Ramon1 napísal:
... no ja budem kupovať v overenom obchode Capricorn u Doda ... ak chces zajtra poobede tam budem riešiť , tak dojdi a vyriešime aj teba


tak sa pochváľ čo si si vybral: bc, klasika, skate, šupináče, hladké?
24.01.2017 - 17:35:22
00
...až zajtra idem za Dodom , ale asi BC s pásmi...na začiatok
24.01.2017 - 17:40:34
00
Ramon1 napísal:
...kto sa so mnou kamaráti , má sa dobre.


Mozem potvrdit. Konecne som sa dnes dostal k testu klincov. Naprosta spokojnost. Takze vdaka Ramon1!
24.01.2017 - 17:57:41
00
tak potom nič, ja že si spolu v nedeľu vybehneme na lajošku :-)
24.01.2017 - 18:06:36
00
pista napísal:
Mozem potvrdit. Konecne som sa dnes dostal k testu klincov. Naprosta spokojnost. Takze vdaka Ramon1!


Nie je za čo ...mám skutočne radosť , že som pomohol a nájdu u teba uplatnenie...ale na ten Hornád sa vyser :!:

doki tak ale aj tak by si zo mna nič nemal...ja som na bežkách ešte nestál , bol by to boj...natrénujem a pojdeme .
24.01.2017 - 18:15:56
01
ok :-)
24.01.2017 - 18:33:58
00
Izzy68 napísal:
chlapci a modra na alpinku je ako natom ? Uz lad?

to mi pripomenulo minuly rok, krasne vyjazdy, drifting all the way na mtb 26 a v marci som menil plast na zadnom kolese :)
a tohto roku uz 3tyzden doma s vyklbenou klucnou kostou :(

Prílohy:

16178408_10208750985676214_8564141817034845311_o.jpg
16178408_10208750985676214_8564141817034845311_o.jpg 185.76 KiB thumb_up0thumb_down

24.01.2017 - 19:48:23
01
Ramon1 Ohľadom bežkovania, Toho roku som sa tiež po dlhých (cca 25) rokoch rozhodol, že sa dám opäť na tento šport. Ako chlapec som aktívne bežkoval, behal som ešte za Metropol. Od vtedy však už pretieklo veľa vody a hlavne veľa sa toho zmenilo. Niekedy boli len hladké bežky. Jedny som mal na tréning a jedny na pretek a bolo vybavené. Ako som teraz zistil technológia ale od vtedy dosť pokročila. Máš na výber klasické hladké bežky, bežky na skate, bežky backcountry s kovovou hranou, bežky z vlisovaným mohérovým pásom, bežky zo šupinou atď... Jeden aby bol s toho blbec.

A teraz k veci. Tiež som sa pred kúpou nevedel rozhodnúť aké si mám vybrať rozhodoval som sa medzi hladkými, šupinou a medzi mohérom. Bežky sme však kupovali v partii čo chodíme spolu bajkovať viacerí. Nakoniec to dopadlo takto sebe som kúpil bežky z mohérom Salomon aero 7 skin manželke som kúpil Fischer backcountry zo šupinou. Dvaja si kúpili klasické hladké bežky.

Ešte chcem povedať že okrem mňa v partii nikto predtým na bežkách nestál. A teraz skúseností po pár výletoch. Hladké bežky treba furt mazať je problém sa trafiť buď to prešmykovalo alebo sa lepil na sklznicu sneh takže pre začiatočníka absolutne nevhodné dosť to odrádza. Bežky zo šupinou backcountry sa z počiatku javili ako správna voľba ale keď manželka chytila trocha cvik tak sme prišli na to, že sú veľmi pomalé. Na rovine sa nadrieš a dole kopcom to tiež nie je bohvie čo. Bežky s mohérom sa ukázali ako najuniverzálnejšie majú vynikajúci sklz ( sú rýchle skoro ako klasické hladké bežky) dobre držia v stúpaní a nelepí sa na nich sneh. Dá sa na nich aj veľmi dobre korčuľovať ( po novom skate) Momentálne už jazdíme všetci okrem jedného mohér.

Takže moja rada je ak si ešte bežky nekúpil ber tie čo majú v stúpacej časti zafrézovaný a vlepený mohérový pás. Niečo také:

Prílohy:

05559_Salomon_Salomon_Aero9_Skin_MED_HARD_INKL._Bi_2.jpg
05559_Salomon_Salomon_Aero9_Skin_MED_HARD_INKL._Bi_2.jpg 28.37 KiB thumb_up0thumb_down

61455_0.jpg
61455_0.jpg 43.54 KiB thumb_up2thumb_down

24.01.2017 - 20:55:43
05
kurna dnes je vyrobkov - aby z toho jeden zblbol. popravde ja som zaciatocnik tiez - kupil som nakoniec bezky na klasiku so supinami. teren tu mame neupraveny, stopy len vyjazdene alebo som si stopu robil sam. zvladol som snimi aj par km nepreslapanym hlbokym snehom. na ucenie si ale myslim ze je najlepsie ist s bezkami do stopy s nie moc velkymi prevyseniami. ked vidim tento moher kludne by mi mohol zaparkovat v byte. verim tomu ze to urcite lepsie drzi ako supiny - bud to neviem, ale mne sa snimi do kopca dost smyka. niekto ich dokonca maze stupacim voskom.
este som rozmyslal nad BC bezkami s hranou ale tak aby sa zmestili aj do stopy - to si myslim ze by tiez nebola zla volba - je tam vacsia univerzalnost. bezky len na skate (korculovanie) mi pridu take ... - treba na ne upravenu trat alebo idealne snehove podmienky
a ako alternativa k biku su bezky myslim super - som si nalozil a par dni ma bolelo cele telo
tolko pohlad zaciatocnika
24.01.2017 - 22:33:43
01
alternativa k FAT biku je jednoznacne BC lyza alebo Telemark, presiel som si vsetkym od tenkych bezkarskych lyzi ci uz hladke supinate s moherom az po finale siroke lahke lyze s pasmi a s Telemarkovym viazanim - cize skoro skialp, ale jasne ze je to u kazdeho podmienene typom tury, takze s mojim finalnym osadenim tury typu Kojsovka, Simonka, V Milic atd.. A posledne som presedlal na sneznice. im
25.01.2017 - 06:14:08
00
BC sú určite univerzálnejšie, keď som raz išiel ždiarsku hrebeňovku, tak bol dojazd po zjazdovke v Bachledovej na klasike celkom zaujímavý. :) Čo by som ja vtedy dal za oceľové hrany a upnutú pätu...
25.01.2017 - 06:55:07
00
Rovano napísal:
Ramon1 Ohľadom bežkovania, Toho roku som sa tiež po dlhých (cca 25) rokoch rozhodol, že sa dám opäť na tento šport. Ako chlapec som aktívne bežkoval, behal som ešte za Metropol. Od vtedy však už pretieklo veľa vody a hlavne veľa sa toho zmenilo. Niekedy boli len hladké bežky. Jedny som mal na tréning a jedny na pretek a bolo vybavené. Ako som teraz zistil technológia ale od vtedy dosť pokročila. Máš na výber klasické hladké bežky, bežky na skate, bežky backcountry s kovovou hranou, bežky z vlisovaným mohérovým pásom, bežky zo šupinou atď... Jeden aby bol s toho blbec.

A teraz k veci. Tiež som sa pred kúpou nevedel rozhodnúť aké si mám vybrať rozhodoval som sa medzi hladkými, šupinou a medzi mohérom. Bežky sme však kupovali v partii čo chodíme spolu bajkovať viacerí. Nakoniec to dopadlo takto sebe som kúpil bežky z mohérom Salomon aero 7 skin manželke som kúpil Fischer backcountry zo šupinou. Dvaja si kúpili klasické hladké bežky.

Ešte chcem povedať že okrem mňa v partii nikto predtým na bežkách nestál. A teraz skúseností po pár výletoch. Hladké bežky treba furt mazať je problém sa trafiť buď to prešmykovalo alebo sa lepil na sklznicu sneh takže pre začiatočníka absolutne nevhodné dosť to odrádza. Bežky zo šupinou backcountry sa z počiatku javili ako správna voľba ale keď manželka chytila trocha cvik tak sme prišli na to, že sú veľmi pomalé. Na rovine sa nadrieš a dole kopcom to tiež nie je bohvie čo. Bežky s mohérom sa ukázali ako najuniverzálnejšie majú vynikajúci sklz ( sú rýchle skoro ako klasické hladké bežky) dobre držia v stúpaní a nelepí sa na nich sneh. Dá sa na nich aj veľmi dobre korčuľovať ( po novom skate) Momentálne už jazdíme všetci okrem jedného mohér.

Takže moja rada je ak si ešte bežky nekúpil ber tie čo majú v stúpacej časti zafrézovaný a vlepený mohérový pás.
Niečo také:


Velmi múdro vysvetlené ja mam klasiku zo šupinami, a vo velmi velkych stupaniach pouzivam pásy. V zjazde to už žiadna sranda nieje ale ak chces a človek ma techniku tak da toho dosť. No časom by som šiel do niečoho hore uvedeného viď obrazok. A nakoniec je to o tom čo chceš jazdiť či sa vytrapiť alebo šutlať po rovinkach. Ja som zvolil vyšlapy a zjazdy :)
25.01.2017 - 09:08:50
01
i1m napísal:
alternativa k FAT biku je jednoznacne BC lyza alebo Telemark, presiel som si vsetkym od tenkych bezkarskych lyzi ci uz hladke supinate s moherom az po finale siroke lahke lyze s pasmi a s Telemarkovym viazanim - cize skoro skialp, ale jasne ze je to u kazdeho podmienene typom tury, takze s mojim finalnym osadenim tury typu Kojsovka, Simonka, V Milic atd.. A posledne som presedlal na sneznice. im


Fatbike si uložil , ci jazdis ? Sneznice su paráda ...
25.01.2017 - 09:33:56
00
..


Naposledy upravil touro dňa 14.05.2019 - 09:08:17, celkovo upravené 1 krát.

25.01.2017 - 10:00:20
00
Nikto tu este nespomenul toto http://www.eski.sk/bezecke-lyzovanie/bezecke-lyze/hunter-polar-detail
25.01.2017 - 10:02:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up