A poznas 100% historiu toho bicykla/kolesa a vies ze na nom nikdy nebola jazdena ina ako SRAM kazeta ? Zhoda kazetu, odfot orech a daj to sem :)
26.08.2016 - 15:21:15
00
jj, ten naboj poznam lebo som tie kola kupoval nove zaciatkom tohto roka a jazdil / servisoval som si ich sam ;] bike je starsi z testovacky ale uz asi 4 roky ho jazdim takze tiez viem historiu. ale hej, spravim foto a mozno sa ukaze, ze ten orech je ozaj v tahu.
dikes
26.08.2016 - 15:26:57
00
pridavam foto orechu:

Prílohy:

IMG_2555.JPG
IMG_2555.JPG 47.92 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_2570.JPG
IMG_2570.JPG 51.82 KiB thumb_up0thumb_down

28.08.2016 - 11:55:42
00
Tak myslim si, ze pricina je jasna, nakusany orech a jednotlive pastorky nie su uchytene uplne pevne, voci orechu sa mozu nepatrnne hybat, co staci na to aby radenie nebolo dokonale + nezelana zvukova kulisa. Riesenie bude asi len novy orech (najlepsie ocelovy/titaniovy aby sa to nestalo znovu, pri SH/SRAM orechoch je bohuzial hlinik problem, zlate Campagnolo), alebo prejist na kazetu, ktora nema samostatne oddelene pastorky.
28.08.2016 - 23:40:32
00
Jo, skoda ho. Ale docela ma to stve lebo je to novy naboj kupovany zaciatkom roka. Jazdil som ho so SRAM kazetou kde je pospajanych viac pastorkov v porovnani so Shimano a vsetko OK. Po nahodeni Shimano kazety problemy a to bol spravne namontovany, servis pravidelny a nie extra jazdeny lebo som bol skor na cestaku ako na tomto MTB. Co som tam mal original kola tak tam bol tiez DT Swiss naboj ale nie ako tento 350 ale 240. Vykusany je este viac ale to pukanie som pri nom nezaregistroval.
Takze idem patrat ci je aj nejaka alternativa na tento DT Swiss 350 z ineho materialu - ako pises - titan ci ocel.
30.08.2016 - 07:07:01
00
Som sa zabudol ozvat - problem som (aspon zatial) odstranil klasickym osmirglovanim / zbrusenim ostrin, ktore vznikli na hranach. Pukanie ustalo. Jasne, ze takto klesne zivotnost orecha ale inak by bol na vyhadzov okamzite. Mam doma par detailnejsich foto pred a po tak ak nezabudnem vecer nahodim.
13.09.2016 - 07:56:26
00
orvaq napísal:
Jo, skoda ho. Ale docela ma to stve lebo je to novy naboj kupovany zaciatkom roka. Jazdil som ho so SRAM kazetou kde je pospajanych viac pastorkov v porovnani so Shimano a vsetko OK. Po nahodeni Shimano kazety problemy a to bol spravne namontovany, servis pravidelny a nie extra jazdeny lebo som bol skor na cestaku ako na tomto MTB. Co som tam mal original kola tak tam bol tiez DT Swiss naboj ale nie ako tento 350 ale 240. Vykusany je este viac ale to pukanie som pri nom nezaregistroval.
Takze idem patrat ci je aj nejaka alternativa na tento DT Swiss 350 z ineho materialu - ako pises - titan ci ocel.


prepokladam, ze sa ti to deje na tych tufach ze?
Ja som naposled musel troska klepnut po kazete. Tiez sa troska zakusla, ale ziadne take zvuky ako pises som nepocitoval. Mal si dostatocne dotiahnutu kazetu?

Inac nemate pocit, ze tie nove 11sp systemy su akesi hlucnejsie? Na cestaku mam ultegru 6800 komplet /sada, kazeta, retaz/ a mam pocit, ze je to stale nejake hlucne. Radi to pekne, hore, dolu... no aj tak tu retaz pocujem. Pri 10sp systemoch som tieto zvuky neregistroval...
19.09.2016 - 11:18:22
00
Janiiik Ano ano, na Tufo s DT350 mam ten problem. Kazetu som mal raz povolenu a vsimol som si to asi az na 2 vyjazd, ze vlastne kazeta z nejakeho dovodu povolila (povodne som ju dotiahol dostatocne, to som si viacmenej isty). Odvtedy vsak uz nepovolila (nastastie).
19.09.2016 - 12:15:58
00
keyboard_arrow_up