áno pali v podstate na začiatku zjazdu zapnem nahrávanie zvuku zapnem kameru tlesknem a spustím sa dole.. na konci zjazdu vypnem :) (moc to nekomplikujem) :D
27.09.2016 - 15:04:31
00
Keby to niekoho zaujimalo tak Sony FDR-X1000 ma plug-in powered 3,5mm jack pre mikrofon.
27.09.2016 - 15:52:14
03
Plánujete niekto kúpiť Hero 5 Session? Ak sa mi podarí predať moju Hero 4 Silver tak si ju asi kúpim. Potom dám review.

Btw ak by mal niekto záujem - Predám GoPro Hero 4 Silver Edition + príslušenstvo
27.09.2016 - 18:23:56
00
Hosť napísal:
ale ak by mala mať sony naozaj lepší obraz mal by byť lepší aj na youtube? nie? aj napriek kompresii...

...nie som si isty... nahral som na YT tri rovnake kratke videa, ale kazde s inym bitratom /10, 16, 25/... potom som ich následne z YT stiahol... a cuduj sa svete... vsetky mali rovnaky bitrate, okolo ubohych 4,2...
28.09.2016 - 07:58:27
00
Bitrate neriesim videam sa nevenujem az na takej urovni ani nebudem aby ma toto skutocne zaujimalo.... Tiesim to co vidim a to je to ze video z go pro je na youtube ostrejsie a ma viac detailov
28.09.2016 - 09:24:26
00
ale to nezalezi od kamery. ak nebudes vediet dobre renderovat resp. s dobrymi nastaveniami tak to video bude hrozne. a hlavne pozri video realneho uzivatela nie nejake od redbullu lebo oni travia postprocesingom viac casu ako bezny smrtelnik.
28.09.2016 - 09:38:35
00
..neviem komu patrila ta odpoved, ale budem reagovat... rozdiel medzi mojim vyrenderovanym videom a tym istym uploadnutym na YT je zalostne velky /v neprospech YT samozrejme/. Urcite v gopro strávia viac času postprosesom ako ja, ale aj tak si myslim, ze najvacsi vplyv na kvalitu z YT ma napriklad plateny ucet, alebo reklamy, alebo nieco o com neviem, co si bezny smrtelnik nezaplati...
28.09.2016 - 10:11:44
00
no ja som na misa reagoval ;) ale tak plati to pre vsetkych ako aj ty pises mozes mat co chces aj tak to youtube dodrbe ;) ale vyskusat dat 1080 60fps potom by ti mal youtube pustit bitrate myslim 12
https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en


Naposledy upravil Henry33 dňa 28.09.2016 - 10:20:21, celkovo upravené 1 krát.

28.09.2016 - 10:15:56
00
..neviem komu patrila ta odpoved, ale budem reagovat... rozdiel medzi mojim vyrenderovanym videom a tym istym uploadnutym na YT je zalostne velky /v neprospech YT samozrejme/. Urcite v gopro strávia viac času postprosesom ako ja, ale aj tak si myslim, ze najvacsi vplyv na kvalitu z YT ma napriklad plateny ucet, alebo reklamy, alebo nieco o com neviem, co si bezny smrtelnik nezaplati...
28.09.2016 - 10:16:42
00
Hosť napísal:
Bitrate neriesim videam sa nevenujem az na takej urovni ani nebudem aby ma toto skutocne zaujimalo.... Tiesim to co vidim a to je to ze video z go pro je na youtube ostrejsie a ma viac detailov


Zober si to tak, ze youtube bitrate spravi z videa to, co 300kB jpeg spravi z 20 megapixlovej RAW fotky.
Pokial ta zaujima kvalita videa, tak ta bitrate musi zaujimat este viac ako samotny vystup z kamery. Pretoze 5mbps video z profesionalnej RED kamery za 20tisic bude vyzerat horsie ako 50mbps video zo Sony actioncamu.

A ak by si sledoval tie videa na youtube pozornejsie, vsimol by si si ze jedine videa ktore vyzeraju dobre su tie, ktore su natacane z pohladu tretej osoby. Akonahle to je POV za beznych svetelnych podmienok, kvalita je zalostna a je uplne jedno z akej kamery to je.
Youtube ti vobec neukaze kvalitu obrazu kamery - jedine co z toho vidis je ako zle sa dala dana scena skomprimovat, nic viac.
28.09.2016 - 10:48:07
02
henry ja viem že youtube funguje tak že človek čo má platený účet tak má lepšiu kvalitu videa....a preto som naschvál porovnával tvoje videá s hocikým iným kto točil na session (nie go pro , nie youtuberi) a proste session má ten obraz na youtube krajší

neviem prečo to tak je ale je to tak

teraz aby som vám priblížil čo tým myslím.... na fb ke´d nahráš fotku tak FB použije kompresiu ako sviňa....ALE ak nahráš fotku s 2048px na dlhšiu stranu s kvalitou pri exporte na 84% tak na FB bude tá fotka najlepšia ako môže byť... ak nahráš vačšie rozlíšenie po kompresii to bude vyzerať horšie..ak nahráš menšie rozlíšenie zas to bude po kompresii horšie, pre fotky proste platí že pri vysokej kvalite 2048px, pri nižšej 960 a 720 na dlhšiu stranu ak si dobre pametám tie menšie rozmery :) pri hocijakom inom počte pixelov to bude vyzerať po kompresii horšie....

tj . príde mi to tak ako keby youtube kompresia menej dodrbala video z go pro ako z inej kamery..tj. v konečnom dôsledku ak pozeráš video na youtube tak to video z go pro kamery bude krajšie...

dúfam že som to napísal zruzumitelne :D
28.09.2016 - 10:59:02
00
Uf, nerozumiem :whew:
Hlavne sa z toho textu neviem dopátrať, čo mám teda urobiť pre optimálny výsledok...

Taký úplne primitívny pokus som urobil – vyexportoval som z Final Cut 1080p video a bez akýchkoľvek ďalších zásahov som ho zavesil na Vimeo a YouTube. Jutúb sa prakticky nedal pozerať, Vimeo bolo slušné.

Ale ak má súbor nad 500M, tak Vimeo štrajkuje a žiada už platený účet, čo vychádza tuším okolo 50€ ročne.
28.09.2016 - 12:02:27
00
ešte raz teda.. pri fotkách na FB je najmenšia možná kompresia ak fotku pri exporte zmenšíš na 2048px na dlhšiu stranu a kvalitu exportu nastavíš na 84% :)
nech na fb vložíš hocijaké iné rozlíšenie(vačšie aj menšie) kompresia bude agresívnejšia a vo vysledku bude fotka na fb mať horšiu kvalitu

a príde mi že youtube má niečo podobné ale pre go pro.. že ako keby video z go pro kamery komprimoval menej/ináč ako iné videá..lebo vo výsledku sú tie videá detailnejšie... ostrejšie....
28.09.2016 - 13:08:30
00
misopetrovic: v zasade skor pri YT patri cim kvalitnejsie video uploadnes (velky bitrate) tym je z toho lepsi vysledok. Napr z kamery co toci raw, tak ked 1080p vyexportujes do 4k a das to na youtube cuduj sa svete, ta 1080ka vyzera to lepsie :)
28.09.2016 - 13:51:08
00
misopetrovic – myslíš export z raw do jpg napr. z Lightroomu na 2048px? Ale čo presne myslíš pod kvalitou exportu 84%???

A pokús sa objasniť mechanizmus prečo by YT komprimoval ausgerechnet GoPro videá lepšie ako od ostatných kamier. A ako na to vplýva fakt, že to ešte pretiahneš obvykle cez nejaký editor?

stalky000 Čo myslíš pod raw? Toto? https://en.wikipedia.org/wiki/Uncompressed_video
28.09.2016 - 13:57:37
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Kamery a príslušenstvo)
    keyboard_arrow_up