Kazdym nacvaknutim do a naslednym vycvaknutim sa z naslapnych pedalov sa zrejme opotrebuju kufre (hoci velmi malo, ale predsa). Predpokladam ze po nejakom konecnom zopakovani vystupenia a nastupenia na stroj sa zrejme opotrebuju kufre do takej miery, ze ich bude treba vymenit. Mate niekto skusenosti a vedeli by ste zhruba povedat, kolko je asi priemerna zivotnost jedneho paru kufrov? Pre upresnenie otazky dodam, ze ide o cestne kufre (system Look), co sa montuju sroubmi do trojuholnika. Ja to vidim tak, ze taketo kufre tym, ze su z plastu sa pri kazdom zapnuti do pedalov trocha oderu - zahladia hrany (mozno 0,001%) a casom vznikne vola medzi kufrom a pedalom, takze asi je asi hranica, kedy je to uz prilis volne a treba nove kufre - kedy asi? (Viem ze MTB kufre su kovove a tam to nehrozi...). Ak sa mylim, aj tak napiste - nie sme bez chyby...
21.01.2008 - 16:16:11
00
kovove kufre sa opotrebuvaju tiez, zalezi od konkretneho modelu a materialu ktore viac a ktore menej
o kufroch look ti bohuzial nic nepoviem
21.01.2008 - 16:22:31
00
ja som mal kufre LOOK roky a opotrebovavali sa mi len pripadnym chodenim, nikdy som ich nemenil...

naopak mtb kufre sa podla mna opotrebuju omnoho rychlejsie nie len kvoli chodeniu ale aj kvoli sajrajtu na botach a pedaloch...

2Juro: odpoved na tvoju otazku, myslim, ze cely cestny bajk sa opotrebuje skor... :wink:
21.01.2008 - 16:28:05
00
s cestou sice nemam skusenosti, ale horske kufre mam uz tri roky a v pohode drzia. s nimi jazdim uz 4-te pedale a teraz este aj na spinning v nich chodim.
21.01.2008 - 16:47:18
00
Tiež jazdím iba MTB ... takže u týchto kufrov by som vôbec neriešil problém opotrebovania pri ich zapínaní a vypínaní ... tu je problém iný, ako už bolo vyššie spomenuté .... a to je chôdza po ceste, skalách, lesných cestách ... proste sú chvíle keď treba bike potlačiť a často krát aj po kameňoch ... vtedy sa to dere teda poriadne ... ja mám SPD iba dva roky ale kamoš jazdí cca 6 - 10 000 km ročne a kufre má cca 6 rokov a tento rok ich asi vymení, lebo už sú z nich odraté placky :D
21.01.2008 - 19:08:42
00
Najčastejšie chodením - zacvakávaním a vycvakávaním minimálne. Chodením sa obrúsia hrany a potom zrazu jedného pekného dňa sa stenčená hrana odlomí, ale tvári sa, že je o.k. A potom potrebuješ poskočiť, napr. na chodník alebo cez dieru na ceste a zrazu máš problém - vycvaknutú nohu.
Po takejto skúsenosti už viem, že musím kontrolovať stav kufrov (najprv sa odlomí kúsok, potom druhý...) a kufre včas meniť. Túto sezónu ma to asi čaká, už mám rezervné. Prvé vydržali tesne cez dva roky, druhé už budú mať dva roky.
Riešil som to aj tým spôsobom, že som tretry obúval až pri vchode, dve poschodia som chodieval v šlapkách s tretrami v rukách a po obutí šlapky išli do poštovej schránky - ale to ma už prešlo. Beriem kufre ako spotrebnú vec. Aha - tiež mám Looky.
21.01.2008 - 20:25:21
00
Čaute. Ja mám taký problém s týmito kuframi: http://www.kaktusbike.sk/sm-sh11-7800-7750-r60-4381
Nekupoval som ich za tú cenu, mám ich k pedálom z nemecka (sh105). No a ten problém. Po prvom výjazde mi "zmizla" ta zlta vecicka vlavo dole. Netusim kde a ako sa to mohlo stat. Ma to tam nejaku funkciu? je to mozne opravit? nove sa mi kupovat nechce ked vidim kolko to stoji. Dik za radu
10.04.2013 - 19:22:28
00
"Nač by to tam ti píčové dávali, kdyby to jelo bez toho"
Asi uz nezozenies, len ak od niekoho
21.04.2013 - 21:10:01
00
no jazdit sa bez toho da.. a bez akehokolvek rozdielu (medzicasom mi odpadla aj druha ani neviem ako)... len to tak zamrzi ze na prvom vyjazde taka neprijemnost... ale co uz
22.04.2013 - 15:24:09
00
keyboard_arrow_up