sekiller napísal:
edelweiss pekne napisane. Sice vravis, ze doplnky neratas, ale k cenovke Gaggia classic aj tak musis priratat este nove misky (pokial viem tak sa predava s pretlakovanymi miskami) a nejaky tamper. A ak chce clovek aspon trochu rozmyslat o latte art, tak aj vymenit trysku naparovani mlieka za nieco realne funkcne (pasuje ta zo Silvie). Dokopy takmer dalsie kilecko na nutne prislusenstvo. Zvysok uz je len o tej praxi

neodradzaj ju. hej, treba daco dokupit, ale to jej bude robit radost. nove auto kupis ready to ride, ale tiez nema plnu nadrz, nema zimne gumy v kufri, ani tazne, stresny nosic. a este si musi kupit brita filter na vodu.


Naposledy upravil edelweiss dňa 06.10.2016 - 13:37:39, celkovo upravené 1 krát.

06.10.2016 - 13:10:56
00
díky, ale nie je to také silné odradenie ako vyhorená Silvia :D o tých miskách som čítala aj keď neviem, čo kde a ktoré ani čo to vlastne znamená, mlieko ma netrápi ... tuning mi nevadí, ja rada upgradujem a problematiku zomletia myslím pochopím až keď ochutnám a porovnám, nieže by som neverila ale teória na fóre môže byť pochopiteľná ale prax je prax, veď postupne
06.10.2016 - 13:19:54
00
Na ich obranu doplnim ze islo vtedy o cerstvu novinku, moja "stara" verzia 4 funguje uplne bez problemov, a tato nova po oprave tiez.
Ale ak by som mal kupovat tuto novu verziu, tak asi by som radsej zobral tu vytunenu "BunaCafe verziu".
A co sa tyka mletia, nuz s tym Boschom tu kavu ani neochutnas, pretoze tvoje pokusy budu mat takyto vysledok:
1. voda preleti cez kavu tak rychlo, ze za 5 sekund mas plnu salku podivnej svetlohnedej tekutiny ktoru vylejes
2. voda preleti rovnako rychlo a vysledok bude rovnaky
3. uz sa nastves, povies si wtf, podrzis mlyncek polhodinu stlaceny, zapnes kavovar, a nic...10 sekund, 20 sekund... prva kvapka... ndpc... google: mlyncek na kavu

:rofl:

Mlyncek s mlecimi nozmi nedokaze dostatocne rovnomerne zomliet kavu na espresso. Musi mat kamene - ako ta spominana Gaggia MDF.
06.10.2016 - 14:05:02
01
:) chápem, ja nie som tvrdohlavá na mlyčeky z princíp,u ale preto, lebo môj zamestnávateľ ešte nepochopil, že mi treba už 4cifernú výplatu :)
06.10.2016 - 14:27:54
05
fixska začnem tvojim chrupom...Vybavil by som ti extrakciu neprerezaných osmičiek v celkovej anestéze / anestézu by som viedol ja - zdarma !!!/ na našej klinike , operáciu by previedol skúsený stomatochirurg / možno aj profesor / ...500 € , čo im *****???? A čo sa týka espresso problému , ak sa rozhodneš daj na moju radu a ber Silviu BC, a ak ma pekne poprosíš skúsim ti vybaviť zlavu s majiteľmi...snoby sa všetci poznajú . Mlynček s mlecími kameňmi kúpiš časom , ale určite skôr ako si myslíš :lol: . Dovtedy si môžeš nechať mlieť buď , v pražiarni v tvojom bydlisku alebo v dobrej kaviarni , kde aj predávaju čerstvú kávu / V KE- cafe Trieste / . Nebude to " košer " , ale určite lepšie ako kávové zrno sekať lacňákom alebo používať kávu , ajkeď vákuovo balenú praženú pred pol rokom...Ináč chlapci z Bunacafe p.Smítal / predajca / a p.Nykl / technik / sú správni ľudia , bezproblémoví. Mám od nich už druhý stroj a všetko vždy vybavili k mojej spokojnosti...

...keď tak , SS
06.10.2016 - 15:07:38
04
tak je rozhodnuté :handshake: :l:
06.10.2016 - 15:33:49
00
Ja len k tym osmickam ;)
Vrelo nedoporucujem extrahovat vsetky styri - ak sa bavime o vsetkych styroch naraz v celkovej anesteze.
Ak je to mozne urobit v lokalke tak maximalne dve naraz, vzdy jednu stranu.

A ku kavovaru , mam gaggiu classic a som max spokojny ako priemerny vychutnavac kavy.
06.10.2016 - 19:35:31
00
Tak ja ti este zamotam hlavu, tuto mas dva v jednom http://www.lelitespresso.sk/e-shop/espresso-kavovary/se-zabudovanym-mlynkem/pakovy-espresso-kavovar-pl-042-em
06.10.2016 - 21:48:13
01
Páni, po koťogu chcem kúpiť aj frenchpress. A to preto, že koťogo používam, keď si robíme kávu doma viacerí. Keďže je pre tri dávky tak sa mi tam neoplatí míňať toľko kávy pre jedného. Otázka je či do frenchpressu môžem dať toľko kávy a vody koľko chcem - keď to chcem napr. len pre jednu šálku...
10.10.2016 - 08:06:25
00
existuju aj mensie kotoga :)
10.10.2016 - 08:34:34
00
A čo tak " jednokoťogo"...do 50 ml ti dá

Prílohy:

image.jpeg
image.jpeg 582.43 KiB thumb_up0thumb_down

10.10.2016 - 08:46:34
00
Ked das do vacsieho kotoga jednu davku kavy to je zle?
10.10.2016 - 09:18:39
00
Tiez pouzivam kotogo na jednu kavu a ked si precitas o priprave vzdy musi byt ten zasobnik doplna. Niekde pisu utlacit a niekde len nasypat dorovna. Ja neutlacam. Mam aj frenchpress ale z kotoga mi chuti viac :-)
10.10.2016 - 09:31:07
00
Som si to hned nasiel a precital. Tak uz viem, preco mi ta moka nechutila. Tak jej dam druhu sancu. :D
10.10.2016 - 09:32:50
00
Chcel som niečo klasické. Keď k nám príde aj návšteva (a chem spraviť aspoň zo 4 kávy), tak si väčšinou dá zalievanú kávu a ja tiež mám niekedy chuť na takú. Predtým som to robil tak, že som si dal kávu cez sitko :)
10.10.2016 - 09:45:48
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up