Od januara snivam o cyklovylete v lete vo Francusko, region Provence.

Este nemam presnu predstavu, kto pojde ale asi dvaja kamarati. Chcel by som sa spytat ak niekto bol, ake mate skusenosti? Ako ste tam isli? (vlakom, autobusom?), kde ste tam byvali, ci mate nejake vychytavky v zmysle co pozriet alebo kde sa da najst vhodne ubytko.

Biky ste mali vlastne alebo ste si ich pozicali?

Ja fakt rozmyslam tam ist kedze je to velmi krasny region kde sa da vselico pozriet a je to pomerne blizko od seba. Problem je ale doprava, rozmyslam ze az tam by sme si prenajali bicykle kedze trepat biky 3 vlakmi pripadne autom 1400 km nie je bohvieco...

Cena tyzdnoveho zajazdu mi zatial vychadza na cca 600E/osobu = 240E ubytko 7 noci, doprava 180E, prenajom bikov 100E, strava cca 80E
23.02.2014 - 23:24:32
00
ak idete traja, tak :
1. vlastne auto + vlastne bicykle. cesta rozratana na troch mi pri priemernom aute vychadza na cca 150€/osoba ( 3000km, ideal nafta, dialnicne poplatky + dialnicne znamky Rakusko a Svajciarsko )
2. ak pohladas, ubytko na tyzden/osoba najdes urcite do 150€/osoba ( my sme dokonca nasli ubytko v 4* apartmanoch s wellness na Alpe d Huez na tyzden za cca 110€/osoba )
3. strava 100€ na tyzden a to si vysmiaty a najedeny.
---
takze dokopy cca 500€ ( a to som bral skor tu vrchnu hranicu )
---
a pojazdis si to o co budes mat zaujem na vlastnom bicykli. ak sa budete chciet niekde presunut tak mate vlastne auto. ist tam autobusom/vlakom a poziciavat si tam nejake bicykle je HLUPOST ;)
24.02.2014 - 15:57:57
00
Ahoj Matt,

dakujem ti za odpoved, super ze niekto prispel :-) Problem je skor, ze este neviem poriadne s kym tam pojdem a tak je este otazne, ci zozenieme auto.

A teda ak ste isli autom, kde ste mali bicykle? Mali ste tak velke auto, ze ste bicykle dali dovnutra? Alebo ste ich mali rozobrate, pripadne na streche alebo na voziku? :-D Lebo neviem ako by to moja mala Kia odviezla :-) Ale strasne tuzim po Provence v lete, je to nadherny kraj, snad sa mi podari zohnat nejakych kamaratov a organizacne to nejako optimalne vyriesit...
24.02.2014 - 23:32:48
00
zdravim Tron,

Co sa tyka prepravy bicyklov, tak pochybujem, zeby si ich naukladali do auta, kedze podla mna mali dost batoziny aj bez bicyklov, a tak skor predpokladam, ze vyuzil urcity typ nosica na bicykel. Keby ja som si vyberal nosic, tak by som si zvolil stresny nosic, pretoze pri nosici na zadnych dverach resp. na taznu gulu, by som sa bal, ze mi budu bicykle pretrcat spoza auta alebo aspon mi budu zavadzat vo vyhlade cez spatne zrkadlo :) a tak ked sa bavime o stresnych nosicoch, tak som hladal na heureke, kt. by mohli byt z tych lacnejsich, aby ste vela neminuli a nasiel som toto http://nosice-bicyklov.heureka.sk/peruzzo-eco/ (kupite si tri a nemate problem :) ) ...samozrejme, budes potrebovat este uchytenie na strechu...neviem, velmi som nehladal, ale vzdy som sa spoliehal na tuto stranku, kedze tu som nasiel veci vzdy lacnejsie ako na Slovensku, tak si mozes pozriet http://www.axit.cz/Autonosice-a-drzaky-Na-strechu/ :) samozrejme, ja som este autonosic nekupoval, tak neviem, mozno by nezaskodilo vytvorit temu na dore v sekcii "Oblecenie, doplnky a prislusenstvo" ....vacsinou tam ludia so skusenostami s takouto kupou dobre poradia nielen ohladom kvality,ale predovsetkym ceny :D kazdopadne, osobne by aj mna tato problematika zaujimala :)
25.02.2014 - 10:08:56
00
Ak by isli dvaja myslim ze by nemal by problem to vsetko napchat do auta. Ja ked prepravujem bicykel v aute len dam dole predne koleso a potom mi uz pekne vojde do kufra ked dam dole zadne sedadla. Stale si myslim, ze by tam bolo dost miesta na poukladanie batoziny. Uz som cestoval aj tak, ze som mal 3 bicykle v aute a kamos sedel este na zadnom sedadle. Je pravda ze vtedy uz extra vela batoziny sa tam nevojde.
25.02.2014 - 15:39:22
00
my sme do vacsieho kombika zmestili tri bicykle, troch pasazierov a aj batozinu :)
25.02.2014 - 19:10:53
00
Nooo uz len zohnat partakov vhodnych ktori by isli a je to :-) Vsetkym sa to zda daleko, kazdy by chcel ist do Rakuska :-/ Inak a mate skusenosti niekto s cestovkou? Je tam dost moznosti aj na dost individualny program?
25.02.2014 - 23:48:00
00
Vacsina cestoviek ti umozni upravit si svoj individualny program pokial dodrzis aspon s prijatelnou odchylkou start a stop etapy. Ak ide o hviezdicovy zajazd tak ani toto ta neviaze.
PS Provensalsko robili nasi s Alpinou a boli viac ako spokojni. Ja som na posledny okamzik musel odskocit takze ak mas konkretnu otazku asi bude najlepsie priamo na Alpinu http://www.alpina.cz ale robia to aj ine ceske cestovky - slovensko je v tomto smere este neprebudena panna.
26.02.2014 - 10:58:07
00
Autom to je najideálnejšie. Bol som autom na dovolenke v Provensálsku v r.2011.
V tomto má matt pravdu:
dialnicne poplatky + dialnicne znamky Rakusko a Svajciarsko )

Ja som Švajc obyšiel, lebo je tam len celoročný dialničný poplatok (vtedy 50 frankov :sweat: ) a gro som prešiel po francúzskych diaľniciach ... ale na ich mýtnych bránach som nechal asi rovnaké prachy akoby som šiel cez Švajc a ešte som si cestu predĺžil. Druhýkrát by som išiel asi cez Taliánov.
CykloTRON, ak budeš ubytovaný v jednej ubytovni, zisti si možnosť parkovania, lebo ja som to podcenil (v Marseille) a platil som každý deň cca 20€ za podzemnú garáž.
02.03.2014 - 06:55:43
00
Caute, dakujem vsetkym za odpovede. Dufam, ze mi vsetko vyjde a hlavne ze partakov zozeniem lebo ta Provence je moj sen :-)
11.03.2014 - 02:06:24
00
V Provensalsku som bol s www.mistralhs.sk - autobus s privesom na bicykle. Byvali sme v www.hotelformule1.com, co je naozaj len na prespanie, ale nebol problem s parkovanim autobusu. Mistral robi tyzdnove cyklozajazdy zriedka, nemavaju pevny kalendar, treba si to vyziadat. Najlepsie, ked je vacsia partia. Bolo to poznavacie so sprievodkynou. Cely tyzden nas vozili autobusom, zvacsa tam aj spat, trochu sme pobicyklovali, ale najma pozerali pamiatky. Videli sme toho velmi vela. Jednemu zo zajazdu sa podarilo presvedcit, aby sme sli vyslapat na Mont Ventoux, kam sa obcas ide aj na Tour de France.
Provensalsko ma v ponuke aj Avantitours http://www.cyklozajazdy.sk/?ponukaid=1080
20.03.2014 - 14:30:24
00
Ja som bola v 2010tom ešte s TipTourom, autobusový 10dňový s prívesom, hviezdicové trasy (niektoré za pomoci autobusu), za 399E s polpenziou. Ubytovanie v kempe Les Praires de la Mer v Port Grimaud, mobilhomy. Za 10 dní zjazdených okolo 300 km, pobrežie+okolité kopce plus vzdialenejšie trasy ako kaňon Verdon alebo Červené skaly v pohorí Esterelle. Teraz jazdím s Avantitours, sú vynikajúci, Provence pôjdem s nimi asi budúci rok. :) K prednostiam patrí kvalitný príves aj bus a la 21. storočie, ubytovanie a strava na výbornej úrovni + špičkový cyklosprievodca.
Región Azúrového pobrežia je skvost, určite sa vyplatí pozrieť si historické podhorské dedinky (napr. Ramatuelle), osady s vinárskou tradíciou či pobrežné perly ako Saint Tropez. Teším sa už teraz, že sa do Provence vrátim. :bow: :)
14.04.2014 - 14:20:35
00
O mojej skusenosti s privesom z Avanti minuly rok som uz pisal vid. post737183.html#p737183 Tento rok sme si zase nevybrali nic ine ako Avanti. Zaciatkom juna ideme s nimi do Chorvatska, tak som zvedavy. Do zmluvy - objednavky som si teraz ale dal "Bicykle budú riadne upevnené v držiakoch prívesu, t. j. nebudú rozobraté a pohodené na prívese pod ostatnými bicyklami.", tak uvidime.
16.04.2014 - 14:58:59
00
Ahojte,

este raz vam vsetkym dakujem za prispevky. Chcem sa spytat, mate niekto skusenosti s tym, ze ste isli sami s cestovkou? Lebo nezohnal som partakov ale zaroven tam chcem ist ale zvazujem ci by to bolo takto dobre ist bez toho ze by som niekoho poznal...
04.05.2014 - 21:40:15
00
Pre pripad, ze je otazka este aktualna http://www.tronkosice.sk/Akcie/A2016/Provensalsko2016/
18.12.2016 - 17:36:27
01
keyboard_arrow_up