od 10stupňov nadol nosim vlnený nátelník a bundu casteli 7air....pohodička ak je chladnejšie tak obliekam expedičnývlnený nátelník...postačuje
23.10.2016 - 21:36:08
00
Mik98> to je totiz velmi individualne, kedze kazdy jazdi ine tempo. Ja osobne nevydrzim vyslap takmer v ziadnej bunde pokial teda je teplota viac ako 5 stupnov, tak vylucne v dlhorukavovom drese, pod nim bud funkcne pradlo s kratkym rukavom / napriklad dnes/ alebo s dlhym ked uz je to okolo tych 5 stupnov a na tom vesta.
Dnes v 5 km vyslape dokonca bez vesty, v zvlnenom terene-single kludne cely cas pri 10 st. len v tej veste ( obycajna so sietovanym chrbtom) so sebou nosim este nejaku tenku bundu pre pripad poruchy alebo dlhsieho zjazdu , dazda- konkretne goretexovu packlite, ktoru vyuzijes celorocne
V zime ked je pod 5 stupnov nosim nejaku od adidasu ten ich climaproof ci co to maju, priamo na funkcne pradlo s dlhym rukavom a do kopca sa aj tak rozopinam
nejazdim pod -3 stupne, takze tam uz neriesim
23.10.2016 - 21:53:05
01
No ja doma mam funkcne tielko a tricko s dlhym rukavom a este teda dresy s kratkym a dlhym rukavom.
Tiez uz som jazdil v teplotach okolo 5st. len v tom funkcom tricku a drese s dlhym rukavom. No problem bol, ked zafukalo alebo bol mensi zjazd. To uz to dost chladilo.

Pre mna je toto funkcne oblecenie na jesen/zimu uplne spanielska dedina. Milion vyrobcov kazdy ma milion druhov vyrobkov. To sa nosi s tym a to s tym.. och ja chcem teplo kde na seba hodim gate a dres a jazdim.
23.10.2016 - 22:01:14
01
dres pocesany zvnutra, nie taky uplne light
pre mna vesta je zaklad , zabrani prefuknutiu
23.10.2016 - 22:10:59
00
Gore sem Gore tam ... no za mna X Bionic accumulator spodok , " bobor " stred a vrch napr Sportful no rain ten hrubý nepremokavý softshell... takto jazdim ja do -5 a ak este viacej prituhne a fúka bol som v -11 este so štvrtou vrstvou Gore 2,5 membránou ...
23.10.2016 - 23:22:44
00
Elgringo bavlneny sveter a nepremokavu bundu na krátke vzdialenosti nosím v pohodicke, len treba vrstviť podľa teploty.
24.10.2016 - 09:00:02
00
Mna to napadlo preto ze pleteny sveter je velmi priedusny a pritom zahreje a ked na to das kvalitnu windproof bundu tak by to teoreticky malo byt perfektne zimne oblecenie
24.10.2016 - 11:23:35
00
Ty asi myslíš sveter z ovčej vlny.
Ja nosím bavlnu a pršiplášť, no ja nejdem do kopca, ja len tak 10-20minut do práce a do obchodu. Je to dobré lebo sa nespotim, neprefukne ma, nezmoknem, je to lacné.
24.10.2016 - 11:58:29
00
No konkretne som mal na mysli sveter bundeswehru
24.10.2016 - 12:04:38
01
no a pre tých najzimomravejších sú tu humusáky vz. 60, pomer cena/výkon neprekonateľný :-)
https://www.armyvypredaj.sk/Vlozka-do-nohavic-vzor-60-original-CSLA-nova-d391.htm
https://www.armyvypredaj.sk/Vlozka-do-bluzy-vzor-60-original-CSLA-nova-d22.htm
24.10.2016 - 14:20:04
00
Ked mas buget rozpocet tak vojenske originali su kvalitne kusy oblecenia za nizku cenu, presne ja na bike nosim toto http://www.commando.sk/vojensku-odev-vustroj/ostatne-armady/sui-svajciarske-armadne-nohavice-original-pouzite a asi naj nohavice ake som kedy mal, samozrejme clovek musi prekusnut ze niesu cierne :D
24.10.2016 - 15:40:50
00
MarosHe napísal:
Ja som skúšal, ale len krátko ten dres Sportful fiandre light wind čo mi včera došiel a bomba. Hlavne je to dres a nie bunda, takže perfektne sedí na tele. Teplotne je od 6 do 15, aj keď niekde uvádzajú aj 10-20. Velkosť XL sadla presne, aj keď píšú hrudník do 105, mám skor k 110, ale je elastický a vobec to nie je poznať. Pás mám 89, takže tam sedí perfektne. A cena bola dobrá, aj keď teraz som pozeral tak už ho majú znova za plnú cenu. Podľa mňa je to univerzálnejšie ako bunda, nakoľko to možem mať aj na telo a postupne vrstviť podľa teploty.


Toto je ono?
http://www.wiggle.co.uk/sportful-fiandre-light-wind-jersey/
Za aku cenu si to ty kupoval?
24.10.2016 - 16:04:56
00
Mik98 napísal:
Toto je ono?
http://www.wiggle.co.uk/sportful-fiandre-light-wind-jersey/
Za aku cenu si to ty kupoval?

To je ona. Ale cena bola 124€. Zatiaľ tri jazdy v roznom počasí, od pekného slnečného 10 st., aź po veľmi silný chladný vietor. Absolútna spokojnosť. Bunda po výjazde z vnútra vždy suchá, funkčné prádlo zvonka miestami vlhké. Ale výjazdy dosť intenzívne.
24.10.2016 - 17:11:44
01
Ramon1 napísal:
Gore sem Gore tam ... no za mna X Bionic accumulator spodok , " bobor " stred a vrch napr Sportful no rain ten hrubý nepremokavý softshell... takto jazdim ja do -5 a ak este viacej prituhne a fúka bol som v -11 este so štvrtou vrstvou Gore 2,5 membránou ...


Mas aj nejaky tip, kde vyhodne kupit ten X-bionic? Ď.
24.10.2016 - 18:54:48
00
...žiaľ s tým ti moc neporadím...nakupil som ich pred 4 rokmi / 2X vrch a jeden spodok za cenu dvoch kusov / a odvtedy ich deriem, deriem a neviem zodrať :lol: . A teda nové nekupujem , no niekedy sa objaví dobrá kúpa na BD- tam by som začal. X Bionic sú svine , držia ceny skoro všade rovnaké / obdobne ako iné top značky /. A na chlpaté svetre sa vyser , to by som tak nosil do kostola nie na bike a hlavne v tomto sychravom a vlhkom nečasí. A tak isto osobne nedoporučujem žiadne spomenuté " bundeswehr" oblečenie...Ale keby si sa rozhodol napadnúť Poľsko , možno by dobre poslúžilo.
24.10.2016 - 19:20:06
00
keyboard_arrow_up