Šariš
Je jednoducho najlepší... 26% [ 62 ]
Reigns & Rulez:) 11% [ 26 ]
Najkrajšie, najvášnivejšie, najrozumnejšie a celkovo najlepšie ženy su jednoznačne zo Šariša. 35% [ 83 ]
Je srdcovka! 28% [ 68 ]
Celkový počet hlasov : 239
Dufajme, ze to biele zlo rychlo zmizne z povrchu zemskeho:)
13.01.2008 - 15:02:26
00
Super foto Racho. Este napis nieco o tom, ci je to vhodne na bike (profilom).


Myslím ,že je to vhodné na bike aj keď nie ideálne. Je to hraničný hrebeň a chodník kopíruje terén zo všetkými stúpaniami a klesákmi neobchádza ich ako normálny turistický chodník. Ak by to bolo náročné dá sa zbehnúť z hranice v Kurovskom sedle. Pozri na http://www.turistickamapa.sk/

Prílohy:

IMG_0524_crop.jpg
IMG_0524_crop.jpg 306.03 KiB thumb_up0thumb_down

13.01.2008 - 16:20:55
00
Super foto Racho. Este napis nieco o tom, ci je to vhodne na bike (profilom).


..mal si si dať s nami výjazd (vid výjazdy v okolí KE) a hneď by si vedel, či je to vhodné na bike... teda ak si myslel v zime... :-)
13.01.2008 - 19:36:15
00
aj na Zbojničaku som videl par stôp od "dosiek" , kto zvas si to tam dal :?:
14.01.2008 - 01:26:30
00
Super foto Racho. Este napis nieco o tom, ci je to vhodne na bike (profilom).

Mozem to napista aj ja. Ale najprv potvrdzujem, super foto! Na jednom vidim aj svoju nohu! ;-)
A teraz k tej trase: Slovensko-polska hranica v Bardejovskom okrese:
Obrucne-hranicny prechod Kurov: super trasa, 100% zjazdna (ak ma clovek stastie, tak aj kazda z tychto "stojek" sa da vyjst)
hranicny prechod Kurov - hranica Fricka-Izby: zjazdne, siel som len raz v opacnom smere, trochu nudnejsie ako to predtym, preto vacsinou opustam hranicu a idem asi 200m smerom na BJ za hranicnym prechodom dolava (taky vyjazd z hlavnej cesty tam je) a po lukach do Petrovej a po ceste do Cigelky. Je tu aj moznost ist z hranice Fricka-Izby do polska (konecne legalne! Vdaka Schengen!) a potom obides len Lackovu (toto je fakt nezjazdne) a za lackovou nastupit z polskej strany na Ostry Vierch (niest to tam treba mozno iba nejakych 200 metrov) ale potom po hrebeni ides az na hranicu Cigelka-Wisova. Tam sa da ist znova cez polsko visova-blechnarka alebo cez slovensko - cigelka-vysny tvarozec a cez sedlo na Stebnicku hutu a odtial na hranicu (blechnarka-Stebnicka huta). Po hranici Staviska s bikom neodporucam, znova by to bolo viac nosenia ako jazdenia. Na hranici blechnarka-Stebnicka huta sa da znova pekne ist po hranici cez Obycz az do sedla Regetovska voda. Nasleduje Javorina, ktoru som presiel (cast treba vytlacit 500m? a cast zniest aj dole) ale ta sa da obist cez regetovku a po ceste smerom na becherov a za dedinou este pred hranicou okolo horarne na Dierocky (znova si na hranici). Po hranici zonva 100% zjazne az na hranicny prechod Becherov. Pokracovanie na Niznu Polianku jazdim zasa vacsinou z opacnej strany ale malo by sa dat. Alebo dolava do polska a po 300m doprava a po ich cyklotrase az do Radocyny a tam vpravo a dojdes znova na hranicu- zajaci vrch. Dalej je do zjazdne az do Niznej polianky.
14.01.2008 - 10:08:17
00
Len dodam k tym trasam po hranici: ak to tam nikto nebude udrziavat (najma usek Becherov-N.Polianka) tak to asi rychlo zarastie. :-(
Doteraz to sprejazdnovali aspon obcasnymi prejazdmi na stvorkolkach polski pohraniciari ale teraz, ked uz nam santit nebudu, neviem neviem...

http://www.bike-forum.cz/forum/fotky/os ... etail=6643
14.01.2008 - 10:30:07
00
2 Minikin. Vďaka za obsiahly popis trasy navnadil si ma, niekedy to tiež skúsim prejsť. Neviem či si videl tých motorkárov jak sa tam brodili v snehu vedľa hranici z poľskej strany možno oni budú jazdiť hraničný hrebeň a
tak bude zjazdný aj pre nás. Za aký čas sa dá zhruba prejsť z Obručného do Cigeľky, a ešte ťa poprosím, z ktorej strany je to lepšie jazditeľné?
15.01.2008 - 20:48:51
00
Aj ja dakujem za report minikin. Snad sa v lete konecne podari prejst ten usek SR/PL hranice aspon do Kurova. Clovek ma predsa len chut spoznat nove kuty Slovenska.
15.01.2008 - 21:07:24
00
Osobne odporucam smer: Obrucne-Kurov-Cigelka
Useky:
Obrucne-Kurov sedlo (nejakych 20km, nastupane (tusim) 570m) - zjazdne komplet obojstranne, cas zavisi od ... vykonnosti, fotografickych snah a ucelu (kto sa prisiel viac kochat, bude mu to trvat dlhsie, kto bude prvy krat hladat aj Kralovu studnu aby sa napil vody mal by si priratat aspon polhodinu :-) )
(cez luku za kralovou studnou sa ide nie presne po znacke, ale po ceste, inac sa stale drzime hranicnych kolikov - je tam jedna "zakerna" cesta iduca rovno do Polska ale hranica zataca o 90 stupnov doprava)
Kurov sedlo - Cigelka: existuju 3 sposoby
1. najrychlejsi je do Petrovej (odbocka z hlavnej cesty na Baredejov 200m za hranicou dolava) a po ceste do Cigelky (5 km, nastupane 100m), cast zjazdna len v smere Kurov sedlo - Petrova (nejakych 200m prudky zjazd)
2. Petrova-Fricka-Izby (Polsko) - odtial je neznacena cesta (pred dedinou Izby pred mostom cez potok doprava, po par kilometroch okolo opusteneho kostola) na hranicu pod Ostrym Vierchom (200m vynos na vrch) a potom kamenisty vacsinou zjazd az do sedla nad Cigelkou - odtial po zltej znacke zjazd do Cigelky
cele asi 20km nastupane aspon 500m
3. Z Kurovskeho sedla - po hranici - do sedla Beskid (pod Lackovu, najvyssi vrch hranicneho hrebena, nezjazdneho ani hore ani dole z oboch stran) a potom na Izby a dalej ako v bode 2 (dlzkou mozno rovnake ako 2, len to bude trvat dlhsie a nastupa sa viac, pribudne nezjazdny usek niekolko sto metrov pod vrchom Czertez)
Ja by som preferoval 2 pretoze legalne prejst hranicu Fricka-Izby je mozne az teraz, aj ked sa tam chodi uz od nepamati.

Cas jazdy zavisi od vykonnosti a tiez najdenia spravnej cesty (ak je tam clovek prvy krat a nie je si isty cestou a musi skusat a hladat tu spravnu alebo nebodaj zakufruje a musi sa vratit alebo sa jednoducho castejsie zastavi a foti a "kocha" sa prirodou, alebo narazi na jej plody - huby, cernice ... ), ak idem
Z BJ na Obrucne po ceste (25km), na Cigelku a potom z Cigelky do BJ (20 km) (Cigelka-BJ ma minimalne 2 trasy, kedy sa clovek takmer uplne vyhne hlavnym cestam a cestam 2 triedy) je to pre mna na celodenny vylet (9:00-15:00 ??? mozno stihnem).

Toto je oblast mineralnych pramenov, kazda dedina v okoli (Petrova, Fricka, Cigelka, Vysny Tvarozec, Nizny Tvarozec ako aj polske Tylicz, Wysova maju svoje pramene mineralnych vod) Samozrejme ich oblast doplnaju aj polske kupelne mesto Krynica a Bardejovske Kupele...


Mapy oblasti:
http://www.e-gory.pl/index.php?option=c ... Itemid=145
http://www.turistickamapa.sk
17.01.2008 - 07:14:48
00
2 Minikin: Vďaka za podrobnú inštruktáž, už som ju uložil aby som ju v lete nemusel hľadať. Určite to prejdem a možno nás bude viac z Prešova, ktorí budú mať o túto trasu záujem. Už len objednať dobré počasie. :)

Tá poľská mapa nemá chybu a tie cyklo trasy im môžeme len závidieť.
17.01.2008 - 19:02:44
00
"Tá poľská mapa nemá chybu a tie cyklo trasy im môžeme len závidieť. "
Na mape to vyzera dobre, ale skutocne znacenie v terene je na niektorych trasach velmi slabe. 5 km usek, priama cesta a z nej mnozstvo odbociek a spolu to ma 1 vyblednutu znacku na strome niekde v polovici trasy. A potom z cesty potrebujes odbocit dolava a ziadna znacka. Jasne ze pojdes rovno, "po hlavnej". Ze to bolo zle zistis az ked prides k tabuli "Teren pryvatny! Vstemp surovo zabroniony!"
Ale aspon sa snazia a maju tych vyznacenych tras podstatne viac narozdiel od druhej strane hranice (BJ) kde su vyznacene cyklotrasy (mozno aj 2 alebo 3) a len po cestach 2 triedy medzi dedinami.
Takze prajem dobré počasie, a mozno sa tam aj stretneme, clovek nikdy nevie... V 2007 som Obrucne-Kurov prechadzal aspon 5 krat.
18.01.2008 - 07:33:12
00
2racho:ked pojdes v lete na to obrucne-kurov-cigelka tak daj vediet mozno
sa pridam,ked bude vhodny termin.
18.01.2008 - 13:30:13
00
2racho:ked pojdes v lete na to obrucne-kurov-cigelka tak daj vediet mozno
sa pridam,ked bude vhodny termin.


OK. Hodím to tu.

2 Minikin: Dobre vedieť , že to nie je také super ako to vyzerá. Veď sú z rovnakého kmeňa ako my. :lol:
18.01.2008 - 19:11:22
00
dnes sme s si s Ferom dali cestu udolim Svinky cca 45 km počasie bolo super keby zajtra bolo taky-tak tak doma ma neudrzi ani ... :lol:
26.01.2008 - 16:46:58
00
Bajkboro, neprovokuj!!! Ja som najprv trcal v robote a teraz tlacim do hlavy logistiku.
26.01.2008 - 16:51:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up