Pozeram, ze pouzivas Vidid Air, ak by bol tune M/L a nebavil ta, tak daj vediet :P .. ako si s nim spokojny ? Z recenzii som vyzistil, ze zo vzduchovych tlmicov je the best (priblizenie sa k pruzine). Potom CCDB , potom s odstupom BOSS a daleko-daleko nikto az zbytok tlmicov :lol:
07.12.2016 - 20:12:57
00
Musím ťa sklamať, nehodlám sa s ním rozlúčiť, som s ním veľmi spokojný. Trochu mi ale chýba nejaká propedal páčka, aj keď s tým kolieskom kompresie sa narába relatívne pohodlne, má len 7 polôh. Dokonca, by som bol rád, keby bol trochu progresívnejší, keďže mám dosť lineárny rám. Plánujem tam napchať nejaké bottomless rings, je škoda že nemá nastavenie aj vysokorýchlostnej kompresie, tým by sa dalo lepšie vyriešiť, keďže tá pridáva progresivitu viac na konci zdvihu. Ja som taký fanatik na nastavenia, točiť kolieskami na tlmiči ma baví skoro rovnako ako jazdenie :D , v tomto smere je môj sen CCDB cs . Ešte jedna pozitívna vec ma napadá a to že ten tlmič sa veľmi ľahlo nastavuje, všetky nastavenia majú len pár polôh, medzi ktorými jasne cítiť rozdiel.
08.12.2016 - 10:44:55
01
Ano, HSC nema, to sa riesi planzetami .. otravne , ale zas ma potom trosku ine chovanie. L/M/H .. ale inak sa to da poriesit tak, ze kupis celu internu hlavu s prislusnym naladenim, to stoji okolo 70e (http://www.ebay.com/itm/RockShox-Vivid-Vivid-Air-R2C-Tune-Assembly-Medium-B1-/262732210039?hash=item3d2c0f5f77:g:WrIAAOSwo4pYNlI3), alebo kupis len planzety nastoknute na umelohmotnej skrutke, to stoji cca 15e (http://www.ebay.com/itm/RockShox-2011-Vivid-R2C-Piston-Shim-Stack-Mid-Tune-/262675062330?hash=item3d28a75e3a:g:nkkAAOSwImRYI82g), len neviem, ci je to aj na novsie modely. Akurat teda treba rozobrat a poskladat tlmic vratane oleja.
Inak som tiez fanatik na koliecka .. CCDB mam, len tento sa mi mozno hodi dizajnovo lepsie :lol: .. a chcem vyskusat zas dalsie.
08.12.2016 - 10:54:35
00
Nikdy netreba podceňovať farebne zladenie biku :D so spravnym dizajnom si určite rýchlejší :D . Inak viem, že s kompresiou sa da hrať pomocou planžiet aj keď som nevedel že sa dajú takto voľne kúpiť, vďaka za tip. Problem však je že je to strašná otrava, keďže treba úplne rozobrať tlmič. Asi to skúsim keď budem robiť repas.
08.12.2016 - 12:33:23
00
CCDB ma inak uz tiez ciernu piestnicu, len to treba cele tiez rozobrat a u CCDB treba interne fukat tlak ihlou nie ako u Fox DHX. Vsak casom snad .. :D
08.12.2016 - 16:48:28
00
keyboard_arrow_up