Donovalský Drapák

06.08.2016
MTB maratón
Donovaly (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
bude aj tento rok?
15.06.2016 - 09:53:12
00
http://www.donovalskydrapak.sk/
15.06.2016 - 09:56:56
02
Vidim, ze maju zalubu v meneni tras :) mam taky pocit, ze pre rocnik 2016 pouzili trasu z 2014
15.06.2016 - 11:01:58
00
Na dlhej určite nie, prvý ročník bola dlhá 2x jeden okruh, ktorý mal okolo 20km. Ale vyzerá to skrátené, minulý rok mala dlhá 60km a vcelku dala zabrať, hlavne keď na dôležitej občerstvovačke pred najdlhším stúpaním dostal každý len pohár vody a v ten deň bolo pekne cez 30. Zachránili nás českí turisti :)
15.06.2016 - 11:07:48
00
50 mi pripadá presne to isté ako min rok, aku ma zaujalo, že v texte spomínajú 60 :D
15.06.2016 - 11:17:56
00
25 je iná trasa ako vlani. (podľa GPX na ich stránke) 50 je skrátená o časť okolo Habokukov + XC trasa. (túto časť išla aj bývalá 28)
15.06.2016 - 11:28:16
00
mensi report

Noc predtym prsalo takze bolo iste ze prasit sa nebude, teplota 15C +silny vietor.
Start nezacal velmi dobre 3 slucky okolo hotelov po hrbolatej luke.Zmysel toho useku som vobec nepocopil. Ale aspon sa nikto nikam neponahlal. Vchadzam na luku, kde uz sa tempo trosku zvysilo, hned stojka 17% . Vychadzame na vrch -ovce beeekaju a mlada Polka zacala beeekat tiez , tak sme sa zasmiali :D Ja som ledva fucal a ona ma cas na srandicky. Kratky zjazd a zase stojka, ja zosadam a Polka sa v sedle straca. Vela usekov kde chlapi tlacia a ona si to ide v sedle.
Potom sa to trochu unormali az prichadza 10km 0,5km riadny kamenisty stupak kde sa da len tlacit/liezt. Takze nasraty sa stveram niekolko minut a nechapem co toto robi na cyklo maratone. Konecne hore, lenze neskutocna zima vietor ,ide sa po hrebeni ale viditelnost je tak na 10metrov. Vchadzame do nejakej hustiny, kde ma dobre vysibali ihlicnany,ledva sa tade spracem ale ono je to ozaj znacene ako C. Konecne vchadzame do lesa mierna klesanie zvaznicou, kde si myslim ze si oddychnem.
Lenze vsade mokre ostre skaly ,nenormalne to smykalo skoro nonstop jedna noha vypnuta. To uz som bol riadne nasraty ze organizatori asi nemysleli,ze ta trat sa pojde aj za mokra.
Nasleduje konecne zjazd ale ziadna bratislavska 4prudovka, ale koryto s velkymi sutrami. Clovek kluckuje a brzdy idu nonstop.(priemerka tak 15km/h) Uz som musel zastat a uvolnit ruky. Tieto km ma stali niekolko minut, domaci tu tu mali obrovsku vyhodu.
Konecnee asfalt.. kratky zjazd ,kratky kopec po rozbitej asflatke ,obcerstvovacka a stupanie po zvaznici. Konecne sa clovek dostava do tempa a pomaly sa vraciam na poziciu. Zase zjazd po zvaznici kde uz vidim aj mladu Polku :) Ale nejdem to pushovat a necham ju zjazdovat ako prvu lebo viem ze nasleduje 6km stupanie, na zaciatku ktoreho ju hned obieham. Prvych 4,5km sa ide po asfalte takze zamykam vidlu a ladim tep 165bmp aby to vyslo az navrchol.
Hned na prvom km zacne neskutocny lejak, zachvilu som total premoceny voda cliape v tretrach. No nic sa neda robit hlava dole drzim tempo a pomaly minam dalsich superov. Asfaltka konci zacina les, kde sa voda vali potokom.
Zjazdy kasa, blato , sa klzem ako v zime na saniach. Trosku lepsie na lukach,ale voda tak cliape do oci ze zmurim ako Bud Spencer a snazim sa drzat stopu.
Prichadza 40km a prvy naznak krcu.. a bum aj som ho dostal lave stehno ako vzdy, zosadam rychla chodza do kopca nasadam pokracujem. Takto sa to opakuje niekolko krat, uz aj prave stehno. Nastastie stracam len jedno miesto. Predposledny km a zrazu brod ,voda snad po kolena velke kamene ktore z dialky nie je vidno. Vidim ako tade prechadza holka z kratkej, straca balanc a clup cela do vody.
Super bolo ze to zobrala sportovo a riadne sa z toho smiala aj ked lezal pokrk vo vode :D Myslim ze aj tak mokrejsia uz nemohla byt. Prichadza posledny kopec zase zosadam kvoli krcu , vidim ze sa priblizuju aj ostatni superi z dlhej spolu S polkou nacele :)(1. zeny). rychlo beh do kopca, nasadam a sup do ciela.
Hned mierim k hadici s vodou kde panuje dobra nalada. Kedze niesu sprchy tak kazdy umyva bike a potom seba, vtipkujeme aby sa neminula tepla voda :D vonku stale tak 15C silny studeny vietor.
Idem ku autu ,samozrejme ze som zabudol uterak.. takze sa utieram co pride pod ruku(zvlhcene utierky na palubovku). Cely uzimeny mierim do restiky co je aj zakladna preteku, trasie ma tam snad este hodinu. Cakam na vysledky, teda hlavne na tombolu :) Dnes citim ze si zoberiem znova bike domov, bohuzial som vyhral 2.cenu :)(windstoper bundu).
Musim povedat ze hoci som na zaciaktu nemal dobru naladu kvoli trati do 20km, potom som si to zacal ozaj uzivat: dazd, blatove a technicke zjazdy, krce, kupajuce baby :)

Prílohy:

WP_20160806_08_43_41_Pro.jpg
WP_20160806_08_43_41_Pro.jpg 283.25 KiB thumb_up1thumb_down

06.08.2016 - 22:04:37
07
Pretek sme si uzili aj napriek nepriaznivemu pocasiu. Krupy na bicykli boli zazitok;) na trati som videla aj fotografov. Budu niekde zverejnene fotky?
07.08.2016 - 09:26:02
00
AK si ešte nenašla fotky,posielam link http://www.donovalskydrapak.sk/galeria.php
30.08.2016 - 21:55:32
00
Skoda toho useku co obchadza Kozi chrbat. Nie je tak dlhy aby sa nedal raz zacas precistit aspon na sirku riaditok. Pomohlo by to aj cykloturistom.
31.08.2016 - 07:27:40
00
keyboard_arrow_up