infinitipp napísal:
Janiik tu je pekná ukážka prečo Lefty...lepšie raz vidieť ako stokrát počuť :lol:
Larry Westney - Proč Lefty? - PŘEDSTAVUJE ŠTĚRBA KOLA thumb_up0thumb_down


dalsi bike bude s LEFTY :D
07.11.2016 - 12:58:48
00
dalsia lefty bude s bajkom, skor :-D
07.11.2016 - 13:11:20
00
ešte keby tak mali tie vidlice trochu normálnejšie ceny...no za originalitu sa platí
07.11.2016 - 13:17:17
00
ano dnes vidlice su uz predsa len niekde inde. Hlavne maju pevne osky (aj pri XC) a tapered stlpiky resp pri korunke vacsi polomer trubky, takze uz sa tak tie vidlice neohybaju. Dalsia vec co som si vsimol tak obe vidlice sa ohli asi rovnako ked sa na ne zavesil, navyse lefty je akoby dvojkorunkova. Mimochodom pred nedavnom som si uvedomil, ked ma na to upozornil kamarat, ze na demontovanie kolesa napri. pri nakladani do auta je potrebne odmontovat brzdovy strmen cize okrem ineho aj pouzit naradie, co je u mna tiez riadny FAIL ;)
07.11.2016 - 14:16:24
06
ale na druhú stranu ak chytíš defekt a tmel nezalepí.. nemusíš dávať dole predné kolo a dušu nahodíš bezproblémov :lol:
07.11.2016 - 14:27:43
02
Polo: pevne osky su na vidliciach uz dobre cez 15 rokov :)
07.11.2016 - 14:29:53
00
Tiez som si vsimol, ze sa na tu "obycajnu" vidlu vesia bez osky. Keby tam bola zasrobovana 15mm oska, vyzeralo by to inak. No a este sa paprat s nastavenim strmena niekde na parkovisku, dakujem pekne.
07.11.2016 - 14:30:43
00
Hosť napísal:
dalsi bike bude s LEFTY :D

ako píše polo.
tam bola použitá obyčajná liška float 140 obyč stlpik obyč oska a 32 nohy..
ten test je už dosť starý.
ked to porovnajú s dnešnou vidlicou s taper stlpikom a pevnou ośou, nebude tam taký velký rozdiel. a keby tam dali napr piku s hrubšími nohami tak este menší,
Z hladiska chodu pri zaťažení má stale lefty jednoducho v navrch koli valčekom a dráham.
- je zase demontáž prasata. a korunka nad hlavou nuti použiť predstavec s väčším sklonom špecifického tvaru u nižších ludí.
07.11.2016 - 14:31:45
02
No neviem co to tam ma za vidlicu (tu klasicku), co tak tazko ide zasuvat nohy .. no zjavne si vybral daku "echt" zlu :D .. aj to ako sa otaca chrbtom aby nebolo vidno, ze na jednu nohu dava vacsiu vahu :lol: .. ale teda ma dojalo, ze testuje zasuvanie nohy pri zatazi v plnom vysunuti, takto vidla v reale nikdy nepracuje. Ale kazdopadne je to pekna zalezitost ta leftyna :)

edit: aha .. float 140tka. No, tak to si vybral vskutku "idealnu" :D .. napr. kdejaka pruzinova MZ s napr. ciernymi nohami chodi prakticky rovnako ako ta leftyna.
07.11.2016 - 14:42:09
00
presne mi to napadlo, ze ked tam ma clovek nabuchanych dajme tomu 100PSI a vazi 80kg, tak je v skutku jedno ci to chodi v klznych puzdrach alebo ihlickovych loziskach
07.11.2016 - 14:52:45
00
to video (ostatne ako aj iné lto-m vyššie spomínané veci) sa tu za tie roky rieši už asi štvrtýkrát a za tú dobu si každý aj tak jazdí čo uzná za vhodné
07.11.2016 - 14:54:28
04
Tak,tak .. vsak ako som pisal, nic moc tema na hejtovanie :lol: .. ALE! ... dnes uz je kazdy druhy biker endurak a situacia sa zmenila. A ako vieme, v minulosti aj zaryti Cannondailisti uznali, ze viac ako 140mm z tej vidlice sa seriozne dostat neda. Aby to nebolo tak, ze Lefty vs Dual je nieco ako boj Olympusackeho m4/3 voci FF. Proste to principialne neda :lol:

edit: ked na tym tak uvazujem .. pre par rokmi sa dohadovali vyjazdy, kam sa pojde, kade sa pojde, co sa navstivi, asi kolko km, pripadne vyskovych a pod. Dnes ? ... kam sa ide skakat. A maximalne este ci autom, alebo nie. Ja neviem, ale asi jak u mladych smartfony, tak u dospelych enduro bike. U jedneho clovek osprostieva u druheho si lame kosti.
07.11.2016 - 15:10:26
04
no zase na druhej strane treba povedať, že kopa ľudí začala jazdiť len nedávno a jednoducho na nejaké epic výjazdy so starými harcovníkmi ešte nemá kondičku a zdvihy tomu tiež nepridajú...ale, že si potom ľudia kupujú cesťáky, aby trénovali, tak to mi už hlava vôbec neberie :D kam ten svet speje... :(

edit: ešte k Lefty, zhodiť koleso do auta u mňa je vecou asi 20 sekúnd, náradie aj tak vždy keď idem autom beriem so sebou...nahodenie naspäť to isté a žiadne ďalšie nastavovanie sa nekoná, brzdu dávam dole aj s adaptérom a ten po pritiahnutí o vidlicu ostane presne tam, kde bol aj predtým... :)
07.11.2016 - 16:09:22
03
ale veď nech trénujú, je to lepšie ako sedieť celý deň v krčme :) a mňa teší že sa cyklistika stala takou masovou záležitosťou, keď som jazdil pred nejakými 10 rokmi, tak ani zďaleka nebolo vidno toľko bikerov ani žiletkárov ako dnes :)
07.11.2016 - 16:20:56
00
ale zase, keď je vonku pekne a sedíš pri okne...
07.11.2016 - 16:22:26
03
keyboard_arrow_up