Skor ze rozdiel kolesa a geo fuji je tazsi trochu
18.08.2016 - 19:04:48
00
Zdravím,

chcel by som kúpiť prvý cestný bicykel. Potreboval by som radu, niečo som si už prečítal ale tých informácií je toľko, že radšej sa opýtam vopred, aby som nekúpil blbosť. :) Chcem do toho investovať na začiatok trošku viac lebo nerád kupujem veci na jeden rok a potom zistím, že som mal radšej priplatiť.
Využívať ho budem hlavne v BA ale cez víkendy (nie všetky samozrejme) ho zoberiem aj do BB. Čiže ideál na rovinu ale aj nejaké kopce aby som zvládol:D
Chcel by som niečo pohodlnejšie, na dlhšie výjazdy a hlavne aj na menej kvalitné cesty.
Ja som si osobne vybral tohto fešáka. neviem čo na to poviete:

http://www.trekbikesbb.sk/bicykle/trek-domane-5.2-c-2016/

Je to dobrá voľba? Poprípade nejakú inú značku, ešte som pozeral Canyon, Giant a tuším nejaké BMC ale nič ma tak neoslovilo, naviac teraz jazdím tiež na Treku a som spokojný.

Ďakujem veľmi pekne za každú radu :)
29.09.2016 - 11:37:25
02
Petrik82 Podla mna spravna volba - dobra geometria na Tvoje poziadavky a paci sa mi, ze uz je to rada kde vyrobca dava cistu sadu. Ako bonus aj mne sa dizajnovo paci :] Vela stastnych km nech uz kupis akykolvek bike!
29.09.2016 - 12:22:06
01
Petrik82 dobra volba a teraz je model 2016 v skvelej cene. Keby ze iden kupovat cestak mam nan peniaze ihned ho beriem.
29.09.2016 - 16:23:09
01
Petrik82 napísal:
Zdravím,

chcel by som kúpiť prvý cestný bicykel. Potreboval by som radu, niečo som si už prečítal ale tých informácií je toľko, že radšej sa opýtam vopred, aby som nekúpil blbosť. :) Chcem do toho investovať na začiatok trošku viac lebo nerád kupujem veci na jeden rok a potom zistím, že som mal radšej priplatiť.
Využívať ho budem hlavne v BA ale cez víkendy (nie všetky samozrejme) ho zoberiem aj do BB. Čiže ideál na rovinu ale aj nejaké kopce aby som zvládol:D
Chcel by som niečo pohodlnejšie, na dlhšie výjazdy a hlavne aj na menej kvalitné cesty.
Ja som si osobne vybral tohto fešáka. neviem čo na to poviete:

http://www.trekbikesbb.sk/bicykle/trek-domane-5.2-c-2016/

Je to dobrá voľba? Poprípade nejakú inú značku, ešte som pozeral Canyon, Giant a tuším nejaké BMC ale nič ma tak neoslovilo, naviac teraz jazdím tiež na Treku a som spokojný.

Ďakujem veľmi pekne za každú radu :)


Mam presne tento model z roku 2015 (oranzovy). od decembra som najazdil 5770km. Nemam nic zle zle co by som nan povedal, ten bike milujem, od prvej chvile co som si nan sadol, vyberal som si maximalne pohodlny bike do bratislavskeho lesoparku a to sa splnilo. na dlhe vylety hocikolko hodin je velmi pohodlny, vybava je super, hmotnost 7,7kg pise vyrobca, skratka velmi slusna hmotnost, v podstate entry pretekarska hmotnost i kvalita karbonu. ak by si jazdil moc roviny, dobry asfalt ci preteky tak je otazka, ci by nebol az prilis komfortny a nebolo by lepsie si eventualne potom kupit trek emondu, je aj o nieco lahsia a tuhsia i lacnejsia.
co sa tyka dovybavenia, stacia kosiky na flasu, pocitac a plaste bude lepsie dat solidnejsie ak chces jazdit aj v mokrom pocasi a v tom nestastnom rozbitom lesoparku na biely kriz a podobne. kazeta nie je uplne vrcharska, na kamzik od snezienky na tom mozno ani nevyjdes, ale inak kopce az druhej kategorie (biely kriz, pezinska baba) ano. Hmotnost je priazniva, donovaly s tym podla mna vyjdes bez problemov.
na ceste nebudes riesit zly asfalt okrem nejakych katastrofalnych na ktorych by ta drclo i na horaku.
ak mas este otazky, tak sa pytaj.
29.09.2016 - 22:56:35
01
pred kúpou odporúčam zvážiť:
vybral si Trek ~7.6 kg za 2.387,00 €
odporúčam pozrieť a zvážiť http://www.bike-discount.de/en/buy/spire-carbon-ultegra-465435/wg_id-657?lang=en - váha 7,30 kg za 1.899,00 €
Oba bicykle sú na karbone a osadené Sh. Ultegra...
30.09.2016 - 00:30:45
02
veloce73 Fajn alternativa a tiez by som ho bral aj pre seba asi ale uplny detail no aj pri nom pisu, ze vaha je "ab. 7.30kg" - cize moze byt v reale aj 7.6 (co je podla mna dost jedno riesit 300g na beznom jazdeni).
30.09.2016 - 07:15:37
01
edy34 napísal:
Mam presne tento model z roku 2015 (oranzovy). od decembra som najazdil 5770km. Nemam nic zle zle co by som nan povedal, ten bike milujem, od prvej chvile co som si nan sadol, vyberal som si maximalne pohodlny bike do bratislavskeho lesoparku a to sa splnilo. na dlhe vylety hocikolko hodin je velmi pohodlny, vybava je super, hmotnost 7,7kg pise vyrobca, skratka velmi slusna hmotnost, v podstate entry pretekarska hmotnost i kvalita karbonu. ak by si jazdil moc roviny, dobry asfalt ci preteky tak je otazka, ci by nebol az prilis komfortny a nebolo by lepsie si eventualne potom kupit trek emondu, je aj o nieco lahsia a tuhsia i lacnejsia.
co sa tyka dovybavenia, stacia kosiky na flasu, pocitac a plaste bude lepsie dat solidnejsie ak chces jazdit aj v mokrom pocasi a v tom nestastnom rozbitom lesoparku na biely kriz a podobne. kazeta nie je uplne vrcharska, na kamzik od snezienky na tom mozno ani nevyjdes, ale inak kopce az druhej kategorie (biely kriz, pezinska baba) ano. Hmotnost je priazniva, donovaly s tym podla mna vyjdes bez problemov.
na ceste nebudes riesit zly asfalt okrem nejakych katastrofalnych na ktorych by ta drclo i na horaku.
ak mas este otazky, tak sa pytaj.

Ďakujem pekne za odpoveď, som rád že som natrafil na niekoho kto má reálnu skúsenosť.
Čo sa ale týka tej kazety, ako si to myslel? Pretože jazdím pomerne často v okolí BB kopce (Špania Dolina alebo Šachtičky, čo by mali byť podobné stúpania ako na Kamzík a ak mám mať problém, tak to radšej niečo iné vyberiem. Taktiež partia kamošov chodí do Álp pojazdiť nejaké kopce, zatiaľ som však cesťák nemal tak som sa k nim nepridal :)
Vieš mi teda odporučiť niečo iné, kľudne to môže byť teda aj rám Emonda. Ja idem dnes pozrieť na tento Domane osobne, poprípade ho vyskúšam ak bude možnosť. Ďakujem.
30.09.2016 - 09:14:37
00
je tam compact a 11-28 vylezes uplne vsetko (rozumnejsie lahsie prevody uz ani neexistuju). .. a co nevylezies nepomoze ani svatena voda .. zbytocne ta strasi. a ked predsa nie tak kazetra 11-32 stoji 50euro urcite kvoli tomu nemem iny cestak ked sa ti tento paci a vyhovuje.
30.09.2016 - 09:18:34
05
Trochu mimo temu ked sme pri tych Sachtickach. Myslim ze Sachticky daju zabrat s akymkolvek prevodom stupanie druhej kategorie narcnosti podla UCI. V Roku 1988 bola dokonca casovka slavnych pretekov Mieru. Start bol na Namesti SNP v BB a ciel pri hotely Sachticka. Obdivuhodne na akych prevodoch to vtedy davali, Neslo sa to na casovkarkych specialoch to by nik nebol utiahol. Dov tochto kpca slapali take legendy aky Olaf Ludwig, Uwe Ampler a Džamolidin Abdužaparov. Prepacte za off topic ale tento kopec je moja srdcovka.
30.09.2016 - 09:39:25
00
Petrik82 napísal:
Ďakujem pekne za odpoveď, som rád že som natrafil na niekoho kto má reálnu skúsenosť.
Čo sa ale týka tej kazety, ako si to myslel? Pretože jazdím pomerne často v okolí BB kopce (Špania Dolina alebo Šachtičky, čo by mali byť podobné stúpania ako na Kamzík a ak mám mať problém, tak to radšej niečo iné vyberiem. Taktiež partia kamošov chodí do Álp pojazdiť nejaké kopce, zatiaľ som však cesťák nemal tak som sa k nim nepridal :)
Vieš mi teda odporučiť niečo iné, kľudne to môže byť teda aj rám Emonda. Ja idem dnes pozrieť na tento Domane osobne, poprípade ho vyskúšam ak bude možnosť. Ďakujem.


zalezi aky si tazky, aku mas kondicku, kamzik som myslel z tej ultra tazkej strany kde je to dost strme, ja osobne tam mam problem ale pritom s prehladom chodim ostre kopce ale nie az takto moc ako tento usek kam nikto velmi na cestaku nechce ani chodit ani notoricki vrchari tam moc nechcu ist. spania dolina je ovela lahsia. myslel som ako pise birkovnik ze kazeta 11-28 ma este alternativu 11-32, niektore endurance biky (canyon endurance) ju aj rovno maju nasadenu ale ako pise kolega kazeta stoji tak 50e...strasit som ta nechcel, len je to asi jedina relativna nevyhoda co ma napada :) zasa plynulejsie odskoky medzi pastorkami maju vyhodu v plynulejsej jazde na rovine, netreba teda rovno silit vrcharsku kazetu. pretekari maju kazetu skor 11-25 ak nejdu velke kopce takze je to stred, prevodniky 50/34 su vrcharske, mensie uz nie su pre cestak.
emonda je vyslovene vrcharsky bike, ma rovnaku kazetu, hmotnost je asi o 300-500g mensia, presne si to uz nepamatam, ale aj menej pohodlny bike, ta gramaz navyse oproti radonu a emonde suvisi prave s dodatocnym komfortom vo forme isospeed a mierne masivnejsieho ramu, to uz je potom tvoja volba ci ta hmotnost alebo radsej komfort. ten radon sa nemoze s domane v pohodli porovnavat :)
porovnatelna emonda (teda bez isospeed) na full ultegra a s rovnakym karbonom ako domane 5.2 je emonda sl6
http://www.bikepeak.sk/emonda-sl-6-2016

inak ta cena, skus este zjednavat, malo by sa to dat este znizit, ja som platil este menej a tipek co ma prave tuto emondu tiez. obaja sme pritom kupovali v dvoch rozlicnych obchodoch, BB to ale nebola.
30.09.2016 - 09:47:14
00
Petrik82 napísal:
Ďakujem pekne za odpoveď, som rád že som natrafil na niekoho kto má reálnu skúsenosť.
Čo sa ale týka tej kazety, ako si to myslel? Pretože jazdím pomerne často v okolí BB kopce (Špania Dolina alebo Šachtičky, čo by mali byť podobné stúpania ako na Kamzík a ak mám mať problém, tak to radšej niečo iné vyberiem. Taktiež partia kamošov chodí do Álp pojazdiť nejaké kopce, zatiaľ som však cesťák nemal tak som sa k nim nepridal :)
Vieš mi teda odporučiť niečo iné, kľudne to môže byť teda aj rám Emonda. Ja idem dnes pozrieť na tento Domane osobne, poprípade ho vyskúšam ak bude možnosť. Ďakujem.


este jedna poznamka, bikepeak je velkoobchod trek/bontrager, cokolvek sa ti paci na ich webstranke, vratane biku, tak ti maloobchodnik TrekBB vie dodat tiez za minimalne tu istu cenu co je na webe velkoobchodu...
30.09.2016 - 09:51:00
00
Petrik82 ak premyslas nad TREKom rocnik 2016, tak sa poinformuj ci vobec este su skladom nejake kusy, najma Domane. V auguste to bolo uz dost biedne s vyberom. A keby si nepochodil, tak kukni http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-cestne/275510/predam-karbonovy-trek-domane-45c-2016-znizena-cena.html. Hoci cesta KE-BA, no neviem :-)
30.09.2016 - 11:10:36
00
edy34 napísal:
kamzik som myslel z tej ultra tazkej strany kde je to dost strme, ja osobne tam mam problem ale pritom s prehladom chodim ostre kopce ale nie az takto moc ako tento usek kam nikto velmi na cestaku nechce ani chodit ani notoricki vrchari tam moc nechcu ist.

kamzik na cestaku ma "ultra tazku stranu"? :D pobavilo, hned mam lepsiu naladu
30.09.2016 - 12:19:55
01
Hosť napísal:
kamzik na cestaku ma "ultra tazku stranu"? :D pobavilo, hned mam lepsiu naladu

isiel som to pred chvilou na MTB, tych prvych 800 metrov ma v priemere sklon 11 percent.
som rad, ze mam na horaku lahsie prevody pri takomto sklone kopca, nemam zrovna 65 kil.
30.09.2016 - 12:25:40
00
keyboard_arrow_up