este jedna

Prílohy:

talas-scratched1.jpg
talas-scratched1.jpg 394.14 KiB thumb_up0thumb_down

13.05.2008 - 22:00:09
10
Nerob si z toho tazku hlavu, esteticka vada. Toto su zanedbatelne skrabance...je to ok.
13.05.2008 - 22:13:42
00
Nieco take som chcel pocut, skusal som to trosku prelestit... Ked po tom prejdem prstom ani to necitit, jedine ak prejdem nechtom citim velmi jemne skrabanceky. Tiez sa mi moc nezdalo ze by az taketo zanedbatelne skrabanceky mohli poskodit tesnenia - kedze tam nie su ziadne ostre hrany a takmer nic z toho nevycnieva (ak aj tak to su nejake stotiny mm). Nech sa este vyjadria ostatni, najma co napise roman ma zaujima.
13.05.2008 - 23:11:59
00
roman!čo ak má vidla čierne nohy??
tam je to horšie ale aj čierny lak existuje :lol: .... ale vždy treba dať prednosť funkčnosti nad estetikou.

nemilé. určite by som jedno kolečko s lakom spravil a mierne to zahladil
(vodný šmirgel min 1500 - 2000) ale nieje to až také akútne ako to vyzeralo podla popisu.

tento postup som našťastie nemusel riešiť na Talase (to by ma šklblo) ale na vzduchovej patrone XC pro TAD (zmena zdvihu) kde boli v klznom laku škrabance ktoré ničili o-krúžky a unikal vzduch. Vznikli z mojej blbosti, nakolko som sa snažil o dalšie a dalšie úpravy smerom k dokonalosti a neuvedomil som si ,že je tam taká *****....a poistka a ked ju vyberám tak sa vzdy oprie o driek a zanechá stopu (rozoberané 50-80x po 30 som to prestal počítať). Zistil som to až veľmi neskoro a bolo to nutné riešiť. Dalšia blbosť bola panika a potreba to vyriešiť v priebehu "hned teraz" (závody) a siahol som na to brutálnejšou metodou takže o výsledku bolo rozhodnuté a tesnenie vydržalo 40km :cry:
Na opravy som skúšal rôzne živice, lepidlá ... ale nakoniec sa mi osvečil uvedený postup. Momentálne má vidla (jazdí manželka) cca 400km za sebou a chystám sa ju otvoriť ako to bude vnútri vyzerať.

netvrdím, že sa dajú takto opraviť všetky ryhy ale minimálne sa dá orientovať podla laku, kde sa má brúsiť dole a zahladiť hrany. Niečo tam zostane, ale ide hlavne o to zahladenie.

edit: trochu som to doplnil


Naposledy upravil Roman dňa 14.05.2008 - 08:47:27, celkovo upravené 3 krát.

14.05.2008 - 08:29:57
00
Nevyzeraju byt hlboke...ale ta rada od Romana je fajn....skus to a myslim ze to bude v pohode...
14.05.2008 - 08:33:10
00
roman, keby tu bola karma, mas odomna K+. Super napad. Tiez mam na Boxxeri nejake tukance. Zatial sice nic vazne, ale tiez sa obavam dalsich..
14.05.2008 - 16:34:54
00
Takze som urobil ako roman radil a napisem teda zpar postrehov ktore snad pomozu ludom pri podobnych problemoch. Pripominam ze ide skutocne o malinke ryhy ktore by mozno aj keby som sa na to vykaslal nesposobili ziadnu skodu. Prebrusil som miesto velmi jemne vlhkym smirglom zrno 1200 (najjmenesie co som zohnal). Kto sa boji moze zvolit jemnejsie, tiez som sa trochu bal ale je to uplne ok vidle to ani nema ako ublizit - je to fakt jemne (na dotyk ako normalny papier az pri pritlaceni to ma vacsi odpor). Potom som naniesol ciry lak (peknu suvislu hrubsiu vrstvu nech to pekne zatecie do tych ryh), potom treba nechat pekne stvrdnut (t.j. par hodin v mojom pripade, zavisi od pouziteho laku) a nasledne znova prebrusit ako uz bolo spominane, pri tomto som aj ked ide o velmi jemne brusenie prekryl okolie papierovou paskou nech sa neposkodi. Na zaver som to velmi jemne prebrusil tym papierom na vlhko pri naneseni trocha vosku (na auta) nech je to este jemnejsie - prip. ide uz skoro o lestenie. Vysledok uspesny, zakaldom bolo v mojom priapade (nepodstatne male skrabance) skor to prvotne prebrusenie, po naneseni laku a naslednom zbruseni nie je rozdiel skoro poznat, snad subjektivne sa mi zda ze je to mierne este lepsie - po prejdeni prstom velmi citlivo a pri maximalnom sustredeni to nie je (takmer) vobec poznat. V takomto stave by to tesnenia neposkodilo aj keby boli z papiera, som si tym takmer isty. Snad len zapolemizujem o pouzitej vyplni, resp. ci je vhodna na velmi jemne skrabanceky. Lak je totiz pomerne husty, t.j. nemusi tak dobre zatiect do vsetkych miest (a tak dobre nevyplni ryhu) resp. aj po zatvrdnuti je stycna plocha o ktoru drzi lak v ryhe tak mala ze sa zrejme brusenim, lestenim moze odtial znovu odstranit - preto som pisal ze rozdiel pred a po lakovani nie je az taky - aj ked sa mi vidi ze tam maly rozdiel je. Na vacsie ryhy samozrejme ok. Mohlo by sa snad pouzit (aj som niekde cital o podobnom postupe) sekundove lepidlo, je tekutejsie, lepsie zatecie do ryhy, lepsie drzi na stycnej ploche a je nepomerne tvrdsie ako lak (ktory je aj ked ide o dobry lak pomerne makky). Otazkou je ci to neposkodi nohy (tie lepidla su pomerne agresivne) a ako to pojde zbrusit, s pripadnym odstranenim by nemal byt problem, minule som niekde videl odstranovac sekundoveho lepidla ale neviem ako to funguje (nie som chemik :)).

Takze diky roman za prospesne rady, o podobnom postupe som cital uz davnejsie ale predsa ak to napise niekto z fora kto to robil tak sa spolahnem viac ako na nejake anglicke fora a prispevsky stylu jedna babka povedala.

P.S. sorry za dlhy post ale snad to raz niekomu pomoze.
15.05.2008 - 20:49:45
01
Na nejakej polskej stránke som videl niečo ako neoprénové návleky-chrániče na vnútorné nohy... Má to zmysel? čo to je za materiál a ak to má praktický význam, kde to kúpim ? :-)
15.05.2008 - 22:51:38
00
skúšal som aj sekundové lepidlo, ale na klznom laku vôbec nechcelo držať. To isté platilo aj pre dvojzložkové tmely a lepidlá. Nohy sú iný materiál takže by to mohlo fungovať. Treba skúsiť. Nepredpokladám, že by to bolo ža tak agresívne aby sa rozleptala vrchná vrstva.
Lak sa dobre brúsil a bolo pekne vidieť kde treba zbrúsiť (ružový lak) ryhy ktoré som opravoval boli hlboké a vo velkom počte v rôznych smeroch. Ako na potvoru to bolo na hranici SAGu takže oblasť 90% pohybu. Uvidíme čo to povie po sezone. X-krúžky boli zničené tak som ich musel nahradiť o-krúžkami, čo sa mierne (dost) prejavilo v znížení citlivosti ale vždy lepšie ako vyhodiť celú vidlu.
16.05.2008 - 08:49:23
00
pre tvoj lepsi pocit posielam foto mojej novej vtedy mesacnej vidlice... hlbka tak 0,5 urcite:) jemne prebrusene. momentalne to ma 2 roky a stale to fici. v zime to trosku slzi ale len mierne. urcite ziadne tecenie. takze take it easy. tvojho skrabanca by som sa vobec nebal a ani neriesil. jedine keby boli funkcne problemy...

Prílohy:

z1.JPG
z1.JPG 55.79 KiB thumb_up0thumb_down

20.05.2008 - 12:46:26
00
Caute, chcem sa opytat ci by slo toto zalestit uz vysie spominanymi sposobmi?

Prílohy:

$_57.JPG
$_57.JPG 189.43 KiB thumb_up0thumb_down

12.09.2014 - 18:27:45
00
ahojte, dnes som od bicykla isiel o nieco smutnejsi, vsimol som si takrto skrabancr na vnutornych nohach..myslite ze to treba nejak riesit? je ich citit ked prejdem nechtom ale ked bruskom orsta tak nic necitim.. je to vidiet viacmenej len pod svetlom

Prílohy:

IMG_20161102_210313.jpg
IMG_20161102_210313.jpg 221.39 KiB thumb_up0thumb_down

02.11.2016 - 23:30:31
00
Nič, moc. Tá vidla ešte dobre poslúži. Odporúčam trocha preleštiť jemnou brúsnou pastou. .
03.11.2016 - 00:14:54
02
alebo smirglom 2000kou (1500vkou)
03.11.2016 - 10:38:11
00
pokial okraje skrabanca nemaju ostre vystupky, ktore by pri pruzeni donicili vnutorne puzdro tak by som to neriesil vobec. ja mam tiez skrabance od padu na eloxe ked som to kontroloval tak nema ostre vystupky a puzdru to potom nevadi.
03.11.2016 - 11:16:20
00
keyboard_arrow_up