotnosti, teraz som ho vážil a váha ukázala rovných 15.00 kg a to je podľa mňa dosť. Jazdím väčšinou street. Poraďte prosím, kde začať ? ? ?
05.01.2008 - 15:55:00
00
no 15kg nie až tak vela,myslim si že maš hlinikovu p2 lebo crmo verzia je ešte o to kilo tažšie...na street vpoho by stačili aj mechaniky avidy bb7 ale tie magury tiež nebude zla volba..pri hmotnosti hraju velku rolu ešte kolesa,vidla a vraj aj kluky,podla mna su tie original specialized kolesa super čiže by som max. ešte vidlu vymenil ale ani to nie je nutne :P
05.01.2008 - 21:18:44
00
Hmm, takze Brano a P.2... Svet je fakt maly, netusil som ze tu narazim na kolegu :shock: Brano, vitaj medzi nami!

Julie by mala byt OK, nejake recenzie brzd si mozes pozriet aj na http://www.mtbr.com/reviews/disc_brake_system/

Inak ten bike mas fajn, kazda snaha o znizenie hmotnosti bude spojena s dost velkymi vydavkami a cena asi presiahne uzitok. Ked nieco dosluzi, alebo vyslovene nesedi, vymen za lahsie a lepsie.

A za usetrene peniaze kup radsej toho fulla :D
05.01.2008 - 23:07:54
00
Ahoj Dutchman.

O tom tvojom novom biku sa mi už aj snívalo.....

Tú P.2 mám fakt rád a tak som chcel do nej trošku zainvestovať, aj keď tu veci odchádzajú naozaj dosť rýchlo. Tie brzdy sú však nutnosť. Nastavujem,odmasťujem, čistím, špekulujem a ono to nebrzdí a nebrzdí. S bicyklami nemám zatiaľ veľa skúseností a z motoriek a hlavne z poslednej Yamahy R6 som bol zvyknutý na trošku iné "brzdy". Hlavne cit, dávkovateľnosť a účinok. Nechcem to porovnávať, ale aj bicykel môže mať "dobré" brzdy. Alebo nie ? Preto tam chcem mať aspoň nejaké slušnejšie dvojpiesty s kotúčmi 180/180 a to by mohlo stačiť. Tie Julie sú teraz v akcii. Za tú cenu sú aj Juicy 3 alebo Shimano Deore. Chcem dať za ne tak 5-6 tis.Sk.

Na tom fulle pracujem. Keby ma pre Vianocami jeden "známy" nespravil o celkom slušné peniaze, bolo by to teraz aktuálne. Nevadí, ak sami podarí predať tohoto môjho miláčika, zostane niečo aj na ten full....

http://www.autovia.sk/images/caroffers/ ... 92_1_x.jpg

Už sa na to teším...
06.01.2008 - 12:06:48
00
Mal by som ešte jednu otázku.

P.2 má od výroby dosť škaredo uchytené kolesá matkami, ktoré začínajú korodovať aj keď bike videl vodu asi len raz. Je možné vymeniť stredové osky za rýchloupináky bez výmeny celého náboja ? ? ?
06.01.2008 - 12:49:29
00
keyboard_arrow_up