ono celkom zaujimava trasa by bola ta ktoru poriada zilinsky cyklisticky spolok, mam na mysli cyklomaraton okolo martinskych holi skrateny variant A, alebo variant B...

skrateny variant A: visnove, polom, strane, predvricko, vricke sedlo, rajecka lesna, ZA

varians B: visnove, polom, strane, okolo sedla marikova(nie cez sedlo) az do kuneradu, Za...
09.01.2008 - 21:03:32
00
Posledná májová sobota, hmmm... náš tradičný výstup na Hornú Lúku obetujem ;)


tak sa na starte asi na 75% stretneme kiri, ved je to za kopcom :lol: ...
09.01.2008 - 21:58:58
00
Ono na hole by sa dalo, ale co potom... z toho visnoveho, alebo napriklad zo strecna cez polom na martinky, to by sa dalo, ale trasa by musela viest bud po asfaltke na hole a potom po starej dole alebo naopak, lebo si neviem predstavit, aby si isiel hore a potom aj dole po tej istej trase...

Všetko sa da len bohužial dostat oficialne povolenie na to aby si sa dostal na hreben tak na to môžme zabudnuť. Je to dosť komplikovane urobiť maraton oficialne.
10.01.2008 - 08:03:49
00
2charlie:

jj, vypadá to sľubne, ale ja pôjdem na 90% iba mediano :oops:
p.s. máš pravdu, domov môžem ísť cez hornú lúku, doraziť sa :lol:
10.01.2008 - 08:31:42
00
2charlie:

jj, vypadá to sľubne, ale ja pôjdem na 90% iba mediano

ja na 100% tiez iba mediano, kedze to bude moj prvy pretek v zivote :shock: ...
10.01.2008 - 14:12:47
00
2charlie:

jj, vypadá to sľubne, ale ja pôjdem na 90% iba mediano

ja na 100% tiez iba mediano, kedze to bude moj prvy pretek v zivote :shock: ...

Charlie tešíme sa na každeho kto príde!!! V živote je vždy každa vec prvý krát.. Takže potrenuj a v máji hurá do Stráňav.
10.01.2008 - 14:24:18
00
2charlie:

jj, vypadá to sľubne, ale ja pôjdem na 90% iba mediano

ja na 100% tiez iba mediano, kedze to bude moj prvy pretek v zivote :shock: ...

Charlie tešíme sa na každeho kto príde!!! V živote je vždy každa vec prvý krát.. Takže potrenuj a v máji hurá do Stráňav.

Uz sa tesim :wink:
10.01.2008 - 18:24:22
00
Keď sa pozerám na trať 30km a 56 km Fatranského maratónu, tak mám z ich výberu radosť. 30km napriek kratšej dĺžke má zaujímavé úseky a profil. Začína ľahkým zohriatím k Višňovému, sympatické bude kolečko Višňovská dolina, pomedzi vleky s parádnym stupákom a po modrej späť k Višňovému. Nasleduje časť známa z preteku Šprint Polom-od horárne s delom asi 5km s prevýšením asi 400m do sedla Javorina. Nádherný stupák a po ňom rýchly dlhý zjazd do Strečna. Do cieľa je to už pohodička. U trate 56 km sa teším navyše na úseky na vrútocko-martinskej strane. Zo sedla Javorina sa ide po známej cyklotrase a pred Malou kopou sa ide zvážnicami cik-cak po Kamennej doline a po vrútockej občerstvovačke východnými svahmi Martinských holí. Myslím si, že martinčania túto časť poznajú lepšie...
10.01.2008 - 18:38:34
00
Terry, pri pohľade na mapu som si všimol, že vo Višňovom pri vlekoch ide trať hore zjazdovkou. Nebolo by lepšie tento úsek vynechať a viesť trať pekným singletrackom, ktorý začína v pravej dolnej časti zjazdovky a napája sa na modrú značku? Podľa mňa je to najlepšia pasáž na bike v celej Višňovskej doline. Je tam len jedna väčšia skala, ktorá sa dá hravo obísť peši. Čo ty na to? Jedná sa o červenou vybodkovanú trasu na obrázku.

Prílohy:

višňové vleky.jpg
višňové vleky.jpg 104.87 KiB thumb_up0thumb_down

11.01.2008 - 09:29:59
00
Terry, pri pohľade na mapu som si všimol, že vo Višňovom pri vlekoch ide trať hore zjazdovkou. Nebolo by lepšie tento úsek vynechať a viesť trať pekným singletrackom, ktorý začína v pravej dolnej časti zjazdovky a napája sa na modrú značku? Podľa mňa je to najlepšia pasáž na bike v celej Višňovskej doline. Je tam len jedna väčšia skala, ktorá sa dá hravo obísť peši. Čo ty na to? Jedná sa o červenou vybodkovanú trasu na obrázku.


Ako je znaceny ten "singletrack"? To je nejaky turisticky chodnik? Ide nam o to aby si nas tam nepodal nejaky lesak alebo iny uniformovany panacik....
11.01.2008 - 11:59:45
00
je to normálny turistický chodník označený dokonca modrým C

Prílohy:

višňové vleky 1.jpg
višňové vleky 1.jpg 147.55 KiB thumb_up0thumb_down

11.01.2008 - 12:01:55
00
je to normálny turistický chodník označený dokonca modrým C


Neviem ci sa tu terry ukaze, ale ak nie informujem ho o tvojom napade. Ja som na tejto trati este ani nebol takze ti neviem povedat preco zvolili alternativu po zjazdovke, mozno kvoli obtiaznosti... V kazdom pripade diky za radu a pozrieme na to.
11.01.2008 - 12:11:34
00
[quote=""]je to normálny turistický chodník označený dokonca modrým C[/quote
Myslim Katko že je to schodné riešenie lebo v oboch prípadoch ideme po chodníku. Určite dakujem za pripomienku a budeme je riešiť. Je to male zjednodušenie. Super kukneme na to.
11.01.2008 - 12:12:39
00
je to normálny turistický chodník označený dokonca modrým C


Neviem ci sa tu terry ukaze, ale ak nie informujem ho o tvojom napade. Ja som na tejto trati este ani nebol takze ti neviem povedat preco zvolili alternativu po zjazdovke, mozno kvoli obtiaznosti... V kazdom pripade diky za radu a pozrieme na to.


Ja to tu sledujem Yombay nemusíš mať boja. Inak dáme hlavy dohromady a poradime sa so SKYCOOLOM a Duškom.
11.01.2008 - 12:15:46
00
Keď sa pozerám na trať 30km a 56 km Fatranského maratónu, tak mám z ich výberu radosť. 30km napriek kratšej dĺžke má zaujímavé úseky a profil. Začína ľahkým zohriatím k Višňovému, sympatické bude kolečko Višňovská dolina, pomedzi vleky s parádnym stupákom a po modrej späť k Višňovému. Nasleduje časť známa z preteku Šprint Polom-od horárne s delom asi 5km s prevýšením asi 400m do sedla Javorina. Nádherný stupák a po ňom rýchly dlhý zjazd do Strečna. Do cieľa je to už pohodička. U trate 56 km sa teším navyše na úseky na vrútocko-martinskej strane. Zo sedla Javorina sa ide po známej cyklotrase a pred Malou kopou sa ide zvážnicami cik-cak po Kamennej doline a po vrútockej občerstvovačke východnými svahmi Martinských holí. Myslím si, že martinčania túto časť poznajú lepšie...


No zo Strečna to až taka pohodička nebude pretože v Strečne je 150 metrová strecha a tu si bude musieť každy siahnuť na dno síl a okrem toho bike budeš musieť vyniesť. Ale vyhli sme sa tak komplikaciam v Strečne. :shock:
11.01.2008 - 12:18:37
00
keyboard_arrow_up