Jasne, suhlas. Niektore singletracky su viac menej otazkou stastia a najdenia. Ja viac menej postupujem tak, ze z mapy 1:25000 vytipujem nejake moznosti a potom skusam, niekedy to vyjde, niekedy nie. O tom je zial ale zivot :)

-nerozumiem logike veci. Raz píšeš že zjazdovku nejazdíš, lebo sa na nej nič nenaučíš a potom napíšeš, že štrbské-popradské v lete po chodníku je otrasné skákanie po šutroch. No ale veď tam predsa vycibríš techniku. A mne osobne sa ten chodník technicky veľmi páči.

Jasne, proti chodniku nic nemam, ale jazdim ho v lete asi 2x (a celkom staci), v zime aspon 10x. Okrem nejakych pripadov je to vzdy lepsie v zime, rychlejsie, bezpecnejsie, krajsie... Samozrejme, ak chces trenovat jazdu po kamenoch, tak je lepsie leto, ale mna osobne jazda po kamenistom chodniku nikdy nejak nebrala. Ale co clovek, to ina chut. Mna uz nejak tie kameniste balvanite slehy uz presli...

Opäť je to ale pre miestneho, lebo musíš vystihnúť presne sneh, aby nebol ani makký ani moc tvrdý. A také podmienky nie sú často a netrvajú dlho.

Predminuly rok boli podmienky take, ze zamka sa jazdila skoro celu zimu, okrem 2-3 snezeni. vtedy treba pockat 1-2 dni, kym to pesiaci a lyziari vydupu tak, ze aspon stred chodnika je OK.

Minuly rok bol celkom ok, teraz je to slapsie, hore som bol len cca 2-3x zatial. Snehu je malo, takze sa nema kedy urobit U profil z chodnicka. Popradske je dobre...

Ad miestny/cezpolny... Ak sa ma niekto pytal ze kde je trasa, vzdy som mu poradil :). A to chodim bikovat aj kde-tade po slovensku...

Rangeri: za cele zimne jazdenie po tatrach (min 5 rokov) som NEMAL s rangermi ziadny problem. Jazdim zodpovedne, idem tak aby som mohol kedykolvek zastavit bez obmedzenia pesiaka. Moj osobny nazor je, ze cyklista s kotucmi je na chodniku v zime omnoho bezpecnejsi ako lyziar (o novodobych skialpi ani nevraviac). Poznam viac rangerov, ziadny nemal nejaky problem. S niektorymi ludmi je naozaj tazko, ale s vtipom a dobrou naladou vyriesis 99% problemov. A kto sa chce v lese vykricat na teba, tak mu len poviem, nech si ide problemy riesit domov a idem radsej prec.

Osobne si nemyslim, ze ide o tazke (freeride) tury, nakolko technicky je napr. zelene pleso v lete tazsie ako v zime Zamkovska chata. Zaklad je slapat pomaly a rovnomerne, co najviac vpredu, trosku upustit kolesa. V zime treba len tak zlahka cruisovat ... Fyzicka nejaka musi byt, ale so mnou to uz ide tiez dole vodou, kedze cez tyzden som v BA a jazdim uz len vikendovo. Ale kto chce, trasu si vzdy najde.

Peace!

Mgx

PS: dufam, ze sa coskoro v tatrach uvidime a dame nejaky ten singletrail :)
16.01.2008 - 14:17:47
00

-nerozumiem logike veci. Raz píšeš že zjazdovku nejazdíš, lebo sa na nej nič nenaučíš a potom napíšeš, že štrbské-popradské v lete po chodníku je otrasné skákanie po šutroch. No ale veď tam predsa vycibríš techniku. A mne osobne sa ten chodník technicky veľmi páči.



Suhlas, pekny chodnik, len je to kratke. Na kazdy pad v lete tam AM.EN tlupa dojde robit zlo:)

Uhadnete odkial je ta fotka_?:>

Prílohy:

Komentár súboru: odkial to asi tak je
IMG_1550-01vvv800tag.jpg
IMG_1550-01vvv800tag.jpg 614.21 KiB thumb_up0thumb_down

16.01.2008 - 15:42:40
00
2dijck: viem nepoviem :wink: Inak warzone xce urobiť ten váš AMEN v PP. Ja som pripravovateľ trás zatiaľ. 8) Aj mám voľačo vymyslené, len xcem, keď sa vráti, aby si to najprv prešiel on. Aby povedal či ok, alebo treba pritvrdiť.
16.01.2008 - 16:04:37
00
inac, ako citam tieto prispevky, tak mna az velmi prekvapilo ze aj v zime, niekto chodi bajkovat do Tatier :P a este do takych miest, kde ja osobne by som sa na bajku asi nevybral ani v lete :lol: resp. nemam na to techncike vybavenie a mzono ani kondicku :oops: obdivujem vas, mozno niekedy sa necham vami inspirovat....
16.01.2008 - 16:05:11
00
2dijck: viem nepoviem :wink: Inak warzone xce urobiť ten váš AMEN v PP. Ja som pripravovateľ trás zatiaľ. 8) Aj mám voľačo vymyslené, len xcem, keď sa vráti, aby si to najprv prešiel on. Aby povedal či ok, alebo treba pritvrdiť.


Myslim, ze bude stacit 1 trasa a vyzivna, max 45km:) Kto plati pokuty?
16.01.2008 - 16:26:00
00
Nechcem to v tatrách. Tam sa vypravíte aj sami. Aby som nemusel financovať tie pokuty. :twisted:
Bude to okruh blízko PP.
16.01.2008 - 16:50:50
00
no, fotku tipujem na cyklotrasu na zelene pleso, niekde medzi kovalcikovou polanou a chatou. Je to bud na zaciatku zimy alebo na skoru jar, ale typnem zaciatok zimy/jesen.

Mgx
16.01.2008 - 20:14:15
00
no, fotku tipujem na cyklotrasu na zelene pleso, niekde medzi kovalcikovou polanou a chatou. Je to bud na zaciatku zimy alebo na skoru jar, ale typnem zaciatok zimy/jesen.

Mgx


Uplne presne. 30.10.2007 vcelku uz zima bola:)

Prílohy:

IMG_1512-01v800tag.jpg
IMG_1512-01v800tag.jpg 728.37 KiB thumb_up0thumb_down

16.01.2008 - 20:19:14
01
tak toto uz nie je cyklotrasa :)

Je to medzi odbockou Pod Salvejakom a Tatranskymi Matliarmi, asi 500-600m za tou odbockou.
16.01.2008 - 20:30:12
01
ak si sa trafil ,tak respect mgx. To by som nemal ani poňatia. Tým chodníkom som išiel len raz v živote aj to pešo asi pred 20 rokmi.
16.01.2008 - 20:37:36
00
tak toto uz nie je cyklotrasa :)

Je to medzi odbockou Pod Salvejakom a Tatranskymi Matliarmi, asi 500-600m za tou odbockou.


Nieje, ale jazdime to miesto cyklotrasy:> Krajsie a dlhsie...

Prílohy:

IMG_1495-01v800tag.jpg
IMG_1495-01v800tag.jpg 592.74 KiB thumb_up0thumb_down

16.01.2008 - 20:57:07
00
Uz sa neviem dockat, kedy pojdem na Zelene pleso so svojim novym mazlickom.
16.01.2008 - 21:17:11
00
ten chodnik z popradskeho na strbske - zimna cesta (zelena znacka) + napojenie na cervenu znacku mimo hlavnej turistickej sezony (november, maj...) je absolutny cyklisticky orgazmus (bez snehu samozrejme). vzdy ked to idem peso, tak mam slzy na krajicku, ze tam nemam bajk. toto by som chcel vyskusat
16.01.2008 - 21:19:16
00
Uz sa neviem dockat, kedy pojdem na Zelene pleso so svojim novym mazlickom.
nebut netrpezlivy,inac ako dopadli skusky,dufam ze OK. 8)
16.01.2008 - 21:19:52
00
Uz sa neviem dockat, kedy pojdem na Zelene pleso so svojim novym mazlickom.

až ked zmizne sneh lebo ho maš biely-bajk :lol:
16.01.2008 - 21:20:47
00
keyboard_arrow_up