vie niekto ako je to vôbec s legislatívou okolo toho čistenia trailov a pílenia v lese na vlastnú päsť? lebo klasika je že všetko niekomu patrí a to aj to popadané drevo..
28.11.2016 - 08:28:32
00
chalanie, som bol na bajku po dlhom čase na kačíne .. a to tam vyzerá ako príprava na asfaltovanie .. neviete o tom niekto niečo? mi bolo až do plaču keď som to videl ... červená značka smerom na sekyl
28.11.2016 - 08:37:33
02
s tym asfaltovanim v to myslia nejako vazne - vcera som siel po dlhsej dobe celu cerovku a na novej asfaltke od slivu, co krizuje uvod cerovky pri malom slavine sa premavali v aute mestsky policajti.
EDIT: aha tak o tych starsich upravach tu: http://www.bratislava.sk/v-bratislavskych-mestskych-lesoch-boli-zrekonstruovane-viacere-lesne-cesty/d-11051741
28.11.2016 - 09:07:26
00
CraObs: Pokial viem tak §31 zákona 326/2005 nic take nezakazuje.
28.11.2016 - 09:17:18
00
no písmeno "g) rušiť pokoj a kľud" (čo motorovka spĺňa) a nebol by som si istý písmenom "j) ťažiť stromy alebo kry, alebo odnášať alebo odvážať stromy, kry alebo ich časti vrátane dreva ležiaceho na zemi,"
hej ja viem že ich nebude nikto odnášať domov na kúrenie, ale aby to nebolo dačo ako pytliactvo.. tiež nikoho nezaujíma či ozaj pytliačiš, ale ak máš v lese zbraň si pytliak.. takže napr. romantika sa zahrať na indiána s lukom na lúke nehrozí..
28.11.2016 - 10:00:02
00
Rad si pockam na prvy zdokumentovany pripad trestneho stihania, ked bajker rucnou pilkou prepilil strom padnuty cez chodnik v lese. :D
28.11.2016 - 10:06:17
03
o ručnú nejde, tá je tichá a nikto netuší že sa dačo píli.. to by som porovnal s prakom do lesa :)
len či z toho chalani nemôžu mať problémy keď sa tam oháňajú motorovkami bez nejakého povolenia či súhlasu..
28.11.2016 - 10:10:27
02
tak ono by nebolo zle ak by sa na to niekto popytal v MLB.... Laco Findl .... ze ci mozeme motorovou pilou cistit chodniky alebo popripade vybavit nejake povolenie nato .... urcite by to za nejakych podmienok bolo mozne aj oficialne
28.11.2016 - 10:10:49
00
CraObs napísal:
no písmeno "g) rušiť pokoj a kľud" (čo motorovka spĺňa) a nebol by som si istý písmenom "j) ťažiť stromy alebo kry, alebo odnášať alebo odvážať stromy, kry alebo ich časti vrátane dreva ležiaceho na zemi,"
hej ja viem že ich nebude nikto odnášať domov na kúrenie, ale aby to nebolo dačo ako pytliactvo.. tiež nikoho nezaujíma či ozaj pytliačiš, ale ak máš v lese zbraň si pytliak.. takže napr. romantika sa zahrať na indiána s lukom na lúke nehrozí..


odnášať alebo odvážať stromy, kry alebo ich časti vrátane dreva ležiaceho na zemi - vie o tom zapratavac? :lol:
28.11.2016 - 10:14:44
06
CraObs napísal:
len či z toho chalani nemôžu mať problémy keď sa tam oháňajú motorovkami bez nejakého povolenia či súhlasu..

Som rád (úprimne), že sa niekto ako ty CraObs stará aj o dobro a zákon pre nás ostatných. Tiež sme sa nad tým zamysleli.... Pokiaľ to však už bude problém a niekto to bude riešiť s niekým na mieste (lesná stráž/poľovníci a pod.), vtedy by som sa tým začal zaoberať. Myslím si, že tých X výjazdov ročne na bežných turistických chodníkoch/cyklocestách bez odnášania dreva alebo jeho "ťažby" nemá zmysel riešiť. Iba možno pre kľud svedomia nás ostatných.
Bolo by dobré mať nejaké to vyjadrenie zákona znalých. Ale tiež si potom treba položiť otázku, že čo budeme potom robiť? Nečistiť chodníky, nestarať sa a v kuse nadávať na ten paragraf?
28.11.2016 - 10:43:16
00
nasierame polovníkov už len tým že jazdíme na bikoch kde oni majú posedy, hluk píly im plaší zver ešte viac.. stačí natrafiť na inciatívneho blbca a máte vymalované.. radšej vedieť dopredu čo ti môžu a či ti môžu..

kolovala pár rokov dozadu historka o čistení prírody na železnej, že z toho mali aktivisti nakoniec problém lebo vyzbieraním odpadkov zasahovali nezákonne do ekosystému a bla bla.. či to bol hoax alebo ozaj neviem.. ale ľudská blbosť nemá hraníc, hlavne čo sa týka pokút..
28.11.2016 - 10:53:25
00
rusit pokoj a klud - mozno ak to robis motorovkou. Tazba - podla mna nie. Je definovana v §22. Ale hadat sa nebudem. Koncim OT a presunte to do pravnej poradne :lol:
28.11.2016 - 10:57:35
01
Dlho som nedal nejake foto, tak tu je par z dneska ....

Najprv snezna fujavica asi 30 min co stihlo napadat

i.imgur.com

a potom krasne slniecko ...

i.imgur.com

i.imgur.com
28.11.2016 - 14:50:43
06
Dublinboy napísal:
Dnes sme boli pozrieť ten pumptrack pri Zochovej. Veľmi rozumne spravený, dá sa pojazdiť pomaly aj rýchlo, aj poskakať aj polietať.
Zatiaľ nezamknutá bránička, prišlo sa pozrieť a pojazdiť viacero bajkerov čo šli okolo a bolo vidieť že ich to baví. :)
Verím, že sa to pekne dokončí a bránička zostane otvorená. Pekný pumptrack v ešte krajšom prostredí Zochovej chaty.
Keby som mohol dám tomu nápadu všetky palce hore. :)


XC-ckari tam stravili 2 hodiny a maju tusenie ze ked niekam pojdu cez Zosku tak neplanovane tam aj skoncia, fakt parada.

Vie sa už aká bude otváracia doba??
28.11.2016 - 20:43:04
00
Calbony:
Otvaracia doba pumptracku este nie je znama, este nie je podpisana zmluva...Akonahle tak bude, dam vediet...
Ale myslim si, ze to bude takmer celodenne otvorene, minimalne cez vikendy...
28.11.2016 - 20:53:17
00
keyboard_arrow_up