@Mfit Trek má od nejakého ročníka doživotnú záruku na predný trojuholník a 5 rokov na zadnú stavbu. A ano vraj aj po dlhšom čase rám vymenia ak je to únavou materiélu a podobne.
23.12.2016 - 00:51:36
01
Presne tak a kedysi mali uvádzanú len doživotnú záruku bez toho dodatku o zadnej stavbe, tak isto ako aj GF, mne praskla práve zadná stavba, takže som mal ešte šťastie, že tam nemali ten dodatok o zadnej stavbe, ale asi riešili takto dosť veľa reklamácii, zadné stavby praskajú najčastejšie, tak to upravili. Ale aj tak ako som písal, netreba všetky značky hádzať do jedného vreca, niektoré pristupujú k reklamáciam fakt seriózne :)
23.12.2016 - 12:05:09
01
tak už sa aj moja zásielka pohla o krok ďalej a už je odoslaná :) takto som si to predstavoval, paráda :)
23.12.2016 - 15:20:48
00
a ja stale nic... misung, nemas ho uz doma?
23.12.2016 - 17:10:16
00
Pet55 zatiaľ nie. toto je celý doterajší priebeh. Váha balíku pomaly 23kg :D
Otázka: DHL rozváža aj zajtra? :D

Prílohy:

Snímka.JPG
Snímka.JPG 61.57 KiB thumb_up0thumb_down

Snímka.JPG
Snímka.JPG 15.67 KiB thumb_up0thumb_down

23.12.2016 - 17:14:46
01
Zajtra urcite nie.Aj keby bola normalna sobota tak len expresne zasielky.
23.12.2016 - 17:24:36
00
S tou dozivotnou zarukou to vacsina ludi chape uplne zle. Nie je to totiz do konca zivota majitela. :-) Ale tovaru. Podobne ako pri dozivotnej licencii na SW (plati to do konca zivota HW).
Zivotnost ramu je cca 3-7 rokov, podla materialu a vyrobcu, kedze kazdy si tu zivotnost urci podla seba. Spolu s dalsimi pomienkami uplatnenia takejto zaruky. Takze pred kupou si to treba poriadne prestudovat.
Napriklad po precitani si podmienok na Cannondale a GT, som sa celkom zasmial. V podstate tam ziadna extra zaruka vobec nie je, staci aby prehlasili, ze to je unava materialu a ci sposobene nespravnym pouzivanim a hotovo.
Ale vzdy zalezi od pristupu, distributora alebo predajcu. O Treku (GF) som pocul, ze s tym nie je problem. A po velmi dobrych skusenostiach s Bajkulou sa toho neobavam.
Alebo kamos mal Scott Spark z druhej ruky (povodne z Kaktusu) a praskla mu zadna stavba pri jazde do kopca zo sedla. Bike mal viac ako 2 roky. Reklamovali to a bez problemov to uznali a poslali novu stavbu.
23.12.2016 - 20:58:23
01
Filip80 napísal:
S tou dozivotnou zarukou to vacsina ludi chape uplne zle. Nie je to totiz do konca zivota majitela. :-) Ale tovaru. Podobne ako pri dozivotnej licencii na SW (plati to do konca zivota HW).
Zivotnost ramu je cca 3-7 rokov, podla materialu a vyrobcu, kedze kazdy si tu zivotnost urci podla seba. Spolu s dalsimi pomienkami uplatnenia takejto zaruky. Takze pred kupou si to treba poriadne prestudovat.
Napriklad po precitani si podmienok na Cannondale a GT, som sa celkom zasmial. V podstate tam ziadna extra zaruka vobec nie je, staci aby prehlasili, ze to je unava materialu a ci sposobene nespravnym pouzivanim a hotovo.
Ale vzdy zalezi od pristupu, distributora alebo predajcu. O Treku (GF) som pocul, ze s tym nie je problem. A po velmi dobrych skusenostiach s Bajkulou sa toho neobavam.
Alebo kamos mal Scott Spark z druhej ruky (povodne z Kaktusu) a praskla mu zadna stavba pri jazde do kopca zo sedla. Bike mal viac ako 2 roky. Reklamovali to a bez problemov to uznali a poslali novu stavbu.


zvlaaastne. ja som zlomil prophet z roku 2005 a dostal som novy rz..
23.12.2016 - 22:38:43
00
To boli najnovsie podmenky, tusim tu aj na to bola reklama. Ale ako som spominal, vzdy zalezi od predajcu, pripadne distributora. Inak stastne a vesele! :-)
24.12.2016 - 13:58:40
01
[quote="@1190403"]Objednal som ten rockguardz, nech to šľak trafí - 13. plat nabehol na účet....[/quote čau, prišlo ti to už? Ak áno tak môžeš hodiť foto, ako to vyzerá na bajku :)
26.12.2016 - 15:41:06
00
Toto prišlo s bikom. Vedeli by ste mi povedať, že načo sú tie veci? (okrem tokenov a pätky)

Prílohy:

IMG_20161227_104722.jpg
IMG_20161227_104722.jpg 992.53 KiB thumb_up0thumb_down

27.12.2016 - 10:50:40
00
to zlte pouzi, ked vyberes platnicky zo strmena, aby si nevytlacil piestiky ak zatlacis packu brzdy to pod zltym a napravo od zlteho su "poistky" srobikov drziacich strmen brzdy v rame / adapteri
kruzok vpravo pod patkou moze byt vymedzovaci kruzok stredoveho zlozenia (ku klukam)
to vlavo dole som mal na objimke teleskopky na rajdoch, alebo na objimke poplocku - ked som to odsroboval, tak mi to nechybalo :)
cervena sranda vpravo dole bola myslim k teleskopke - nemoze to sluzit na prevlecenie hadicky ramom ?
to s napisom E-TYPE neviem - cosi k presmyku ?
to v igelite - neviem, ako vyzera ram - nemoze to byt zaslepka pre pripad, ze vedies lanka vonkajskom ?
27.12.2016 - 11:11:41
01
to s tým červeným poťahom na skrutke je matchmaker k Reverbu...
27.12.2016 - 12:27:04
01
takže bike je doma. dnes o 9.00 kuriér volal, že príde. Prekvapilo ma, že netrebalo nič podpisovať. Na to, že aká drahá je to zásielka tak...
V balení boli nálepky (ktoré som ich pýtal), veci ktoré sú postnuté vyššie, tokeny (aj keď mi písali, že ich nedávajú k žiadnemu biku), dokumentácia k rôznym komponentom. Zloženie biku za pár minút. Vidlica a tlmič prišli nafúkané.
Prvý dojem? Masaker :D Bike je trošku ťažší oproti HTčku čo som jazdil, ale to si zvyknem. Geo zatiaľ paráda. uvidím ako to bude na dlhšom výjazde. Previezol som sa len po okolí. Btw. brzdy sú s chladičmi čo ma dosť prekvapilo.
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
27.12.2016 - 12:35:17
011
super, uz sa neviem dockat svojho
27.12.2016 - 12:57:59
00
keyboard_arrow_up