Tieto tretry som skúšal aj ja. Nosím číslo 46, skúšal som číslo 46 a bola mi v tenkej ponožke trochu tesná. Síce mi predavač poradil, že by to tak malo byť, ale asi by som bral o pol čísla väčšiu. No nemám skúsenosť s tretrami, táto bola zatiaľ prvá a posledná na mojej nohe :)
11.10.2016 - 12:26:58
00
Chcel by som v rámci reklamácii vymeniť tretry SCH-XC-61 za SCH-XC-70. Počul som,že 70-ky sú oproti 60-kám menej vzdušné (odvetrané). Má s tým niekto skúsenosť. Díky.
14.10.2016 - 15:26:45
00
Potreboval by som trocha poradiť. Hľadám návleky na MTB tretry. Mám Shimano XC-50. Ide o to, že sú dosť odvetrané a pod 15°C v nich začína byť už zimno. Primárne hľadám niečo proti chladu, nemusia byť nepremokavé.
Návlekov je celá kopa a nejako sa v tom nevyznám.


Naposledy upravil vladoNM dňa 06.11.2016 - 18:16:21, celkovo upravené 1 krát.

31.10.2016 - 18:37:04
00
Chlapi, potrebujem poradiť...

Chcem vymeniť obyčajné pedále za SPD od Shimana MTBčkové...
Moja otázka na Vás, či ku nim ako k MTBčkovým môžem kúpiť tretry aj cestné, alebo by bolo ku nim vhodnejšie kombinovať MTBčkové ? A v čom je vôbec ten rozdiel medzi cestnými a MTB ?

;-) Doplním, že budú používané na asfaltke...
05.11.2016 - 20:03:11
00
tu to máš celkom dobre zhrnuté http://blog.koloshop.cz/2016/10/vyber-cyklisticke-obuvi-jedna-se-o.html
05.11.2016 - 20:32:23
00
Článok som si prečítal, no rozhodnúť sa a vybrať tie správne tretry podľa neho veru neviem...:-( no mám ešte čas do do jari si vybrať :-) Pedále, v tom mám jasno...MTBčkové no a či s klietkou, alebo bez závisí od typu tretier ako to skombinujem.
07.11.2016 - 17:31:53
00
:-)


Naposledy upravil Stanley125 dňa 17.04.2018 - 22:55:16, celkovo upravené 1 krát.

16.11.2016 - 13:39:35
00
Cirdeman napísal:
Chlapi, potrebujem poradiť...

Chcem vymeniť obyčajné pedále za SPD od Shimana MTBčkové...
Moja otázka na Vás, či ku nim ako k MTBčkovým môžem kúpiť tretry aj cestné, alebo by bolo ku nim vhodnejšie kombinovať MTBčkové ? A v čom je vôbec ten rozdiel medzi cestnými a MTB ?

;-) Doplním, že budú používané na asfaltke...


Mozes hocico... Ale co sa tyka funkcnosti, moze to byt celkom problem. Najma ked niekde zastavis, budes prenasat bicykel a pod. Ja som skor za opacnu vymenu. Mat MTB tretry aj na cestaku. Lepsie sa v nich chodi. Najma ak nosis bicykel napriklad po schodoch. Osobne si neviem velmi predstavit chodzu v lese v cestnych tretrach. Ak sa pytas na moznost namontovat tak niektore shimano tretry maju moznost namotnovat aj spd aj spd-l
16.11.2016 - 14:01:44
00
No bude to na krosák...a budú to MTBčkové pedále či už s, alebo bez ochrannej klietky, to sa ešte rozhodnem :-) Len sa asi ťažšie bude rozhodovať medzi tretrami MTB, alebo cestné :-( fakt neviem, bude to moja 1. skúsenosť...Tá klietka okolo mechanizmu zapínania má vyslovene len funkciu jej ochrany v teréne pred kameňmi, prípadne inými nástrahami, alebo je to aj pre niečo iné ? A ešte či sa dajú kombinovať rôzne druhy MTB pedálov s rôznymi tretrami, samozrejme aby mali SPD systém jedny aj druhé :-) Ja to bude používať len po ceste typu asfalt :-) terén nie, ani lesné, poľné cesty ! Ďakujem.
16.11.2016 - 16:57:00
00
Cirdeman to máš jednoduché rozhodovanie, ako si písal na krosák mtb-čkové pedále a jednoznačné aj mtb tretry, cestné majú inú platformu na iné väčšie cestné kufre, ktoré nie sú kompatibilné s mtb, ako napr. aj kufre niektorých značiek medzi sebou, ako nap. Shimano, Crank Brothers a iné, pokiaľ nemajú ten istý systém ako je SPD tak ti pasovať nebudú kufre značky s pedálmi inej, ale keď kúpiš rovnakú značku pedálov a kufrov- kufre sú pri nových pedáloch asi vždy ich súčasťou tam problém nebudeš mať. A či platformu alebo nie, by som volil aj podľa tretier a tvrdosti podrážky, tvrdšie XC tretry si vystačia s menšími - klasickými pedálmi bez klietky, ktorá má nielen ochrannú funkciu, ale aj lepšie rozloženie tlaku a lepší prenos energie, zjednodušene sa dá povedať, že pedále s klietkou, sú skôr vhodnejšie na ťažší terén a mäkšie tretry, tam má tá klietka väčší význam ako pri tvrdých tretrách :)
16.11.2016 - 17:41:25
00
Ahojte chlopi :D
Potrebujem od vás radu . Doteraz som jazdil len xc ale v januari mi pride konečne vysnivany AM bajk. A tak som rozmyšlel že vlastne ake topanky a pedale naň dám. Do teraz som bol vtom že jednu sezonu skusim jazdiť na tom so svojimi xc tretrami a xc spdčkami.
Ale vtom som objavil tento inzerat http://www.mtbiker.sk/bazar/prislusenstvo-tretry/283139/five-ten-maltese-falcon-mod-2015-vel-43-nove-nenosene.html
A teraz mam chrobaka či ich zobrať a kupiť flaty alebo spd s klietkou.
Alebo to mam skusiť v tych xc ? :D
14.12.2016 - 17:00:18
00
Za mňa tieto tretry http://www.lyzarna-bruslarna.sk/product/xalp-enduro-iv-1#EUR 40 / 25,2 cm sú teraz v super akcii, aj keď tebe podľa tých čísel čo tam majú a pozeráš 43 tak nebudú,ale ak by mal niekto záujem, mňe sadli o číslo väčšie, teda rovnako ako pri Shimane...a pedále aspoň u mňa vyhrávajú CB buď Candy, prípadne Mellety e, ale tie už stoja celkom dosť
14.12.2016 - 23:29:56
02
Ďakujem za typ. Do kelu keby mali 43-44 hneď by som to zobral.
Dlho pozeram už tieto http://www.pearlizumi.com/US/en/Shop/Ride/Mountain/Men's/Footwear/Cycling Shoes/Men's_X-Alp_Launch_II/p/151160012FJ ale tolko nechcem do toho zas investovať to len keby nahodou najdem niečo v super cene.
15.12.2016 - 06:34:50
00
Ja by som išiel do 5.10. :y: Cena dobrá poprípade ešte zjednáš. Jazdim take isté na flatoch a držia jak prikované. Žiadný problém.
15.12.2016 - 12:39:16
00
Ahojte,
kto mate skusenosti s tretrami FORCE dajte nejake info, ci su tie suche zipsy v pohode, neodlepuju sa, a hlavne ake maju cislovanie, ci tak ako shimano treba o cislo vacsie alebo rovnake cislo treba brat ako pri normalnej obuvi?
dakujem

PS: ak tu uz nieco bolo ohladom toho tak srry, nenasiel som odpovede
15.12.2016 - 13:16:14
00
keyboard_arrow_up