Chcel by som vedieť ako si mám nastaviť správny plán na kombináciu bajkovania a cvičenia. Keďže som amatér, jazdím dosť nepravidlne, dosť závisí od počasia, aj keď to chcem zmeniť a jazdiť celoročne a za každého počasia - zatiaľ sa mi nedarí. Neviem ako správne skĺbiť cvičenie a cyklistiku, tak aby to malo želaný efekt. Rád by som cvičil 3x do týždňa, s tým že niekedy chodím na výjazdy aj 5x do týždňa (malé výjazdy do roboty+jeden väčši cez víkend)

Cvičím s vlastnou váhou, rôzne cviky na oblasti hrudníka, brucha, nôh, tricepsov a bicepsov prevažne do 45 min. Spánok mám prevažne 7 hodín, jem tak by som mal 2g bielkovín na kilogram, približne. Napriek tomu mi ide progress pomaly a často som unavený. A po ťažkých výjazdoch nemám vôbec chuť cvičiť, preto o nejakom naberaní svalov sa nedá hovoriť. No a bodka na záver, raz do týždňa hodinu a pol hrám futbal a do toho všetkého by som ešte rád pripojil plávanie.

Myslím si teda, že buď musím znížiť intenzitu bajkovanie, alebo cvičenie, inak to bude stále na bode mrazu. Prosím, poraďte mi, ako by to mohlo byť najlepšie skĺbené. Za každú radu budem povďačný.
03.05.2016 - 14:05:33
00
5 rokov cvicim A 4 bikujem. Vždy keď začne sezona tak hmota ide trošku dole ale sila a naopak hore. To že po biku sa ti nechce cvičiť je normálne. Predsa len je to vykon

Zacni cvičiť pre bikom. Potom sa to dá...
A hlavne viac jedz keď chces nabrat :D lebo ako pozeram na tvoje aktivity tak máš riadne vysoky vydaj energie + keď je mladý metabolizmus tak to spaluje ešte rychlejsie. Keď tak napis SS
06.05.2016 - 11:43:20
00
Otazne je co tym chces dosiahnut. Cvicis preto aby si lepsie vyzeral, alebo ti ide o lepsiu cyklisticku vykonnost a chces tomu dopomoct cvicenim ?
06.05.2016 - 14:09:23
00
Viete poradit na zaciatok set jednoruciek? Chcem v zime trosku zaposilovat tak sa pozeram po cinkach plus lavici v rozumnej cene.
28.09.2016 - 20:35:47
00
Vaha zeleza ? Lavicu nevyuzijes


Naposledy upravil infinitipp dňa 28.09.2016 - 22:27:39, celkovo upravené 1 krát.

28.09.2016 - 21:29:00
00
Ja mam v pivnici taketo nieco
http://www.posilnujeme.sk/kategoria/lavice/univerzalne-lavice/posilnovacia-lavica-marbo-mh-l115/

+ 2 jednorucky 25kg kazda, nakladacky. Hrazdu. A bohato postacuje.
28.09.2016 - 22:19:19
00
Majo za tie prachy čo by si do toho dal kúp radšej na zimu permicu do posilky. Oveľa viac strojov, väčšie možnosti obmieňať cviky a hlavne možnosť nechať si na začiatku poradiť, nech nerobíš zbytočne chyby.
28.09.2016 - 22:35:18
02
Marinada napísal:
Viete poradit na zaciatok set jednoruciek? Chcem v zime trosku zaposilovat tak sa pozeram po cinkach plus lavici v rozumnej cene.

Ako vraví volodaj, ak máš posilku v rozumnej vzdialenosti od domu, je blbosť kupovať činky. A ak môžem z vlastnej skúsenosti poradiť, viac ako pučiť činky doporučujem komplexné cviky, napr. výborná vec je kettlebell. Domov si skôr zaobstaraj hrazdu, kruhy a bradielka a pozri si cviky na nich, garantujem po zime výsledky ... :)
28.09.2016 - 23:14:58
00
Arcey napísal:
Myslím si teda, že buď musím znížiť intenzitu bajkovanie, alebo cvičenie, inak to bude stále na bode mrazu. Prosím, poraďte mi, ako by to mohlo byť najlepšie skĺbené. Za každú radu budem povďačný.

Pripomínaš mi mňa keď som mal 25 rokov ... :) možno máš toho naložené na sebe príliš veľa, niekedy je menej viac. Veľmi dôležitá je regenerácia a na tú ti asi neostáva dosť času. To nijak neoklameš a telo si ten čas neskôr samo vypýta, volá sa to pretrénovanie v tom lepšom prípade, alebo (nechcem nič privolávať) nejaké zranenie svalu či úponu. Takže pridaj viac spánku a tak raz do týždňa oddychový deň.

Ak chceš pridať plávanie, ideálne je skoro ráno, v KE je plaváreň otvorená od šiestej, sám tak v zime chodievam, a poobede si viem pridať posilku, bajk, hoci čo ...
28.09.2016 - 23:31:10
01
Arcey napísal:
Myslím si teda, že buď musím znížiť intenzitu bajkovanie, alebo cvičenie, inak to bude stále na bode mrazu. Prosím, poraďte mi, ako by to mohlo byť najlepšie skĺbené. Za každú radu budem povďačný.


Ten istý problém riešim aj ja, keďže ma baví aj bikovanie, aj posilňovanie :-)

Ako bolo povedané, záleží na tom, čo od toho fitka chceš. Ak chceš objem, zabudni cez to obdobie na vyšší počet výjazdov alebo si priprav strašné prachy, lebo inak to neuješ a prirodzenou cestou neuregeneruješ. Ak chceš len vykompenzovať disbalancie, zapríčinené cyklistikou, tak ti stačia cviky s váhou vlastného tela.
29.09.2016 - 07:01:04
00
Posilka je pre mna nonsens. Neviem si predstavit sa pred poobednou napriklad drbat kamsi niekolko km do posilky. Kupim zelezo a mam ho navzdy.

Ze lavicu nevyuzijem? Tak toto povazujem za pokus o vtip.

Inac ale mam doma hrazdu aj TRX ale praveze chcem a potrebujem cvicit izolovane svaly a preto tie cinky. Mam nesumerne telo a toto chcem napravit.
29.09.2016 - 15:41:23
00
Potom si zozen jednu velku a dve jednorucne nakladacky s kotucmi plus lavicu so stojanmi ... a mas vystarane ... a zo dva kettlebelly, napr. 16 a 20 kg ...
29.09.2016 - 15:54:27
00
Zacnem tymi jednoruckami a lavicou a potom sa uvidi. Inac skvela appka na cvicenie je imuscle 2. Pozna niekto? https://www.youtube.com/watch?v=gWQVToqL_S4
29.09.2016 - 16:00:23
00
Kks appka na cvičenie. Ako som tie roky, kým neboli smartfóny mohol cvičiť bez nej :D :D :D
29.09.2016 - 16:01:56
04
Vidno, ze si na to ani neklikol. Ide tam hlavne o to aby si vedel aky cvik na ktory sval. Takze miesto citania knih a casakov si kliknem na 3D model, vyberem sval a ukaze mi to ake cviky su na to vhodne.
29.09.2016 - 16:03:19
01
keyboard_arrow_up