moment, odbehnem si po chipsy!
18.09.2016 - 21:14:28
03
chipsy ? toto je na kaleráb...

...A aby som nebol " mimo"...Pokiaľ žena , priateľka , manželka nemá nejakú telesnú vadu alebo nie je " dysmorfný ufón " vybral by som jej dámsky bike s dámskou geometriou s adekvátnou výbavou. osobne môžem doporučiť chlapcov / cestou SS / , kt. vedia odborne poradiť , usmerniť a vybrať dámsky bike . XS pánske modely sú lepšie ako s drôtikom do oka , ale k takej voľbe by som sa uchýlil až vtedy , keď by som vyčerpal všetky možnosti kúpi dámskeho modelu...Zvlášť ak sa jedná o začiatočníčku na ceste , bez vyhranených preferencií . Každá lepšia firma má v ponuke aj dámske modely / Canyon , Cannondale, Fuji, Specialized /. Ja som mal napríklad vyhliadnutý Cannondale , ale kedže dostupnosť bola až o tri mesiace , bral som karbon Fuji. Toľko odo mňa, ak budeš mať dotaz , tak len cestou SS...


Naposledy upravil Ramon1 dňa 18.09.2016 - 22:22:19, celkovo upravené 1 krát.

18.09.2016 - 21:57:06
00
lakko Rozumies tomu co znamena stack/reach bicykloveho ramu ? Zenske ramy sa vyrabaju preto, lebo je to pre vyrobcov moznost ako diverzifikovat portfolio a ponuknut spolu s mierne pozmenenou geometriu (relativne kratsi reach k stack-u oproti ekvivalentnemu muzskemu modelu, vid specialized amira vs tarmac) hlavne ine farebne schemy ladene na zensku populaciu + posunutu skalu velkosti smerom dole. Samozrejme potom je v ponuke od toho isteho vyrobcu napriklad endurance model (roubaix v pripade specialized) ktory ma zhodou okolkosti v najmensej velkosti presne rovnaky stack/reach + seat-tube angle (cize rovnako dlhy posed) ako amira v strednej velkosti - podla tvojej logiky na nom asi mozu jazdit jedine zeny.
Mozno potrebuje zensky model (ak je napriklad velmi mala a aj najmensi pansky model by bol moc velky), mozno vobec nie (cim sa samozrejme velmi rozsiruje vyber modelov, moznost zohnat nieco z bazaru za vyrazne nizsie cenu, atd.). Chytractvo je akurat tak tvoje jednoznacne odporucanie zenskeho ramu, bez toho aby si vobec tusil ako je vysoka, aku ma dlzku noh, trupu a ruk. Moja priatelka napriklad jazdi bezny cestny ram (v najmensej velkosti) s 9cm predstavcom a riaditkami s malym dropom a kratkym dosahom, jazdi sa jej na tom pohodlne, nemala nikdy problem ani pri 120km vyjazdoch.
18.09.2016 - 22:00:21
07
Moja má MTB Trek mužský 17 ´´. Sedí jej perfektne. Dal som tam iba iné sedlo a krátky predstavec
19.09.2016 - 08:31:48
00
janherich napísal:
lakko Rozumies tomu co znamena stack/reach bicykloveho ramu ? Zenske ramy sa vyrabaju preto, lebo je to pre vyrobcov moznost ako diverzifikovat portfolio a ponuknut spolu s mierne pozmenenou geometriu (relativne kratsi reach k stack-u oproti ekvivalentnemu muzskemu modelu, vid specialized amira vs tarmac) hlavne ine farebne schemy ladene na zensku populaciu + posunutu skalu velkosti smerom dole. Samozrejme potom je v ponuke od toho isteho vyrobcu napriklad endurance model (roubaix v pripade specialized) ktory ma zhodou okolkosti v najmensej velkosti presne rovnaky stack/reach + seat-tube angle (cize rovnako dlhy posed) ako amira v strednej velkosti - podla tvojej logiky na nom asi mozu jazdit jedine zeny.
Mozno potrebuje zensky model (ak je napriklad velmi mala a aj najmensi pansky model by bol moc velky), mozno vobec nie (cim sa samozrejme velmi rozsiruje vyber modelov, moznost zohnat nieco z bazaru za vyrazne nizsie cenu, atd.). Chytractvo je akurat tak tvoje jednoznacne odporucanie zenskeho ramu, bez toho aby si vobec tusil ako je vysoka, aku ma dlzku noh, trupu a ruk. Moja priatelka napriklad jazdi bezny cestny ram (v najmensej velkosti) s 9cm predstavcom a riaditkami s malym dropom a kratkym dosahom, jazdi sa jej na tom pohodlne, nemala nikdy problem ani pri 120km vyjazdoch.


Suhlasim s tymto prispevkom. Velmi pekny a obsiahly clanok na temu "zenske bicykle" malo na svojom starsom webe aj kanadske Cervelo, bohuzial ho uz po nabehu na novu verziu neviem dopatrat. V tom clanku argumentovali presne rovnako - skor ako vyber pekneho farbickoveho kvazi zenskeho ramu je dolezita spravna geometria a vyber komponentov tak, aby zodpovedali parametrom daneho cloveka, jedno ci muza alebo zeny. Vsetko ostatne je marketing. Ako je zname, oni ponukaju len unisex ramy, prvy velmi uspesny zavodny tovarensky team mali zensky, baby sa podielali na feedbacku k ich produktom rovnako ako muzi, takze ich argumenty maju istu logiku... Na opacnom nazorovom spektre je Specialized, po ktorom sa opici 3/4 cyklistickych znaciek. Ked zavedie zensku produktovu liniu Specialized, xy dalsich znaciek ho bude nasledovat, "aby neboli pozadu". Deje sa to nielen so zenskymi ramami, ale v podstate s cimkolvek, s cim Spesl vyrukuje na trh.

lakko - skus debatovat menej utocne, jeden clovek ma taky nazor, druhy ma onaky, vsak Shake sa sam moze rozhodnut, kde vidi vacsiu logiku a ktore argumenty mu davaju vacsi zmysel, nie? :-)
19.09.2016 - 09:10:33
07
Ďakujem za postrehy, asi pôjdem do toho malého pánskeho rámu, nakoľko je väčší výber. Aj lepšie ceny ☺
19.09.2016 - 15:21:57
00
keyboard_arrow_up