Vyzerá to na nejakú konštrukčnú chybu u shimana u týchto modelov,nechápem prečo to nestiahnu keď tam majú evidentný problém.Inak zaujímavé že starší model ktorý je v podstate konštrukčne rovnaký brm 785 tento problém nemá.
23.07.2016 - 00:30:49
00
Praveze konstrukcne rovnaky nieje, paka a hlavny piest v nej by mal byt cely redizajnovany a moja teoria je ze to pumpovanie je sposobene tym ze sa nestihaju vracat piesty a pri opatovnom rychlom stlaceni sa dostane do okruhu viac oleja cim sa samozrejeme potom skrati krok. Mam doma bajk s m8000 aj s 785 a ked vyhodim koleso a platnicky je to aj krasne vidiet na piestoch . Ked na oboch stlacim paku zadnej brzdy na doraz a rychlo ju pustim tak na 785 sa piesty vtiahnu okamzite a velmi rychlo, na m8000 je to uplne jasne videt ze piest sa vracia pomalsie, povedal by som az velmi pomaly, a ak sa paka opatovne stlaci pred tym nez sa uplne vrati problem je na svete. Co sposobuje ich neschopnost zrovnat chod paky pri opotrebenych platnickach si vysvetlit neviem.

A tiez som sa zamyslal nad otazkou preco shimano neprizna problem a neriesi ho. Vseobecna odpoved na ktorej sa ludia zhodli je asi: "Mate niekto snad pocit ze shimano nieco niekedy priznalo aj ked bol problem zjavny?"
23.07.2016 - 00:59:50
00
je to divné.že je to hlavne zadná brzda.Staré xt 04 mali problém s tuhnutím páky v zime,ale realita nebola taká.Budem mať možnosť si tento model pojazdiť sám som zvedavý.
23.07.2016 - 01:16:46
00
Asi pred mesiacom som kupil tieto brzdy, všetky tieto priznaky čo sa tu popisali, do detailu sa deju aj umňa najviac ma serie to že počas jazdy menia tuhosť raz idu o 1cm bližšie k riaditkam a o chvilu su zas tuhe. Skušal som už kade čo najviac mi pomohlo doliať olej aź po vrch.
23.07.2016 - 06:45:38
00
Deje sa to iste aj na zenonom biku s brzdami SLX670, tiez na mojom s M8000. Ako napisal Ghost5900 pomohlo doliate oleja. Teraz je to uz ok.
04.09.2016 - 18:06:51
00
keyboard_arrow_up